Kurs Lightroom CC

Kurs Lightroom CC

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Niedawno kupiłeś swój pierwszy aparat i stawiasz pierwsze kroki w fotografii? A może fotografujesz od dawna, ale edycja zdjęć nie jest Twoją mocną stroną? Jeśli tak właśnie jest, sprawdź koniecznie nasz najnowszy kurs Adobe Lightroom CC. Firma Adobe, twórca aplikacji rozdzielił Lightroom na dwa programy - CC, w pełni zintegrowany z chmurą, który zawiera niemal wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i Classic CC - to bardziej zaawansowany program, który jednak nie jest tak przyjazny w obsłudze, szczególnie dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w obróbce zdjęć. Lightroom CC to wspaniały program dla osób, które oczekują bardzo sprawnej edycji zdjęć, ich szybkiego wybierania i segregowania. Integracja z chmurą zapewnia kopię zapasową zdjęć bez naszej dodatkowej ingerencji, jak również możliwość edycji zdjęć na innych urządzeniach - komputerach, smartfonach czy tabletach. W kursie, nasz ekspert również opowie Ci o edycji zdjęć na przykładzie smartfona. Po przestudiowaniu sześcio godzinnego kursu, Adobe Lightroom CC nie będzie miał przed Tobą tajemnic!


 • Import zdjęć do Lightroom CC i ich integracja z chmurą
 • Opis interfesju w aplikacji komputerowej oraz mobilnej
 • Katalogowanie, wybieranie i filtrowanie zdjęć w kolekcji
 • Opis narzędzi z dokładnym wyjaśnieniem każdego z nich
 • Łączenie pracy na komputerze i smartfonie
 • Presety - sposób na szybką edycję fotografii
 • Obróbka wielu zdjęć na raz i kopiowanie ustawień
 • Praktyczne przykłady z edycją od A do Z

Pracuj wszędzie i nie martw się o utratę zdjęć

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Lightroom CC zorientowany jest na pracę w chmurze. Wszystkie zaimportowane zdjęcia lądują na serwerach Adobe, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich utratę w razie uszkodzenia dysku. Ale Lightroom CC to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również możliwość edycji zdjęć z dowolnego miejsca, w którym jest internet. Możesz robić to z Twojego komputera, smartfona, tabletu, a jak się uprzesz - nawet z kawiarenki internetowej na drugim końcu świata. A kiedy naniesiesz zmiany na jednym urządzeniu - po kilku chwilach będą widoczne na wszystkich pozostałych. Wyobraź sobie sytuację. Zgrywasz materiał na komputer, pod koniec urlopu, a wracając - w samolocie czy pociągu, możesz wybrać najlepsze zdjęcia i wstępnie je obrobić. Po przyjeździe do domu dokończysz edycję i już po chwili, udostępniając album, podzielisz się zdjęciami z najbliższymi.

Porządek musi być!

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Wielu fotografów trzyma wszystkie zdjęcia w jednym miejscu i nie rozdziela ich na albumy. Co prawda Lightroom CC segreguje je po datach, ale pamiętasz co robiłeś kilka miesięcy temu? Mogę się założyć, że nie! Dlatego początek kursu poświęciłem na wytłumaczenie w jaki sposób mądrze importować zdjęcia, umieszczać je w albumach, a albumy w folderach. To tylko kilka kroków, które powinieneś zrobić na samym początku, ale po kilku miesiącach pracy bardzo docenisz fakt, że wszystko jest logicznie poukładane. A we wszystkim pomoże Ci sztuczna inteligencja Adobe Sensei, która świetnie rozpoznaje sceny i pozwoli wyszukać konkretne zdjęcie.

Edycja nie jest trudna

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Jeśli wystraszyły Cię te wszystkie suwaki, które zobaczyłeś w aplikacji, nie martw się! Tak naprawdę, wielu z nich wcale nie będziesz musiał używać przy każdym zdjęciu. Oczywiście dowiesz się do czego służy każdy z nich, ale dobrze dostosowany do kursu materiał zdjęciowy pozwoli Ci zobaczyć w jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po konkretne suwaki. Na wielu zdjęciach, wystarczy ruszyć tylko 3-4 suwaki, żeby zdjęcia nabrały zupełnie innego wymiaru. W końcu nie na każdym zdjęciu będziesz korzystał z korekt lokalnych, czy znacząco zmieniał kolorystykę. Oczywiście - możesz to zrobić, bo program daje Ci takie możliwości, ale pamiętaj - nie warto przesadzać!

Kopiuj, wklejaj, przyspieszaj pracę

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Jeśli Twój materiał będzie dobrze posegregowany, bez problemu skopiujesz ustawienia i przeniesiesz na kolejne zdjęcia uzyskując spójny wygląd zdjęć, a sama obróbka będzie szybka i przyjemna. Twoje ulubione ustawienia możesz zapisać w presetach, czyli gotowych ustawieniach, które możesz stosować na dowolnych zdjęciach. A jeśli wahasz się którą z wersji wybrać - czarno białą czy kolorową, pomogą Ci w tym wirtualne kopie. Samo kopiowanie i wklejanie ustawień to jedna z największych zalet korzystania z Lightrooma CC, bo zamiast obrabiać wszystkie zdjęcia osobno - zrobisz to masowo i oszczędzisz mnóstwo czasu.

Poznaj Adobe Lightroom i poczuj się jak profesjonalista

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

W kilkudziesięciu lekcjach znajdziesz wyjaśnienie działania poszczególnych narzędzi, ale również wiele praktycznego podejścia przy edycji różnego rodzaju zdjęć - portretów, krajobrazów, czy fotografii ulicznej. Poznasz kilka sposobów na zmianę kolorystyki czy konwersję do czerni i bieli. Z kursu dowiesz się jak zbudować cały system pracy, który maksymalnie przyspieszy i ułatwi pracę nad zdjęciami - od importu, poprzez katalogowanie, selekcję, filtrowanie i sprawną edycję, aż po publikację albumu w internecie. Podczas oglądania kursu będziesz czerpał z doświadczenia trenera, który od lat pracuje właśnie w Adobe Lightroom.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Kurs skierowany jest do wszystkich fotografów, którzy nie mieli zbyt dużo do czynienia z edycją zdjęć. Świetnie łączy się również z kursami podstaw fotografii i fotografii studyjnej, które prowadzone były przez tego samego eksperta. Nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z obróbką zdjęć, ale chcesz, żeby Twoje fotografie wreszcie wyglądały lepiej - świetnie trafiłeś! To kurs, który kompleksowo opisuje aplikację i jej narzędzia, ale również uczy praktycznego podejścia. Po pracy z tym kursem, wniesiesz swoje zdjęcia na wyższy poziom, a przy tym oszczędzisz mnóstwo czasu. Mało tego! Możesz spać spokojnie, bo Twoje zdjecia są w 100% bezpieczne!

Kurs Lightroom CC Techniki Pracy

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%