Kurs Lightroom 4 i Camera Raw

Kurs Lightroom 4 i Camera Raw

Techniki Obróbki Fotografii

Opcje zaawansowane

Lightroom to narzędzie przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i fotoamatorów. Jest to aplikacja o olbrzymich możliwościach, które w najnowszej wersji dotyczą również obróbki wideo z DSLR czy tworzenia fotoksiążek. W naszym kursie poznasz wszystkie tajniki Lightrooma a także Camera Raw.


 • Kompleksowe omówienie nowości w Lightroom 4 na praktycznych przykładach
 • Praca z modułami Book, Map oraz edycja wideo
 • Omówienie aplikacji Camera Raw i wszystkich jej funkcji
 • Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych jak profile kolorów, ekspozycja, kadrowanie
 • Przedstawienie teorii edycji zdjęć przez praktyczne zastosowania, przykładowo: korekty kontrastu, ustawień kolorów, redukcja szumów, wyeliminowanie czerwonych oczu i wiele więcej
 • Praktyczna wiedza o fotografowaniu - wskazówki dotyczące kompozycji

Przełomowa wersja Lightroom

Najnowsza wersja Adobe Photoshop Lightroom 4 jest przełomowa. Nie dlatego, że znajdziecie w niej szereg dodatkowych opcji, wideo czy możliwość tworzenia fantastycznych albumów. Nie dlatego, że Lightroom działa szybciej niż jego poprzednik. Nawet nie dlatego, że cena programu spadła i jest teraz dużo bardziej przystępna, co niezwykle cieszy. Lightroom w wersji 4 jest genialny z jednego prostego powodu. Zdjęcia, które edytujecie, wyglądają po prostu lepiej. Lepiej niż w Photoshopie, lepiej niż w Lightroom 3. Mechanizmy korekty zostały usprawnione w ten sposób, że to co zrobicie w Lightroomie będzie po prostu wyglądać świetnie. Wszystko wytłumaczy Ci ekspert z wieloletnim doświadczeniem w fotografii oraz pracy z tym narzędziem.

Nowe moduły Photoshop Lightroom

kurs lightroom i camera raw

Podczas trwania kursu poznasz dokładnie wszystkie najnowsze narzędzia, które zostały dodane do programu w wersji 4. Są to między innymi nowe moduły pozwalające na edycję wideo, tworzenie fotoksiążek czy dodawanie do zdjęć metadanych geolokalizacyjnych.

Zobacz jedną z lekcji kursu - Edycja wideo w Lightroom

Moduł Fotoksiążki

kurs lightroom i camera raw

Dowiedz się jak sprawnie składać gotowe fotoksiążki, które możesz oddać do wydrukowania w zakładach fotograficznych. Gotowe rozwiązania, które już dostępne są na rynku opierają się o wykorzystanie oprogramowania, które tak na prawdę umożliwia wyłącznie wydruk u jednego dostawcy fotoksiążek. Tworząc fotoksiążki z kursem Lightroom, będziesz mógł wydrukować je w dowolnym miejscu. Dla osób, które pracują w branży to niezwykle ciekawy dodatek do oferty, zwłaszcza jeśli fotografują imprezy okolicznościowe jak śluby czy komunie. Dla wszystkich to świetny pomysł na przygotowanie ciekawego albumu.

Moduł Mapy

kurs lightroom i camera raw

Teraz oznaczanie zdjęć metadanymi pochodzącymi z geolokalizacji jest jeszcze prostsze. Lightroom wspiera zarówno dane pochodzące z GPS, jak również z aparatów które nie posiadają takiego odbiornika. Możesz bardzo łatwo katalogować swoje zdjęcia i intuicyjnie przypisywać do nich lokalizacje, które później posłużą na przykład do odfiltrowania właściwych fotografii.

Edycja wideo w Lightroom

kurs lightroom i camera raw

Kurs Lightroom to także obszerny dział poświęcony edycji wideo, która jest nowością w ostatniej odsłonie programu. Z pomocą specjalnego modułu będziesz mógł wykonać nie tylko prostą edycję wideo jak przycięcie czy wykadrowanie. Ogromną zaletą takiej edycji jest fakt, że jesteś w środowisku Lightroom i możesz korzystać praktycznie z wszystkich narzędzi programu po to, aby zmienić wygląd materiałów wideo. W ten sposób nawet filmy kręcone z pomocą DSLR mogą przypominać hollywoodzkie produkcje.

Camera Raw w Photoshop

kurs lightroom i camera raw

Obszerna część kursu została poświęcona na omówienie, na praktycznych przykładach, działania programu Camera Raw, który instaluje się jako osobna aplikacja razem z Photoshopem. Camera Raw posiada zbliżony do Lightrooma, jednak okrojony interfejs, dzięki czemu doskonale sprawdza się w edycji pojedynczych zdjęć. W kursie poznasz wszystkie najciekawsze funkcje i zastosowania tego narzędzia., które przeznaczone jest zarówno dla fotografików-amatorów, jak i dla osób które profesjonalnie zajmują się fotografią a w danym momencie nie potrzebują wszystkich funkcjonalności Lightroom'a

Materiały BONUSOWE!

kurs lightroom i camera raw

To nie wszystko! W kursie Lightroom i Camera Raw znajdziesz także szereg ciekawych bonusów. W sumie przygotowaliśmy niemal dwie godziny dodatkowych tutoriali, w których zobaczysz praktyczną pracę z odszumianiem zdjęć na kilku projektach, jak również inne ciekawe lekcje dotyczące teorii kolorów czy pracy z modułem Develop w Photoshop Lightroom.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompleksowe omówienie nowości w Lightroom 4 na praktycznych przykładach
 • Praca z modułami Book, Map oraz edycja wideo
 • Omówienie aplikacji Camera Raw i wszystkich jej funkcji
 • Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych jak profile kolorów, ekspozycja, kadrowanie
 • Przedstawienie teorii edycji zdjęć przez praktyczne zastosowania, przykładowo: korekty kontrastu, ustawień kolorów, redukcja szumów, wyeliminowanie czerwonych oczu i wiele więcej
 • Praktyczna wiedza o fotografowaniu - wskazówki dotyczące kompozycji
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Lightroom i Camera Raw jest przeznaczony dla osób, które zajmują się fotografią i chcą poznać nowe funkcje tych fantastycznych narzędzi. Ponieważ kurs nie traktuje o podstawach Lightrooma oraz fotografii, osobom początkującym polecamy skorzystanie wcześniej z Kursu Lightroom - Sztuka Profesjonalnej Fotografii. Lightroom jest programem uniwersalnym - dla osoby, która amatorsko fotografuje, będzie to genialne narzędzie do osiągnięcia zadziwiającego efektu na zwykłych zdjęciach. Nieważne czy edytujesz je na potrzeby strony internetowej którą tworzysz, sklepu, chcesz umieścić zdjęcia produktów na aukcji czy po prostu wydrukować i oprawić - Lightroom z powodzeniem przekształci Twoje fotografie tak, by wyglądały jak robione z wykorzystanie najlepszego aparatu. Zawodowcom natomiast pozwoli skutecznie zarządzać kolekcjami i w prosty sposób osiągnąć jeszcze więcej, niż dają im możliwości sprzętowe.

Photoshop a Photoshop Lightroom

Są to dwa zupełnie inne programy. Lightroom można nabyć wyłącznie poza pakietem Creative Suite, w skład którego wchodzi między innymi Photoshop. Lightroom można ogólnie nazwać cyfrową ciemnią, gdzie pracujemy na ustawieniach zdjęcia, katalogujemy je, stosujemy efekty do wielu fotografii naraz i przygotowujemy do druku. Jest to narzędzie dedykowane do obróbki zdjęć i dlatego można w nim dużo mniejszym niż w Photoshopie nakładem sił uzyskać fantastyczny efekt. Photoshop posiada za to inne narzędzia, których nie znajdziesz w Lightroomie - np. filtr Liquify czy narzędzie Clone Tool - zatem służy bardziej do modyfikacji zdjęć - zmiany ciała modelki, podciągnięcia rysów twarzy. W Lightroomie nie dążymy do zmiany tego, co zawiera samo zdjęcie, ale do poprawienia wyglądu fotografii.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z fotografowaniem i edycją zdjęć.
 3. To NIE jest kolejny kurs przedstawiający wyłącznie szereg "konkretnych efektów". Podczas pracy z tego rodzaju materiałami nie nabierasz żadnych przydatnych umiejętności, oprócz zdolności kopiowania efektów, z których tylko część wykorzystasz w praktyce. Dlaczego? Ponieważ każde zdjęcie jest inne! Naszym celem jest abyś poznał wszystkie niezbędne narzędzia i techniki i potrafił je odpowiednio zastosować.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%