Kurs Joomla!

Kurs Joomla!

Techniki Pracy i Tworzenie Szablonów

Poznaj najlepsze techniki pracy z systemem CMS Joomla! Dowiedz się jak tworzyć od podstaw szablony Joomla zgodne z HTML5, korzystać z najlepszych dodatków oraz tworzyć własne moduły i komponenty. Ten kurs to pozycja niezbędna dla każdej osoby, która zajmuje się tworzeniem stron WWW z wykorzystaniem CMS Joomla!Czego dowiesz się w kursie Joomla?

Kurs Joomla! jest materiałem nakierowanym na praktykę. Przez cały kurs (niemal 8h) pracujemy z projektem kompletnej strony WWW, dla której optymalizujemy środowisko deweloperskie oraz tworzymy od podstaw własny szablon i inne dodatki.

Kurs Joomla - trailerzobacz stronę którą stworzymy w kursieKurs Joomla! poprowadzi Cię przez proces tworzenia własnej, zaawansowanej skórki rozpoczynając od najważniejszych ustawień i konfiguracji środowiska PHP, Apache oraz MySQL a także samego systemu Joomla! pod kątem jego rozwijania. Następnie wdrożymy zupełnie nowy, własny szablon oparty na najnowszych standardach i zainstalujemy go w Joomla. Zajmiemy się też konfiguracją oraz ostylowaniem modułów i zewnętrznych dodatków takich jak Twitter, scroller grafiki, galeria artykułów i wiele więcej. Dowiemy się też jak rozbudowywać szablon z pomocą parametrów i nadpisywania outputu HTML, jak również zajmiemy się podstawami projektowania własnych dodatków jak proste moduły czy komponent.

Zobacz stronę, którą przygotujemy w oparciu o system Joomla

Tworzenie własnych szablonów

tworzenie szablonów w joomla

Podczas pracy z kursem wdrożymy własny, kompletny szablon przygotowany z wykorzystaniem najnowszych standardów. Będziemy pracować na witrynie, którą stworzyliśmy w kursie HTML5, przenosząc kolejne elementy do systemu CMS Joomla! oraz dynamizując zawartość. Osadzimy w szablonie moduły i komponenty oraz bardzo dokładnie poznamy strukturę plików oraz sposób ich wykonywania przez Joomlę.

Zobacz przykładową lekcję - parametry w Joomla

Rozbudowane możliwości szablonu

kurs joomla zaawansowany - szablony

W kursie nauczymy się też korzystać z parametrów, dając użytkownikowi możliwość np. podmiany logo na stronie. Ponadto skorzystamy z override'ów, które pozwolą nadpisać kod generowany przez Joomlę na poziomie szablonu, zatem bez ingerencji w główny kod źródłowy. Jest to najlepsza praktyka modyfikacji dodatków, ponieważ ich aktualizacja nie spowoduje nadpisania naszych poprawek. Zmienimy także adresy na przyjazne korzystając z .htaccess.

Najlepsze zewnętrzne dodatki i tworzenie własnych

dodatki do joomla

Joomla! posiada ogromne zasoby zewnętrznych dodatków, z których warto korzystać. Spośród tysięcy dostępnych wybierzemy najciekawsze dodatki i omówimy proces ich konfiguracji. Zintegrujemy np. naszą stronę z Twitterem, sliderem zdjęć w topie oraz wykorzystamy dodatek K2 do pracy z blogiem.

Napiszemy także własne dodatki jak moduły i komponenty. Pokażę Ci jak przygotować strukturę dodatku oraz paczkę instalacyjną. Stworzymy proste dodatki, które będziesz mógł rozbudować z wykorzystaniem PHP.

Konfiguracja i wykorzystanie narzędzi

narzędzia joomla

W kursie będziemy korzystać z takich narzędzi jak Dreamewaver czy Firebug. Pokażę Ci zalety wykorzystania Dreamweavera, polegające na natywnym wsparciu dla CMS Joomla! W zaawansowany sposób skonfigurujemy także środowisko testowe, sprawdzając najważniejsze ustawienia Joomli oraz PHP. Nauczymy się także pracować z bazą danych Joomli z pomocą Dreamweavera i phpMyAdmin. Będziesz mógł jednak bez problemu korzystać z kursu nawet jeśli używasz na co dzień innego edytora.

BONUS! Integracja z usługami Google

jooma i google

W kursie znajdziesz dodatkową lekcję, w której pokażę Ci jak zintegrować Joomlę z najlepszymi dodatkami pozwalającymi zintegrować naszą stronę ze statystykami Google Analytics a także wyświetlić w jej obrębie mapki Google.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą tworzyć witryny WWW z wykorzystaniem CMS Joomla! Jest to kontynuacja kursu Joomla! - Podstawy, zatem jeśli nie pracujesz jeszcze w Joomli, polecamy przerobienie w pierwszej kolejności kursu Podstawowego. Te kursy, razem z kursem HTML5 możesz kupić w Pakiecie ze zniżką. Kurs jest dla tych, którzy zamierzają lepiej zrozumieć działanie systemu i nauczyć się tworzyć dodatki do Joomla takie jak własne skórki, moduły czy komponenty, zarówno na potrzeby własnych witryn jak i do dalszej sprzedaży.

Jeśli chcesz projektować swoje strony WWW z użyciem najbardziej atrakcyjnych technologii i wzbogacić witryny o nowe możliwości łatwego administrowania treścią - ten kurs jest dla Ciebie!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z systemem CMS Joomla!
  3. W cenie kursu otrzymujesz cenne bonusy a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%