Kurs Joomla!

Kurs Joomla!

Podstawy

Wprowadzenie

Joomla! to najbardziej popularny w Polsce system CMS, z którego pomocą w krótkim czasie stworzysz funkcjonalne strony firmowe, portale czy blogi. Dzięki Joomla! zarządzanie witryną jest niezwykle prostę, a bogaty zbiór darmowych dodatków daje nieograniczone wręcz możliwości rozbudowy strony.


 • Poznaj podstawy Administracji Joomla!
 • Dowiedz się jak uruchomić pierwszą witrynę
 • Poznaj strukturę treści w Joomla
 • Naucz się dodawać media jak filmy oraz obrazki
 • Skonfiguruj wyświetlanie reklam
 • Poznaj najciekawsze dodatki
 • Naucz się tworzyć backupy
 • Zarządzaj użytkownikami i ich uprawnieniami

Czego dowiesz się w kursie Joomla?

Kurs Joomla to niecałe 6 godzin wysokiej jakości wideo tutoriali, składających się na esencję praktycznej wiedzy dla każdego, kto zajmuje się projektowaniem stron WWW i chce poznać możliwości tego systemu CMS.

Kurs Joomla! PodstawyW kursie Joomla - Podstawy omawiam najważniejsze elementy systemu CMS. Dowiesz się jak działa Joomla! oraz jak skutecznie zarządzać treścią w obrębie witryny. Poznamy w tym celu dokładnie wszystkie funkcje Zaplecza. Jednak ten kurs to nie tylko podstawy - dowiesz się także, jak wyedytować skórkę Joomla dostosowując ją do własnych potrzeb, podmieniając grafikę i zmieniając układ strony. Porozmawiamy także o zaawansowanych funkcjach jak ACL oraz o pozycjonowaniu stron w Joomla!

Zobacz stronę, którą przygotujemy w oparciu o system JoomlaZobacz stronę, którą przygotujemy w oparciu o system Joomla

Praca z zapleczem administracyjnym

kurs joomla od eduweb

Na przestrzeni kursu poznasz wszystkie opcje administrowania stroną przygotowaną z pomocą najnowszej wersji systemu Joomla. Skoncentrujemy się na najciekawszych funkcjach zaplecza, doinstalujemy ważne wtyczki, zajmiemy się też dodawaniem niestandardowej treści jak filmy z YouTube.

Zobacz przykładową lekcję - Modyfikacja szablonu

Modyfikacja wyglądu strony w Joomla!

tworzenie szablonów joomla

Przez cały kurs będziemy pracowali na praktycznym przykładzie strony w Joomla! Wykorzystując zaawansowane narzędzia jak Dreamweaver czy Firebug skonfigurujemy stronę i zajmiemy się kompletną zmianą jej wyglądu. Bazując na domyślnym szablonie stworzymy zupełnie nową skórkę podmieniając grafikę oraz style CSS. Nauczymy się nadpisywać kod Joomli oraz zarządzać elementami dynamicznymi strony.

Zobacz przykładową lekcję - Moduł przeglądu artykułów

Najważniejsze dodatki, moduły i komponenty

moduły komponenty joomla

Największy potencjał Joomla! wiąże się z możliwością rozbudowy tego systemu CMS. W kursie skoncentrujemy się na instalowanych z Joomlą komponentach i modułach, szczegółowo omawiając ich właściwości. Poznamy i wdrożymy wszystkie kluczowe dodatki jak moduł logowania, wyszukiwarka oraz ocenianie artykułów, czy komponent wyświetlający reklamy na naszej stronie. Przejrzymy także bazę zewnętrznych dodatków a następnie zainstalujemy i skonfigurujemy najciekawsze z nich jak JCE czy Akeeba.

Pozycjonowanie i zaawansowane możliwości

pozycjonowanie joomla

Wykorzystanie gotowego systemu CMS jak Joomla! może sprzyjać pozycjonowaniu w wyszukiwarkach. Aby jednak tak się stało, niezbędna jest odpowiednia konfiguracja i wiedza o właściwym zarządzaniu treścią w kontekście pozycjonowania. W kursie poza wprowadzeniem do pozycjonowania poznasz najbardziej pożądane praktyki pracy z Joomlą, które pozwolą Twojej stronie zawędrować wysoko w wynikach wyszukiwania.

Poza tym, w kursie znajdziesz rozdział o zupełnie nowej, zaawansowanej funkcjonalności Joomla jaką jest kontrola dostępu czyli system ACL. Z jej pomocą będziesz mógł nadawać i ograniczać prawa użytkownikom i administratorom Twojego systemu.

Więcej o Joomla!

System Joomla to obecnie najbardziej popularny CMS w Polsce. Stało się tak za sprawą najnowszych wersji systemu - 1.6 oraz 1.7, które w porównaniu do wersji 1.5 stanowią milowy krok do przodu. Zmieniony interfejs i szereg nowych opcji sprawia, że system jest jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika i bardzo prosty w obsłudze. Z tego powodu korzysta z niego wielu początkujących deweloperów, jak również osoby hobbystycznie zajmujące się projektowaniem stron czy chcące stworzyć i zarządzać witryną na własne potrzeby.

Z drugiej strony, Joomla! to CMS który można w bardzo prosty sposób rozbudować i jest na tyle elastyczny, że korzystają z niego również największe firmy i najbardziej zaawansowani programiści. Stale rosnący rynek dodatków do Joomla! jest nie tylko ciekawy w kontekście rozbudowy własnej witryny, ale także jako perspektywa do tworzenia i zarabiania na własnych szablonach i dodatkach.

Joomla! została ostatnio (http://www.packtpub.com/open-source-awards-home) uznana za najlepszy system CMS na świecie a w każdym rankingu jest wymieniana jako najważniejszy system zarządzania treścią obok Wordpress'a i Drupal'a.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zajmują się projektowaniem stron WWW i chcą wzbogacić swoje umiejętności o znajomość systemu zarządzania treścią Joomla. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących - zarówno dla tych którzy chcą przygotować własną stronę w oparciu o Joomla!, jak i rozpocząć bardziej profesjonalną przygodę z tym CMS i wdrażać także własne skórki oraz dodatki. Dla tych osób przygotowaliśmy kurs Technik Pracy Joomla!, który polecamy przerobić po zapoznaniu się z kursem Podstawowym. Sprawdź Pakiety aby kupić kursy ze zniżką.

Jeśli chcesz projektować swoje strony WWW z użyciem najbardziej atrakcyjnych technologii i wzbogacić witryny o nowe możliwości łatwego administrowania treścią - ten kurs jest dla Ciebie!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z systemem CMS Joomla!
 3. W cenie kursu otrzymujesz cenne bonusy a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%