Kurs Joomla! Tworzenie Dodatków

Kurs Joomla! Tworzenie Dodatków

Twórz Komponenty, Moduły, Pluginy

Witaj w kursie

Rozszerzaj możliwości Twoich stron w Joomla o efektowne dodatki jak własne Komponenty, Moduły, Pluginy czy Paczki Językowe. Na przestrzeni kursu poznasz najlepsze techniki na praktycznych przykładach. Stworzymy także profesjonalne Zaplecze dla dodatków, które możesz publikować na swoich stronach lub na Joomla.org


 • Kompletne omówienie procesu tworzenia dodatków jak Pluginy, Moduly i Komponenty do Joomla!
 • Tworzenie Paczek Jezykowych dla Twoich dodatków
 • Najlepsze metody pracy z Joomla i sposoby na ominiecie popularnych problemów
 • Opracowanie profesjonalnego systemu zarzadzania dodatkami po stronie Zaplecza
 • Integracje z Google Maps i jQuery, wykorzystanie MooTools czy AJAX i JSON
 • I wiele, wiele wiecej!

Wzbogać swoje strony Joomla o nowe funkcjonalności

Możliwość tworzenia własnych dodatków do CMS Joomla niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, nie jesteśmy zdani na rozwiązania stworzone przez innych deweloperów, które nigdy idealnie nie wpisują się w zadania, jakie ma spełniać nasz serwis. Z drugiej strony, wiele witryn wymaga komponentów "szytych na miarę" i niedostępnych w zbiorach Joomla.org.

Z naszym kursem wejście na wyższy poziom Joomla jest niezwykle proste. Przeprowadzimy Cię przez cały proces związany z tworzeniem różnorodnych dodatków, które będziesz mógł zarówno oferować klientom i wdrażać na swoje strony, jak i publikować w bardzo popularnym Joomla! Extensions Directory.

Kompletny przewodnik o rozszerzaniu Joomla!

kurs joomla - dodatki komponenty pluginy

Podczas trwania kursu opracujemy własny kompleksowy komponent, obsługujący zarówno warstwę front-endową jak i administracyjną. Stworzymy wyszukiwarkę wydarzeń która umożliwia rejestrację użytkownikom. Z poziomu Zaplecza administrator ma możliwość pełnej edycji i kontroli wydarzenia a po stronie klienta dane są prezentowane z wykorzystaniem jQuery oraz integracji z Google Maps. Skoncentrowaliśmy się na tym, aby kurs był kompletny i omawiał wszystkie najważniejsze etapy i pułapki na drodze tworzenia własnych rozszerzeń.

W ten sposób dowiesz się jak skutecznie omijać problemy, które mogą wyniknąć z pracy w Joomla. Ponadto, chcieliśmy zaprezentować wszystkie możliwe sposoby na integrację, takie jak pobieranie informacji o użytkownikach, zarządzanie bazą danych i Zapleczem, obsługa formularzy i ich zabezpieczanie czy tworzenie panelu konfiguracyjnego.

Rozbudowana warstwa front-endu

kurs joomla - dodatki komponenty pluginy

Do tworzenia komponentu wykorzystamy integrację wtyczki wspomagającej pracę z Google Maps a także jQuery i obsłużymy żądania XMLHttpRequest oraz będziemy pracować w metodyce AJAX. Pobierzemy informację o zalogowanym użytkowniku i zastosujemy mechanizm do ograniczania dostępu do niektórych treści witryny. Następnie skonfigurujemy widoki aby można było wyświetlać treści w różny sposób i zabezpieczymy komponent przed niepożądanymi działaniami (np. dostęp do nieistniejących zasobów). Zastosujemy także mechanizm przyjaznych linków. Dodatkowo, podczas pracy z bazami danych poznamy narzędzia Joomla wspomagające pracę z MySQL i dowiemy się jak tworzyć złączenia tabel oraz podzapytania.

Profesjonalne Zaplecze Komponentu

kurs joomla - dodatki komponenty pluginy

W kursie przedstawimy szczegółowo budowę warstwy administracyjnej dla naszych dodatków do Joomla. W pierwszej kolejności dowiesz się jak prezentować rekordy w bazie danych i nauczysz się jak zaimplementować narzędzia do efektywnego przetwarzania zbioru wyników (filtrowanie, wyszukiwarka oraz paginacja). Zaimplementujemy funkcjonalności takie jak publikacja, wycofywanie, archiwizowanie oraz usuwanie rekordów. Następnie dowiesz się jak zabezpieczać formularze w CMSie przy pomocy tokenów i dodasz mechanizm checked-out dzięki któremu zabezpieczymy się przed sytuacją w której dwóch administratorów wprowadza zmiany w tym samym czasie. Ponadto pokażę Ci jak tworzyć formularz tworzenia oraz edycji rekordów przy pomocy narzędzia JFrom. Zastosujemy również mechanizm zapamiętywania pół formularza dzięki któremu w przypadku niepowodzenia nie stracimy wpisanych wcześniej informacji. Na koniec dodamy panel konfiguracyjny komponentu w którym wykorzystamy wbudowanie narzędzia MooTools aby wyświetlić okienko modal.

Praca z Modułami i Pluginami

kurs joomla - dodatki komponenty pluginy

Kolejno będziemy pracować również z innymi dodatkami do Joomla jak Moduły oraz Pluginy i Paczki Językowe. Nauczysz się w jaki sposób zbudować proste moduły, których konfiguracja odbywa się poprzez Zaplecze a w zależności od konfiguracji moduł będzie mógł działać w dwojaki sposób.

Stworzymy także trzy różne pluginy do Joomla. W części teoretycznej dowiesz się jakie grupy pluginów działają w Joomla i poznasz ich charakterystykę a także zrozumiesz czym są zdarzenia oraz jak pluginy na nie odpowiadają. Omówimy także dwa typy wbudowane pluginów Joomla. W części praktycznej napiszemy plugin przetwarzający wygenerowaną treść przed samym wyświetleniem jej użytkownikowi. Za pomocą kolejnego pluginu wstrzykniemy dynamicznie kod CSS do kodu frontendu Joomla a następnie nauczysz się tworzyć pluginy rozszerzające i dowiesz się jak definiować własne zdarzenia w systemie oraz jak na nie odpowiadać.

Tworzenie Paczek Językowych

Dobrze napisany plugin czy komponent może także zdobyć dużą popularność w repozytorium dodatków Joomla! Niezwykle ważna jest możliwość tworzenia tłumaczeń w ramach Paczek Językowych które oferuje Joomla. Abyś mógł pracować z tego typu dodatkami pokażemy Ci jak tworzyć pakiety instalacyjne aby rozszerzyć zakres obsługiwanych języków w Twoich komponentach. Dla naszego dodatku zbudujemy i zainstalujemy angielską Paczkę Językową.

BONUS! Joomla 3+

Przygotowaliśmy również bonusową lekcję do kursu, w której dowiesz się jak dostosować swoje dodatki do systemu CMS Joomla w wersji 3 oraz kolejnych. Bądź na bieżąco i zobacz, jakie zmiany dla deweloperów przynoszą nowe edycje Joomla.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompletne omówienie procesu tworzenia dodatków jak Pluginy, Moduły i Komponenty do Joomla!
 • Tworzenie Paczek Językowych dla Twoich dodatków
 • Najlepsze metody pracy z Joomla i sposoby na ominięcie popularnych problemów
 • Opracowanie profesjonalnego systemu zarządzania dodatkami po stronie Zaplecza
 • Integrację z Google Maps i jQuery, wykorzystanie MooTools czy AJAX i JSON
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Joomla - Tworzenie dodatków jest przeznaczony dla osób, które w swojej codziennej pracy wykorzystują ten popularny system CMS i chcą rozszerzyć możliwości tworzonych przez siebie witryn. Niezależnie, czy zamierzasz rozbudować własną stronę, czy oferować "szyte na miarę" rozwiązania dla klientów, czy też tworzyć dodatki na potrzeby repozytorium Joomla.org - ten kurs będzie skarbnicą wiedzy na temat tego, jak optymalnie i bezproblemowo wykorzystać CMS Joomla do tego rodzaju zadań. Kurs jest kierowany do osób, które mają już pewne doświadczenie programistyczne, a przynajmniej przerobiły kurs PHP - Podstawy. Wymagana jest zatem wiedza z zakresu PHP i MySQL. Ponadto, najwięcej można nauczyć się z kursu przerabiając wcześniej kursy Joomla - Podstawy oraz Joomla - Techniki Pracy. Wszystkie te materiały można znaleźć w pakiecie ze zniżką w zakładce Pakiety -15%.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować swój system CMS.
 3. To jedyny i najbardziej obszerny kurs tego typu w sieci. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo i w kontekście najnowszych wersji Joomla. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%