Kurs TypeScript PROMO

Kurs TypeScript PROMO

od Podstaw

Intro

Zawsze chciałeś stworzyć zaawansowaną aplikację przeglądarkową? A może masz już za sobą pierwszy projekt? Być może tworzyłeś aplikacje z wykorzystaniem języka Javascript i czułeś pewien niedosyt z powodu brak niektórych funkcjonalności. Jeśli tak to język Typescript jest stworzony właśnie dla Ciebie. Wchodzi on w skład ekosystemu JavaScript i posiada wszystkie cechy nowoczesnego języka programowania. Korzystając z Typescript nie będziesz miał problemów z dynamicznym typowaniem, Twój kod będzie o wiele bardziej czytelny i lepiej uporządkowany, a Twoje algorytmy będą opisane dokładnie tak jak tego oczekujesz. Zobacz jak szybko można stworzyć aplikację przeglądarkową wykorzystując język Typescript oraz bibliotekę Angular 2. Ten kurs pomoże Ci rozpocząć przygodę z programowaniem w języku Typescript, a także pokaże jak możesz go wykorzystać w praktyce.


 • Przygotowanie środowiska pracy
 • Tworzenie i kompilacja w TypeScript
 • Mechanizm statycznego typowania
 • Kodowanie gry przeglądarkowej
 • Przygotowanie aplikacji serwerowej
 • Wykorzystanie TypeScript i ExpressJS
 • Łatwe tworzenie aplikacji z Angular 2
 • Pisanie dobrego i czytelnego kodu

Pierwsze kroki z Typescript

Kurs NodeJS w Praktyce

Kurs rozpoczniemy od przygotowania środowiska pracy. Zainstalujemy potrzebne narzędzia takie jak środowisko NodeJS, menadżer pakietów NPM, kompilator języka Typescript oraz powłokę TS-Node. Zainstalujemy zintegrowane środowisko programistyczne Visual Studio Code. Następnie pokażemy Ci największą siłę języka Typescript - a mianowicie mechanizm statycznego typowania. Podpowiemy jak działa, a także jak określamy typy zmiennych i stałych, typy parametrów wejściowych i wyjściowych dla różnych funkcji. Określimy jakie są dostępne rodzaje typów, poznamy ich cechy szczególne oraz zobaczymy jak można je zastosować w praktyce.

Tworzenie gry przeglądarkowej

Kurs NodeJS w Praktyce

Korzystając z wiedzy zdobytej w poprzedniej lekcji przystąpimy do zadania stworzenia prostej gry przeglądarkowej. Skupimy się na tworzeniu czytelnego kodu o strukturze podzielonej na klasy. Prześledzimy jak wygląda proces rozwoju kodu i jego porządkowania wykorzystując mechanizmy dziedziczenia i polimorfizmu by zapewnić odpowiednią czytelność kodu aplikacji. Poznasz mechanizmy getterów i setterów, a także przyjrzymy się bliżej typowi wyliczeniowemu. Przy okazji przypomnisz sobie jak działa przeglądarka i jak możemy operować elementami na stronie bez wykorzystania bibliotek takich jak jQuery.

Tworzenie aplikacji serwerowej

Kurs NodeJS w Praktyce

Zanim zaczniemy tworzenie aplikacji przeglądarkowej opracujemy aplikację działającą na serwerze, która będzie naszym zapleczem. Wykorzystamy przy tym język Typescript do definiowania zadań dla Gulpa. Za pomocą biblioteki Express JS przygotujesz działającą aplikację serwerową. Następnie wykorzystując język Typescript zdefiniujemy zasób, dla którego zdefiniujemy operacje listowania, pobierania szczegółów, tworzenia, edycji i usuwania. Dla każdej operacji udostępnimy odpowiednią końcówkę, którą będzie można wywołać za pomocą protokołu HTTP. Podczas tych prac zobaczysz jak poprawnie wykorzystywać mechanizm arrow functions oraz jak korzystać ze statycznego typowania.

Tworzenie aplikacji przeglądarkowej

Kurs NodeJS w Praktyce

Po etapie przygotowania serwerowego zaplecza przejdziemy do stworzenia aplikacji przeglądarkowej. Zobaczysz jak pobrać i zainstalować biblioteki aplikacyjne jak również narzędzia pomocnicze. Przygotujemy startową aplikację wykorzystując bibliotekę Angular 2. Pokażemy Ci elementy składowe aplikacji oraz jak działa mechanizm widoków w tej bibliotece. Następnie rozbudujemy aplikację, tak by korzystając z przygotowanego wcześniej serwerowego zaplecza udostępniała operacje: listowania, edycji, dodawania i usuwania. Zobaczysz jak definiujemy komponenty, w jaki sposób tworzymy serwis. Dowiesz się jak działają mechanizmy asynchroniczne oraz nauczysz się odpytywać serwer w sposób nieblokujący.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli chciałbyś rozpocząć tworzenie zaawansowanych rozbudowanych aplikacji z wykorzystaniem nowoczesnego języka Typescript - ten kurs z pewnością Ci w tym pomoże. Nauczysz się poruszać w świecie Typescript, poznasz jego największą zaletę jaką jest statyczne typowanie, a także zobaczysz jak prosto z jego pomocą można tworzyć aplikacje.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe aplikacje przeglądarkowe.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%