Kurs React

Kurs React

w Praktyce

Wprowadzenie

Wiele materiałów dostępnych w sieci zawiera wskazówki jak używać Reacta, jednak brakuje im praktycznego wymiaru. Stosowanie tej technologii w prawdziwym projekcie nieco różni się od prostych przykładów, które na ogół możemy znaleźć. Tak powstał pomysł na kurs React w Praktyce, w którym dowiesz się, z jakich technologii React developerzy korzystają na co dzień, jak konfigurują projekty, jak radzą sobie z problemami zarówno wynikającymi ze skomplikowania interfejsu, jak i logiki biznesowej zawartej w aplikacji.


  • Praktyczne zastosowanie React
  • Wykorzystanie Styled Components
  • Konfiguracja projektu i narzędzi takich jak ESlint, Prettier, Husky
  • Stworzenie Storybooka – dokumentacji komponentów reactowych
  • Stworzenie zaawansowanego interfejsu aplikacji
  • Łączenie frontendu z backendem za pomocą API
  • Wprowadzenie do testów

Zróbmy to jak trzeba!

Narzędzia typu ESlint, Prettier, Husky czy lint-staged niezmiernie pomagają nam w pracy. Problem jednak polega na tym, że ich konfiguracja bywa kłopotliwa. W tym kursie dowiesz się, jak poprawnie skonfigurować te narzędzia, tak, aby nie wchodziły ze sobą w konflikty i pomagały nam pisać lepszy kod.

CSS in JS?!

Kurs React w Praktyce

Brzmi jak zły pomysł? Wcale nie! CSS in JS to rewolucyjne podejście, które pozwala nam tworzyć style bezpośrednio w komponentach. Dzięki bibliotece Styled Components możesz wpływać na ich stan, wygląd i wiele innych rzeczy. To niezwykłe narzędzie, wprowadzające powiew świeżości dla ludzi zmęczonych czystym CSS.

Zobacz projekt aplikacji wykonywanej w kursie >>

Storybook – czyli opowieść o komponentach

Kurs React w Praktyce

Dokumentowanie wyglądu i zachowania naszych komponentów bywa kłopotliwe. Jeśli jednak użyjemy odpowiednich narzędzi, staje się banalne! Storybook w połączeniu z podejściem atomic design pozwoli nam na stworzenie świetnie udokumentowanych komponentów.

Problemy z layoutem

React w Praktyce nie byłby... praktyczny, gdyby nie pokazanie tego, w jaki sposób rozwiązuje się problemy z layoutem aplikacji. Sidebary, szablony, powtarzalne komponenty – to wszystko poznasz w tym kursie.

Poznaj Reduxa

Kurs React w Praktyce

Tworzenie store, czyli warstwy z danymi w naszej aplikacji dla wielu bywa wyzwaniem dość trudnym. Wynika to często z tego, że przykłady Reduxa bywają niepraktyczne. W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób działa Redux – zaczniemy od podstaw, a skończymy na rozbudowanej strukturze danych. Dzięki temu zobaczysz, że nie taki Redux straszny jak go malują.

Halo, backend?

Kurs React w Praktyce

Aplikacja frontendowa bez backendu może istnieć, choć jej możliwości będą zdecydowanie ograniczone. A już na pewno będzie ona miała kiepską pamięć. Dlatego w tym kursie stworzymy lokalną wersję backendu połączoną z MongoDB na mLab. W ten sposób będziemy mogli dłużej przechowywać dane zapisane w naszych komponentach.

Wprowadzenie do testów

Kurs React w Praktyce

O testach można mówić wiele. To niezwykle rozległy temat, dlatego zanim zaczniesz je pisać na poważnie, chcę Ci pokazać jak możesz poćwiczyć podstawowe rzeczy. Poznasz narzędzie JEST, które odpowiada za uruchamianie testów, oraz wprowadzę Cię do react-testing-library, jednej z najpopularniejszych bibliotek do testowania aplikacji reactowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które lada dzień będą aplikować na stanowiska juniorskie jako React developer. Zawarłem w nim wiele aspektów pracy z React, które zdarzają się w prawdziwej pracy. Ponadto skorzystać mogą z niego osoby, które znają inny framework JS i chcą nauczyć się Reacta, jednak kursy od podstaw są dla nich zbyt proste.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%