Kurs React

Kurs React

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Higher Order Components, Render Props, Compound Components... React pełen jest wzorców i narzędzi, których nazwy potrafią przyprawić o ból głowy. Właśnie po to, by uniknąć tego przytłoczenia, został przygotowany ten kurs. Skupimy się w nim praktycznie wyłącznie na React'cie, który mimo że jest niepozorną biblioteką, to kryje w sobie ogromny potencjał i jeszcze większą swobodę działania dla developera. W dużych, komercyjnych aplikacjach wzorce, o których wspominamy, pojawiają się niesłychanie często, a ich poprawne zrozumienie to jedyna droga do tego, abyśmy nie czuli się nieswojo patrząc na nieco bardziej skomplikowany kod.


 • Higher Order Components
 • Render Props w praktyce
 • Zaawansowane hooki reactowe
 • Tworzenie wlasnych hooków
 • Compound Components
 • Testy jednostkowe i integracyjne
 • Testowanie zapytan asynchronicznych
 • Dobre praktyki tworzenia aplikacji

Higher Order Components

Kurs React Techniki Zaawansowane

Jeden z pierwszych i najbardziej popularnych wzorców w React, który przez lata był traktowany jako najlepszy sposób na wydzielanie logiki z komponentów i współdzielenie jej w wielu miejscach aplikacji. W kursie na przykładzie dowiesz się w jaki sposób można wykorzystać HOC, a także jak łączyć je ze sobą tworząc bardziej zaawansowane struktury.

Render Props

Kurs React Techniki Zaawansowane

Obecnie Render Props jest jedną z najczęściej wykorzystywanych praktyk pozwalającą, podobnie jak HOC, na tworzenie abstrakcji, z których możemy czerpać dane lub zachowania potrzebne w naszych komponentach. Na pierwszy rzut oka Render Props mogą przerażać, ale spokojnie – zaczniemy od prostego przykładu, który pozwoli Ci zrozumieć, że nie ma się czego bać.

Hooks

Kurs React Techniki Zaawansowane

Hooks to temat niezwykle ciekawy i populary, ale rzadko poruszany w sposób bardziej zaawansowany. W tym kursie dowiesz się nie tylko jak używać takich hooków jak useState, useReducer, useEffect, useContext czy useRef, ale też jak napisać swoje własne hooki, które niesamowicie uprzyjemnią pracę z Reactem.

Compound Components

Kurs React Techniki Zaawansowane

Compound Components to prawdziwa "ciężka artyleria" Reacta – stosowana w zadaniach wymagających sporej złożoności. Ewoluowała przez lata i kiedyś zawsze spotykana była w formie klas, natomiast w tym kursie proponujemy nieco lżejsze podejście. Dowiesz się jak wykorzystując hooki możesz stworzyć Compound Component wyłącznie przy użyciu komponentów funkcyjnych.

Testowanie aplikacji reactowych

Kurs React Techniki Zaawansowane

Testy to hasło, które potrafi wzbudzić lęk u osób uczących się Reacta, lub jakiejkolwiek innej technologii. Rzadko kto jednak mówi to głośno – testy są przyjemne! Wystarczy tylko zrozumieć w jaki sposób środowisko testowe działa i jakimi rządzi się zasadami. Przerobimy to wszystko wspólnie, a na koniec kursu przekonasz się, że to faktycznie ciekawe i przyjemne zagadnienie.

Dobre praktyki

Kurs React Techniki Zaawansowane

W kursie przygotowana jest też garść dobrych praktyk, które pozwolą Ci spojrzeć krytycznie na niektóre fragmenty kodu i ulepszać je w taki sposób, aby stanowiąc część większej całości miały więcej sensu i wdzięku. Dowiesz się czym jest Single Responsibility Principle, jak wydzielać odpowiednio logikę z komponentów i paru innych ciekawych wskazówek.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został stworzony z myślą o programistach swobodnie poruszających się po podstawach i nieco bardziej skomplikowanych partiach Reacta, ale nadal czujących, że brakuje im czegoś, aby wynieść swoje aplikacje na jeszcze wyższy poziom. Rzeczy związane z zaawansowanym JavaScriptem będziemy tu wykorzystywać intuicyjnie, bez zbędnego tłumaczenia, dlatego zanim przystąpisz do tego kursu, upewnij się, że treści React od Podstaw oraz React w Praktyce są dla Ciebie jasne i zrozumiałe.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%