Kurs React

Kurs React

od Podstaw

Wprowadzenie

Od kilku lat React niepodzielnie króluje wśród frameworków JavaScript. Ogromna swoboda jaką daje, intuicyjny sposób tworzenia komponentów i potężny ekosystem wspierający developera niemal w każdej sytuacji, to niewątpliwie największe zalety tej technologii. W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób wycisnąć w Reacta jak najwięcej. Odkryjesz jego prawdziwy potencjał i dogłębnie poznasz zagadnienia, które stanowią trzon tego frameworka. Aby zrozumieć rzeczy zaawansowane, należy solidnie opanować podstawy – w tym własnie chcę Ci pomóc.


  • Dogłębne wyjaśnienie zasad rządzących Reactem
  • Stworzenie aplikacji wykorzystującej potencjał Reacta
  • Wykorzystanie React Router i jego komponentów w praktyce
  • Przygotowanie do pracy w nowych projektach i z legacy code
  • Stworzenie struktury aplikacji w oparciu o najlepsze praktyki
  • Rozwiązania pochodzące z prawdziwej pracy nad wieloma projektami

Wszystkie treści podzieliłem na pięć rozdziałów, w których będziemy rozwijać wymyśloną przeze mnie aplikację służącą do kolekcjonowania najciekawszych artykułów, notatek oraz kont twitterowych znalezionych w sieci.

Twoje pierwsze kroki w React

Kurs React od Podstaw

Zaczniemy od prostych widoków, na podstawie których wyjaśnię Ci, co stoi u podstaw Reacta – dowiesz się czym jest JSX, oraz poznasz pojęcie komponentu funkcyjnego. Dzięki temu oswoisz się ze składnią Reacta, która początkowo może wydawać się nieco obca.

Witaj w świecie komponentów

Kurs React od Podstaw

W React niemal wszystko opiera się o komponenty. Czym one są? Dowiesz się tego w drugim rozdziale. Opowiem Ci jak je tworzyć oraz jak tworzyć relacje między nimi. Wyjaśnię Ci bardzo szczegółowo jak działają propsy oraz w jakich sytuacjach należy je wykorzystywać. Zobaczysz też, jak w Reactcie pracujemy z danymi, jak możemy je przetwarzać a następnie stosując kilka strategii stylowania komponentów, wszystko wyświetlić w atrakcyjny sposób.

Komponenty z klasą

Kurs React od Podstaw

W trzecim rozdziale poznasz sposób konstruowania komponentów klasowych, posiadających własny stan, dzięki któremu stworzysz między innymi dynamiczny, inteligentny formularz, a także wiele innych interaktywnych elementów. Dzięki temu szybko zrozumiesz różnicę między komponentami funkcyjnymi a klasowymi.

Wytyczamy nowe ścieżki

Kurs React od Podstaw

Kiedy już poczujesz się dość pewnie budując komponenty, dodamy tzw. routing w rozdziale czwartym, który pozwoli nam na stworzenie wielu podstron, które urozmaicą naszą aplikację – dowiesz się dzięki temu jak integrować dodatkowe narzędzie w naszym projekcie, oraz jak budować bardziej skomplikowaną strukturę aplikacji.

Odkryj potencjał Reacta

Kurs React od Podstaw

Na sam koniec zostaimy sobie tzw. state managment, czyli zarządzanie informacjami współdzielonymi przez wiele komponentów i podstron. Nie wykorzystamy jednak ani Reduxa ani Mobxa, ponieważ chcę Ci pokazać, że w samym Reactcie kryje się ogromny potencjał nawet przy tak kompleksowych zadaniach. W tym przypadku użyjemy Context API, który w łatwy sposób pozwala nam teleportować dane z jednego miejsca naszej aplikacji do drugiego. Podczas rozbudowywania naszej aplikacji o Context API dopracujemy też wszystkie inne jej elementy, aby na samym końcu kursu wydeployować nasz gotowy produkt w serwisie Netlify – zobaczysz, że wypuszczenie aplikacji Reactowej do sieci i udostępnienie jej innym, jest niezwykle proste.

Kurs React od Podstaw

W tym kursie skupiamy się wyłącznie na Reactcie z użyciem jedynie niezbędnych narzędzi. Wierzę, że doskonałe opanowanie fundamentów, na których opiera się ta technologia pozwoli Ci później łatwiej wkroczyć w świat setek pluginów i paczek dostępnych w jego ekoystemie.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs React od Podstaw

Ten kurs powstał z myślą o osobach chcących zacząć swoją przygodę z frameworkami JavaSript. Zakłada on wiedzę na temat podstaw JavaScript (w tym ES6), jednak przy bardziej skomplikowanych rozwiązaniach zawsze pojawia się słowo wyjaśnienia. \n\nPoziom kursu został dopasowany do osób, które mają za sobą już kilka projektów w czystym JavaScript i chcą wejść na wyższy poziom, przygotowując się tym samym do pracy z tą technologią.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%