Nowoczesne Aplikacje Webowe

Nowoczesne Aplikacje Webowe

w Backbone.js

Wprowadzenie

Poznaj framework JavaScript MV* Backbone.js od A do Z i przygotuj razem z autorem praktyczną, nowoczesną aplikację webową napędzaną danymi. Kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy, pozwoli Ci wkroczyć w fascynujący świat tworzenia aplikacji webowych działających po stronie klienta! To podstawy które stanowią wprowadzenie do wszystkich tego typu materiałów na eduweb.pl i poza Backbone zawiera on cały proces przygotowania, wdrożenia aplikacji, refaktoryzacji kodu i wiele więcej! Będziemy pracować między innymi z technologiami Node.js, REST, Express.js czy MongoDB!


 • Framework Backbone.js od A do Z
 • Tworzenie kompletnej, wielokomponentowej aplikacji
 • Praktyczne zadania i wskazówki
 • Omówienie działania REST
 • Praca z bazą danych MongoDB
 • Framework Express.js dla Node.js
 • Refaktoryzacja i przygotowanie do produkcji
 • i wiele, wiele więcej na przestrzeni ponad 11 godzin!

Praktyczna Aplikacja od Podstaw!

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js

Kiedy będziesz już miał solidne podstawy tego frameworka, a także rozumiał jak działa REST, przejdziemy do drugiej części tego kursu, gdzie przygotujemy praktyczną aplikację. Będzie to system wypożyczalni filmów, który po stronie Front-Endu zbudujemy z użyciem Backbone.js. Aby wszystko mogło działać poprawnie, stworzymy również od podstaw cały Back-End aplikacji, korzystając z Node.js i popularnego frameworka Express.js, który również dobrze poznasz. To jednak nie wszystko, gdyż do przechowywania danych użyjemy NoSQL-owej bazy danych MongoDB. Abyś mógł dobrze zrozumieć późniejsze operacje, poświęcimy cały oddzielny rozdział omówieniu tej bazy. Dowiesz się jak zainstalować MongoDB, jak utworzyć nową bazę danych czy kolekcje, a także jak dodawać, odczytywać, aktualizować oraz usuwać z nich dane.

Zobacz prezentację aplikacji którą stworzymy w kursie >>

Zaawansowane funkcje aplikacji

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js

Tworząc aplikację będziemy przeskakiwać pomiędzy kodem po stronie klienta i serwera, a każda podjęta decyzja będzie dokładnie wytłumaczona. Zaimplementujemy wiele elementów, które wspólnie stworzą ciekawą całość. Będzie to m. in. wyświetlanie listy filmów, aktorów, kategorii, klientów czy wypożyczeń. Każdy element z tych kolekcji będzie można podejrzeć w osobnym widoku, edytować usunąć, a także dodać całkiem nowy.

Ponadto dowiesz się jak zaimplementować paginację listy, sortowanie czy wyszukiwarkę. A kiedy główne elementy aplikacji będą już gotowe, przejdziemy do stworzenia dodatkowych Widgetów, które pozwolą nam wyświetlać m. in. listę ostatnich wypożyczeń, status z ilością filmów, wypożyczeń i klientów, a także dynamiczną ścieżkę powrotu, która reagować będzie na zmiany widoków.

Tworzenie intuicyjnego kodu i refaktoryzacja

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js

Tworząc aplikację będziemy zwracać uwagę głównie na czytelność kodu i zbyt wcześnie nie będziemy podejmować daleko idących dezycji. Dzięki temu będziesz na bieżąco rozumiał co w danej chwili realizujemy. Dopiero kiedy aplikacja będzie gotowa, przejdziemy przez cały proces refaktoryzacji kodu. Najpierw usuniemy zbędne powtórzenia kodu po stronie serwera oraz dodamy kilka pomocniczych funkcji. Następnie zrefaktoryzujemy aplikację po stronie klienta, również pozbywając się wielu linijek niepotrzebnego kodu, tworząc w naszej aplikacji wiele przydatnych metod, których można swobodnie używać z innymi obiektami. Dodamy również kila przydatnych metod do wyświetlania elementów interfejsu użytkownika.

Wdrożenie Aplikacji

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js

To jeszcze nie wszystko! Choć na tym etapie nasza aplikacja będzie już działać, to przygotujemy ją również do produkcji. W tym celu skorzystamy z automatora zadań Grunt.js i połączymy oraz zminifukujemy wiele plików JavaScript, CSS, a także HTML. Dzięki temu nasza aplikacja będzie o wiele “lżejsza”, natomiast nie wpłynie to zupełnie na sposób jej działania. Dowiesz się również jak prekompilować szablony Underscore.js, aby odciążyć przeglądarkę z tego zadania, za każdym razem, gdy nasza aplikacja jest wczytywana.

Praktyczne zadania do wykonania

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js

W kursie na każdym etapie będziesz zachęcany do pracy razem z prowadzącym, byś mógł wszystko dobrze zrozumieć i być na bieżąco. Aby jak najlepiej poznać omawiane zagadnienia przygotowaliśmy dla Ciebie szereg zadań, które będziesz mógł wykonać samodzielnie. Nie pozostawimy Cię także samego z zadaniami - poza serią przydatnych wskazówek otrzymasz od nas dodatkowe lekcje w których znajdziesz rozwiązania zadań.

Kurs ten to zatem nie tylko dokładne omówienie frameworka Backbone.js, ale także praca z Back-Endem z Express.js i MongoDB, wiedza i praktyka na temat działania REST, a także niezliczona ilość porad i sztuczek jak skutecznie budować nowoczesne aplikacje webowe.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Framework Backbone.js od A do Z
 • Tworzenie kompletnej, wielokomponentowej aplikacji
 • Praktyczne zadania i wskazówki
 • Omówienie działania REST
 • Praca z bazą danych MongoDB
 • Framework Express.js dla Node.js
 • Refaktoryzacja i przygotowanie do produkcji
 • i wiele, wiele więcej na przestrzeni ponad 11 godzin!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla wszystkich osób, które zajmują się tworzeniem stron i aplikacji internetowych i chcą rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie. Aby dobrze zrozumieć przygotowany materiał, należy znać HTML, CSS, jQuery oraz JavaScript, natomiast w żadnej z tych technologii nie trzeba być ekspertem, gdyż niemal każda linijka kodu czy podjęta decyzja, są dokładnie wytłumaczone.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w HTML i JavaScript z użyciem Backbone.js.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%