Kurs Angular

Kurs Angular

Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Wprowadzenie

Angular to potężne narzędzie pozwalające szybko i sprawnie tworzyć złożone aplikacje. Dzięki wiązaniom renderowanie interfejsu jest bardzo wygodne, a automatyczne wykrywanie zmian sprawia, że Twoje dane w niemal magiczny sposób pojawiają się na ekranie. Aplikacje to jednak nie tylko sam interfejs użytkownika. Bardzo łatwo jest dodawać kolejne funkcje i opcje - ale tylko do pewnego momentu. Bez odpowiedniej struktury i architektury prosta aplikacja może bardzo szybko przerodzić się w rozbudowane monstrum, nad którym nie mamy żadnej kontroli. Na szczęście - w Angularze jest bardzo wiele mechanizmów, pozwalających od samego początku zapanować nad strukturą aplikacji. Wiele wbudowanych mechanizmów pozwala konstruować aplikacje w oparciu o sprawdzone wzorce projektowe i dobre praktyki.


 • Wzorce projektowe - zero teorii, praktyczne rozwiązania problemów
 • Mechanizmy wstrzykiwania zależności w różnych sytuacjach
 • Formularze omówione na wielu praktycznych przykładach
 • Walidacja i manipulacja strukturą formularzy. Przydatne Triki
 • Ogromna dawka praktycznej wiedzy na temat RxJS
 • Komunikacja z serwerem REST, oraz logowanie i Autentykacja
 • Dynamiczny wielopoziomowy routing z kontrolą dostępu
 • I wiele, wiele więcej!

Jeśli znasz już podstawy Angulara i potrafisz budować proste aplikacje, ale chcesz wiedzieć więcej, poznać lepiej mechanizmy Angulara oraz dowiedzieć się jak działa on w środku - z pewnością ten Kurs będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Jeśli chcesz wykorzystać tę wiedzę tak, by od samego początku projektować aplikacje poprawnie i wykorzystywać wzorce jakie oferuje Angular oraz chcesz być bardziej produktywny w swojej pracy - stworzyliśmy ten materiał właśnie dla Ciebie.

Zależności, moduły, usługi - Jak poprawnie budować strukturę aplikacji?

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Już w pierwszej sekcji kursu przekonasz się, dlaczego wzorzec odwracania zależności i mechanizm wstrzykiwania są bardzo ważne dla utrzymania jakości kodu aplikacji. Pokaże Ci jak można zarządzać zależnościami przy użyciu wzorca Fabryki i jak zwiększa to elastyczność aplikacji. Następnie zobaczysz jak mechanizm Wstrzykiwania zależności dostępny w Angularze ułatwia ten proces. Zobaczysz różnicę pomiędzy statycznym i automatycznym odnajdywaniem zależności oraz poznasz sposoby podmieniania i przesłaniania zależności. Dzięki temu Twoje aplikacje będą bardziej elastyczne i podmiana lub przetestowanie funkcjonalności nie będą problemem.

Zobacz wzorce projektowe w działaniu i określaj zasięg usług

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Angular to nie tylko statyczna struktura i statyczna hierarchia. Pokażę Ci techniki zarządzania modułami i usługami, pozwalające między innymi na używanie wzorca Sigleton dla globalnych współdzielonych danych. Zobaczysz też jak dzięki hierarchiom tworzyć usługi o krótkim cyklu życia, które będą tworzone i niszczone wedle potrzeb. Na koniec pierwszej sekcji zobaczysz kilka różnych technik określania zasięgu i dostępu do usług, tak, by tylko niektóre komponenty miały dostęp do usług, a inne nie. Na przykładzie usługi Selection zobaczysz, jak sprawić, by tylko wybrane komponenty mogły współdzielić informacje o zaznaczeniu.

Formularze to nie sam ngModel. Zobacz jak budować je poprawnie!

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

W kolejnych dwóch sekcjach zajmiemy się dwoma podejściami do budowania Formularzy. Zobaczysz jak zbudować formularz sterowany szablonem oraz jak wykorzystać formularze reaktywne. Pokażę Ci, że formularze to nie tylko część interfejsu, ale odrębny mechanizm służący zarządzaniu i walidacji danych. Zobaczysz jakie są zalety modelu automatycznego a jakie modelu własnoręcznie utworzonego. Pokażę Ci, że formularze nie muszą być powiązane z widokiem, a ich struktura nie musi być nudna i statyczna.

Zobaczysz jak w Angularze możesz budować bardzo złożone struktury danych dzięki modułowi formularzy. Poznasz zagnieżdżanie modeli oraz metody dynamicznego modyfikowania struktury formularza. Przekonasz się, jak wzorzec budowniczego pozwala oddzielić strukturę formularza od jego klas. Podczas całego Kursu stworzymy kilka praktycznych formularzy na których zobaczysz różne możliwości ich budowania, dynamicznej modyfikacji oraz manipulacji stanem oraz danymi formularza. Zobaczysz że formularz może zostać rozbity na komponenty, a nawet być wstrzyknięty jako usługa, co pozwala na jego wielokrotne użycie.

Własne walidatory? Walidacja z serwera? Automatyczne wyświetlanie komunikatów błędów? Zobacz to wszystko i wiele więcej

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Nie pominiemy także kwestii walidacji danych. Zobaczysz nie tylko jak prawidłowo wykorzystywać wbudowane walidatory, ale jak tworzyć własne walidatory. Pokażę Ci jak przekazywać parametry i konfigurować walidatory oraz jak dzięki wzorcowi obserwatora obsługiwać asynchroniczne walidacje z serwera. Jeśli zbudowałeś już wcześniej formularze to wiesz ile wysiłku wymaga poprawna walidacja i wyświetlanie błędów. Na koniec sekcji poświęconej walidacji zobaczysz sposoby na ułatwienie sobie pracy poprzez zautomatyzowanie walidacji i wyświetlania błędów w prostym, uniwersalnym komponencie walidacji.

Obiekty obserwowalne RxJS - Zobacz jak je współdzielić, jak zapamiętać ich stan i wiele więcej sposobów na sprawną obsługę asynchroniczności

Nie zapomnieliśmy też o komunikacji z serwerem i obsłudze asynchronicznych danych. Całą sekcję Kursu poświęcam efektywnemu pobieraniu danych do zaprezentowania w interfejsie aplikacji. Na początku przypominam jak skonfigurować moduł HttpClient i pobrać dane z prostego serwera, który załączony jest do kursu. Potem omawiam różne praktyczne techniki pracy z obiektami obserwowalnymi. Pokażę Ci jak uniknąć zduplikowanych zapytań do serwera, jak zbudować efektywny cache zapytań oraz jak prawidłowo obsługiwać błędy występujące w strumieniach.

Komunikacja z serwerem na wiele sposobów

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

W kolejnych lekcjach pokazuję jak krok po kroku zbudować kod do komunikacji z API typu REST, poczynając od pobierania obiektów i list po zapisywanie zmian na serwerze. W każdej z lekcji pokazuje mechanizmy wysyłania parametrów i nagłówków w zapytaniu, jak i praktyczne techniki, takie jak filtrowanie wyników czy dynamiczne stronicowanie.

Logowanie i Autoryzacja użytkownika w Angular z Json-Web-Token

Komunikacja z API nie może obejść się bez logowania i autentykacji użytkownika. Pokażę Ci zatem na przykładach jak obsłużyć logowanie, pobrać i zapisać token oraz jak dołączyć dane autoryzacyjne do zapytań. Zobaczysz także jak rozwiązać globalnie problem autentykacji dzięki wzorcowi Łańcucha zobowiązań i mechanizmowi multi wstrzykiwania interceptorów.

Przy okazji pokażę Ci wiele praktycznych kwestii związanych z Strumieniami zdarzeń i biblioteką RxJS. Zobaczysz przykłady zimnych i ciepłych źródeł oraz przykłady emisji zdarzeń typu unicast i multicast, a to wszystko na praktycznych przykładach.

Zbuduj dynamiczny wielopoziomowy interfejs użytkownika, dynamiczną nawigację i wyskakujące okienka z Routerem

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Ostatnia sekcja kursu poświęcona jest routingowi, gdzie pokażę Ci nie tylko jak zorganizować wielopoziomowy interfejs i wstrzyknąć do niego dane, ale także jak prawidłowo obsłużyć nawigację i przejścia pomiędzy ekranami aplikacji. Zobaczysz jak dzięki nazwanym gniazdom dynamicznie podmieniać sekcje aplikacji i jak obsłużyć parametry w adresie strony. Dowiesz się jak doładować moduły aplikacji na życzenie, jak wykorzystać ten sam komponent dzięki strategiom routingu, oraz o wiele więcej.

Oczywiście routing to nie tylko interfejs. Zobaczysz jak opóźnić ładowanie i poczekać na dane a także jak przekazać je do komponentu. Dzięki wzorcom kompozytu i adaptera zobaczysz jak zbudować czystą architekturę aplikacji pozwalającą na swobodną reorganizację wyglądu twojej aplikacji.

Autoryzacja i Router - jak ograniczyć dostęp i kontrolować nawigację na stronie

Na koniec zobaczysz także jak połączyć mechanizmy autoryzacji i routingu, by nie tylko ograniczyć dostęp niepowołanym osobom do wybranych części aplikacji, ale także by załadować i uruchomić moduły zależnie od uprawnień aktywnego użytkownika.

Proste przykłady rozwiązania praktycznych problemów krok po kroku

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Chociaż kurs prezentuje techniki zaawansowane, to przygotowany został w taki sposób, by każdy, kto zna podstawy Angulara mógł wykorzystać przedstawione w nim techniki. Jeżeli przerobiłeś Kurs Angular od podstaw na platformie Eduweb, oraz rozumiesz komponenty i wiązania - to bez problemu dasz sobie radę z przyswojeniem zawartej w Kursie wiedzy.

Po przerobieniu całego materiału będziesz znał techniki budowania struktury aplikacji i będziesz potrafił w pełni wykorzystać mechanizmy, które oferuje Angular. Poznasz narzędzia pozwalające utrzymać porządek w kodzie oraz wysoką produktywność w pracy nawet wtedy, gdy aplikacja będzie bardzo rozbudowana. Co najważniejsze - będziesz potrafił tworzyć narzędzia i usługi wielokrotnego użytku, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę nad funkcjonalnościami Twojej aplikacji.

Większa efektywność i przyjemność z budowania aplikacji w Angular!

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Wzorce Projektowe

Obojętnie czy pracujesz już z Angularem, czy na co dzień kodujesz w innym frameworku - wiedza zawarta w tym kursie pozwoli Ci inaczej spojrzeć na architekturę aplikacji i budowanie złożonych struktur modułów i obiektów. Poznane wzorce projektowe są uniwersalne i dobrze je znając będziesz mógł swobodnie je wykorzystać w wielu innych sytuacjach. Jeśli wykorzystujesz w swojej pracy usługi, formularze i routing - to szybko zobaczysz, jak znajomość omawianych technik przełoży się na efektywność Twojej pracy i elastyczność Twojego kodu, a także wpłynie na jakość pracy całego zespołu. Jeśli chcesz poznać lepiej Angulara - to nie pozostaje mi nic więcej, jak tylko zaprosić się do pierwszej lekcji kursu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest świetnym wprowadzeniem zarówno do koncepcji Angular jak i praktycznego zastosowania tego narzędzia w projektach. Polecany jest wszystkim, którzy chcą usprawnić, przyspieszyć i usystematyzować sposób, w jaki budują aplikacje internetowe - a w szczególności aplikacje typu single page. Jest to kurs na poziomie wprowadzającym dla osób, które znają podstawy HTML, CSS i JavaScript. W pierwszych sekcjach kursu omówione są różnice między podejściem klasycznym do pracy z przeglądarką a podejściem bardziej produktywnym, które oferuje Angular. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end, takie jak WebPack, EcmaScript, TypeScript oraz Rx.JS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak, by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania. Konfiguracja jest także bardzo prosta dzięki dołączonym narzędziom i wideo-instrukcji pokazującej krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować narzędzia. Do każdej lekcji dołączone są też pliki źródłowe.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci przyswoić wskazówki i znaleźć wymarzoną pracę.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%