Kurs Angular

Kurs Angular

Techniki Zaawansowane - Interfejs

Wprowadzenie

Angular to potężne narzędzie przyspieszające tworzenie zarówno prostych, jak i bardzo złożonych aplikacji internetowych. Jeśli pracowałeś już z Angularem lub jeśli przerobiłeś kurs Angular od Podstaw na platformie Eduweb - wiesz już jak za pomocą tego narzędzia rozwiązać wiele typowych problemów związanych z budowaniem interfejsu aplikacji. Wyświetlanie danych, zmiana styli czy przełączanie widoków - dzięki automatycznemu wykrywaniu zmian w Angularze to wszystko działa bardzo prosto. To jednak nie wszystko co oferuje Angular. We frameworku kryje się wiele przydatnych, ale mało znanych funkcji i narzędzi, które warto poznać - nie tylko po to, by pisać lepszej jakości kod, ale również by być bardziej produktywnym.


 • Wzorce i techniki parametryzacji i dziedziczenia komponentów
 • Budowanie między-platformowych dyrektyw behawioralnych
 • Kompozycja i projekcja komponentów
 • Dyrektywy strukturalne i szablony
 • Dynamiczna struktura interfejsu
 • Wstrzykiwanie komponentów
 • Komunikacja pomiędzy dyrektywami i komponentami
 • Rekurencyjne struktury komponentów

Komponenty wielokrotnego użytku

W pierwszej części kursu omówione zostało budowanie komponentów w sposób jak najbardziej elastyczny i rozszerzalny, po to, by nie pisać ponownie tego samego kodu. Celem jest jego wielokrotne wykorzystanie. W kursie poznasz metody parametryzacji, rozszerzania i dziedziczenia komponentów. Zobaczysz jak komponenty mogą wykrywać inne komponenty i wchodzić ze sobą w interakcje, by twój kod był czystszy. Zobaczysz jak wykorzystać wspólną logikę komponentu do skonstruowania kilku różnych elementów interfejsu. Dowiesz się jak dzielić logikę komponentów i tworzyć kod do wielokrotnego użytku.

Projekcja i kompozycja treści

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Interfejs

W drugiej sekcji kursu pokazane są techniki oddzielania logiki od szablonu. Omówione zostały proste oraz zaawansowane techniki projekcji treści pomiędzy komponentami. W tej sekcji dowiesz się także jak wykrywać komponenty znajdujące się w szablonach innych komponentów i budować logikę w pełni niezależną od widoku.

Dyrektywy behawioralne

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Interfejs

Angular od wersji drugiej posiada bardzo potężny zestaw wiązań i dyrektyw wbudowanych. Można dzięki nim budować kompletne aplikacje bez potrzeby tworzenia dyrektyw. W kolejnej sekcji tego kursu omówione zostały szczegółowo te właśnie dyrektywy, a dokładniej - proces budowania własnych dyrektyw, by w pełni kontrolować natywne elementy DOM (a także i komponenty). Z tej sekcji dowiesz się nie tylko jak wykonać nietypowe operacje na DOM w dyrektywach, nie używając do tego jQuery, ale także jak bezpiecznie i niezależnie od platformy obsłużyć operacje na DOM, podpinanie zdarzeń i wiele innych.

Dyrektywy strukturalne

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Interfejs

Dyrektywy nie tylko pozwalają zmieniać wygląd strony, ale dzięki możliwości łączenia i komunikowania się między sobą - pozwalają na budowanie własnych elementów logiki interfejsu, niezależnych zupełnie od struktury HTML. Pokażę Ci jak stworzyć atrybuty, które wystarczy umieścić w dowolnym fragmencie HTML, by przerobić go na panel, zakładki czy listę rozwijaną. Zobaczysz jak prawidłowo obsłużyć zdarzenia, akcje użytkownika i komunikację pomiędzy dyrektywą a komponentem. Na praktycznym przykładzie zbudujemy kolejne praktyczne elementy interfejsu użytkownika.

Szablony

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Interfejs

W kolejnych lekcjach kursu zajmiemy się pracą z szablonami. Dowiesz się czym jest i jak działa szablon w Angularze. Omówione jest proste oraz zaawansowane wykorzystanie dyrektyw ngIf oraz ngFor oraz to, jak działają one “w środku”. W tej sekcji poznasz także techniki dynamicznego podmieniania szablonów oraz całych komponentów. Dowiesz się jak uzyskać referencje do szablonów i umieszczać je dynamicznie w kontenerach.

Dynamiczna struktura komponentów

Kurs Angular - Techniki Zaawansowane - Interfejs

Struktura interfejsu nie musi być zdefiniowana na sztywno. W ostatniej sekcji kursu omówione są narzędzia do dynamicznego podmieniania komponentów oraz przekazywania do nich danych. Kurs skupia się na praktycznych aspektach pracy z Angularem. Dowiesz się z niego nie tylko jakie funkcje do budowania interfejsów oferuje Angular, ale także - jak je wykorzystać w prawdziwych, praktycznych sytuacjach. Podczas kursu wspólnie budujemy zakładki, panele czy listy rozwijane, a na koniec pokażemy Ci jak zbudować rozszerzalny interfejs przykładowej aplikacji społecznościowej - w tym, jak budować rekurencyjne struktury komponentów.

Dla kogo jest ten kurs?

Chociaż kurs prezentuje techniki zaawansowane, to przygotowany został w taki sposób, by każdy, kto zna podstawy Angulara, mógł wykorzystać przedstawione w nim techniki. Jeżeli przerobiłeś Kurs Angular od Podstaw na Eduweb i rozumiesz działanie komponentów i wiązań, z pewnością dasz sobie radę z przyswojeniem zawartej w kursie wiedzy. Jest to kurs na poziomie średnio-zaawansowanym, dla osób, które znają podstawy Angulara, ale także podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end, takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz RxJS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak, by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania. Do każdej lekcji dołączone są pliki źródłowe, które pomogą w zrozumieniu przykładów.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%