Kurs Angular

Kurs Angular

od Podstaw

Wprowadzenie

Angular to kolejny krok, ewolucja jednego z najbardziej popularnych frameworków front-end. Już po kilku pierwszych lekcjach kursu zobaczysz jak dzięki uproszczeniu i uporządkowaniu jest on obecnie nie tylko prostszy do nauki niż pierwsze wydania, ale dzięki świetnej współpracy z najnowszymi technologiami takimi jak HTML5 i Strumienie jest to także rewolucja w produktywności i komforcie tworzenia aplikacji internetowych. Jeśli Twoje aplikacje internetowe wymykają się spod kontroli, Twój kod jest coraz trudniejszy w utrzymaniu, a Ty chciałbyś zacząć korzystać z najnowszych zdobyczy technologii front-end w sposób systematyczny i produktywny, to ten kurs jest dla Ciebie.


 • Narzędzie generowania kodu
 • Automatyczne renderowanie zmian
 • Budowanie interaktywnych interfejsów
 • Architektura złożonych aplikacji
 • Programowanie obiektowe i reaktywne
 • SPA i Nawigacja z HTML5 History API
 • Dynamiczne formularze i walidacja
 • Finalna aplikacja Multimedialna Spotify!

Angular to nie tylko biblioteka renderująca interfejs użytkownika. To ekosystem narzędzi zbudowanych z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu tego co oferują nowoczesne przeglądarki. Także te mobilne! Jeśli w pracy z JavaScript chciałbyś wykorzystać komponenty, programowanie obiektowe czy narzędzia reaktywne - Angular zbudowany jest od podstaw ze wsparciem dla tych narzędzi.

Budowanie interfejsu z Angular

Kurs Angular od Podstaw

Angular to potężne i rozbudowane narzędzie, ale podobnie jak w przypadku jego poprzednika jego główną siłą są wiązania danych. Właśnie dzięki nim nie musisz już martwić się o to jak wyrenderować właściwe elementy, jak i gdzie podpiąć obsługę zdarzeń itd. Już w ciągu pierwszych kilku lekcji zobaczysz jak możesz łatwo zapomnieć o jednym z największych zmartwień programisty aplikacji dynamicznych - ręczne renderowanie HTML. W Angular zmieniasz związane dane i widzisz w przeglądarce poprawny HTML! Twoje dane są renderowane automatycznie. To już w drugiej lekcji tego kursu.

Dyrektywy i Komponenty

Czy zdarzyło Ci się pracować z kodem w JavaScript, który miał tysiące linii i składał się głównie z poplątanych wywołań jQuery? Czy nie marzyło Ci się by móc po prostu stworzyć własne elementy HTML, które robiłyby dokładnie to co Ty chcesz? W tym kursie zobaczysz, że to nie tylko możliwe, ale całkiem proste. Jedną linią kodu możesz zmienić zwykły kod JavaScript w interaktywny komponent, który Angular wyrenderuje w Twoim kodzie HTML. Jego wygląd, style i zachowanie zależą zupełnie od Ciebie. Zobaczysz jak zdefiniować swoje własne elementy, zagnieżdżać je w dowolny sposób, przekazywać im atrybuty, nasłuchiwać zdarzeń i wiele wiele więcej...

Budowanie złożonych aplikacji

Kurs Angular od Podstaw

Kurs Angular to nie tylko renderowanie HTML, ale też wiele przydatnych narzędzi. Zobaczysz jak budować proste aplikacje korzystając wyłącznie z komponentów. Dowiesz się jak dzięki modułom i usługom uporządkować kod Twojej aplikacji.

Jeśli nie znasz jeszcze korzyści jakie daje TypeScript to nie musisz się przejmować. W tym kursie wprowadzimy Cię do nowinek w JavaScript oraz pokażemy zalety jakie daje rozszerzenie języka TypeScript. Zobaczysz jak dzięki typom i automatycznemu wstrzykiwaniu usług możesz w bardzo prosty sposób budować złożone aplikacje zorientowane obiektowo. Jeśli pracowałeś z kodem obiektowym w Java lub C# to zobaczysz wiele znanych Ci rozwiązań.

Programowanie Reaktywne

Jeśli bardziej interesuje Ciebie programowanie funkcyjne i reaktywne to z Angular świetnie pracuje się także w tym stylu. W kolejnych sekcjach kursu poznasz strumienie, dowiesz się czym są obiekty obserwowalne i jak łączyć je ze sobą by tworzyć reaktywne interfejsy.

Zobaczysz też jak pójść o krok dalej i zacząć myśleć strumieniowo, budując architekturę Twojej aplikacji w oparciu o strumienie danych. Pokażemy Ci jak zbudować formularze, które reagują na akcje użytkownika. Dowiesz się jak użyć strumieni by aktualizować dane z serwera, a nawet jak jeszcze bardziej przyspieszyć działanie aplikacji dzięki aktualizowaniu interfejsu użytkownika właśnie przy użyciu strumieni. W tym kursie zobaczysz też, że programowanie obiektowe i reaktywne wcale nie muszą się wykluczać, ale mogą świetnie ze sobą współpracować.

Dynamiczne aplikacje typu SPA i proste linkowanie

Kurs Angular od Podstaw

To że aplikacja jest typu Single Page nie musi oznaczać, że użytkownik widzi wciąż to samo i nie może się poruszać po naszej aplikacji jak po stronie internetowej. Teraz Twoje aplikacje będą mogły bez problemu kryć w sobie wiele różnych widoków, po których może poruszać się użytkownik. W tym kursie zobaczysz jak kontrolować złożone nawigacje w jednym prostym pliku routingu.

Dowiesz się jak zintegrować nawigację z nowym HTML5 History API, dzięki czemu użytkownik aplikacji będzie mógł swobodnie korzystać z paska adresu, a nawet przycisków wstecz i w przód w przeglądarce. Zobaczysz jak w prosty sposób tworzyć dynamiczne odnośniki i elementy nawigacji, które pokazują aktualny stan nawigacji.

Walidacja i stylowanie formularzy

Jeśli już wcześniej budowałeś aplikacje internetowe, zapewne wiesz, że najbardziej żmudną pracą jest renderowanie, aktualizacja i walidacja stanu formularzy. W sekcji poświęconej budowaniu formularzy zobaczysz jak z Angular możesz szybko i prosto budować formularze, a wyświetlanie odpowiednich komunikatów błędów możesz obsłużyć bez pisania linijki kodu JavaScript. Poznasz także dobre praktyki, które pozwolą Ci uniknąć wielu typowych problemów występujących przy zapamiętywaniu danych z formularzy.

HTML5 i Multimedia

Kurs Angular2 od Podstaw

Angular 2 w przeciwieństwie do innych bibliotek i frameworków, które próbują ukryć mechanizmy przeglądarki przed programistą - ten przyjmuje odwrotną strategię. Nowe API pozwala w bardzo prosty sposób komunikować się z dowolnym mechanizmem w przeglądarce. Angular świetnie współpracuje z DOM API, z nowymi HTML5 API oraz dzięki swej uniwersalności będzie też on świetnie działał z każdym nowym rozwiązaniem które pojawi się w przyszłości. Jak zobaczysz w tym kursie Angular świetnie współpracuje z nowoczesnymi przeglądarkami, a dzięki przejrzystemu, uniwersalnemu API jest to najlepsze rozwiązanie na przyszłość.

Dla kogo jest ten kurs?

1. Kurs jest świetnym wprowadzeniem zarówno do koncepcji Angular jak i praktycznego zastosowania tego narzędzia w projektach. Polecany jest wszystkim, którzy, chcą usprawnić, przyspieszyć i usystematyzować sposób w jaki budują aplikacje internetowe. W szczególności aplikacje typu single page.
2. Jest to kurs na poziomie wprowadzającym dla osób, które znają podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W pierwszych sekcjach kursu omówione są różnice między podejściem klasycznym do pracy z przeglądarką, a podejściem bardziej produktywnym, które oferuje Angular.
3. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz Rx.JS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania.
4. Konfiguracja jest także bardzo prosta dzięki dołączonym narzędziom i wideo-instrukcji pokazującej krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować narzędzia. Do każdej lekcji dołączone są też pliki źródłowe.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć własne strony internetowe.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%