Kurs Java

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Java, oraz ogólnie JVM, są obecnie jednym z najbardziej popularnych ekosystemów. Powstają w nim aplikacje biznesowe, mobilne oraz różne rozwiązania do rozproszonego przetwarzania danych bazujące na stacku Hadoop. Jest to ważny język nie tylko dla programistów samej Javy, ale również dla programistów innych języków - takich jak Kotlin, Scala czy Groovie. W tym kursie skupiamy się na języku i poszczególnych API dołączonych w ramach standardowej biblioteki, takich jak kolekcje, klasy do pracy z bazą danych czy też te pomagające radzić sobie z wielowątkowością w pisanych przez nas programach. Po tym kursie będziesz czuł się bardziej pewnie i będziesz mógł spokojnie zająć się poznawaniem frameworków i bibliotek typowych już dla konkretnych zastosowań Javy, na przykład takich jak Spring, Hibernate i Android SDK.


 • Metody monitorowania i analizy JVM
 • Bardziej dogłębne poznanie mechanizmów języka
 • Ujarzmienie kolekcji kluczowych w codziennym użytkowaniu
 • Wykorzystanie interfejsów funkcyjnych i wyrażeń lambda do zwiększenia ekspresji kodu
 • Najważniejsze zagadnienia wielowątkowości dla każdego świadomego dewelopera JVM
 • Wykorzystanie JDBC do połączenia z bazą danych
 • Budowa paczek z własnymi zależnościami
 • Praca ze strumieniami i plikami

JVM

Kurs Java Techniki Zaawansowane

W początkowych lekcjach przyjrzymy się pokładowi, na jakim będziemy uruchamiali nasze programy. Wykorzystamy VisualVM do podglądania parametrów JVM. Zobaczymy również jakie zasoby są tam dostępne oraz dowiesz się jak monitorować to, czy dobrze z nich korzystamy. Opowiemy Ci też między innymi o tym, jak zrobić heap i thread dump, oraz jak włączyć logi GC.

Wyrażenia regularne

Kolejne lekcje kursu zostały poświęcone wyrażeniom regularnym. Wyrażenia regularne możemy wykorzystać nie tylko do walidacji danych wprowadzania przez użytkownika, ale również do dzielenia tekstu oraz wyłuskiwania wystąpień wzorców w dużym tekście. W tym rozdziale dowiemy się między innymi tego, jak możemy wykorzystać ten potencjał z poziomu Javy.

Typy generyczne

Kurs Java Techniki Zaawansowane

Dzięki typom generycznym jesteśmy w stanie osiągnąć bezpieczeństwo typów w trakcie kompilacji przy zachowaniu elastyczności pisanego kodu. W następnym rozdziale kursu przyjrzymy się temu, jak możemy je wykorzystać, oraz w jaki sposób czasami należy z tego bezpieczeństwa zrezygnować.

Interfejsy funkcyjne, strumienie i wyrażenia lambda

Interfejsy funkcyjne to sposób na przeniesienie odrobiny świata programowania funkcyjnego do Javy. Gdy połączymy je z wyrażeniami lambda oraz API strumieni pozwolą nam pisać tę samą logikę w dużo bardziej przejrzysty sposób.

Kolekcje

Kurs Java Techniki Zaawansowane

Kolekcje, czyli listy, mapy, zbiory i kolejki to jedne z najczęściej wykorzystywanych klas w codziennej pracy. To jak dobrze poznamy ich możliwości ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będziemy podchodzili do rozwiązywania wyzwań na naszej drodze.

Praca z plikami

System plików to zasób bez którego ciężko sobie poradzić. Pozwalają nam na dostarczanie konfiguracji, danych wejściowych i wyjściowych, a przez to również integrowanie ze sobą całych systemów. W tym rozdziale nauczymy się korzystać z tych dobrodziejstw w bezpieczny sposób wykorzystując m.in. IO Streams.

Wyrażanie czasu

Kurs Java Techniki Zaawansowane

Trzymanie daty w String to niekoniecznie najwygodniejszy sposób. Już od pewnego czasu Java dysponuje bardzo wygodnym Date&Time API - zobaczymy, co możemy w nim znaleźć.

Wielowątkowość

Wielowątkowość nie jest prosta... i długo tak jeszcze pozostanie. Nawet jeśli korzystamy z frameworków, które próbują ją przed nami ukryć, to ciągle musimy być świadomi problemów jakie się z nią wiążą. W tym rozdziale poznamy główne problemy na jakie można natrafić programując wielowątkowo w Javie. Poznamy również klasy, które zdecydowanie pomogą nam zapanować nad tą złożonością.

JDBC

Kurs Java Techniki Zaawansowane

JDBC to najbardziej podstawowy sposób łączenia się z bazą SQL z poziomu Javy. W wielu systemach/aplikacjach stosuje się rozwiązania ORM takie jak JPA/Hibernate. Mimo wszystko warto wiedzieć jak to pod spodem działa oraz umieć poradzić sobie w aplikacjach, gdzie wybrano bardziej "lekkie" podejście niż Hibernate.

Projekt

Na koniec kursu wykorzystamy zdobytą wiedzę, aby stworzyć prostą aplikację pozwalającą na przechowywanie danych o wydatkach. Po stworzeniu core'u aplikacji, możesz spróbować uzupełnić go za pomocą GUI.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Java Techniki Zaawansowane

Ten kurs stworzony został przede wszystkim z myślą o osobach, które już poznały podstawy języka, takie jak zmienne, mechanizmy kontroli wykonania, klasy, typy generyczne. Jeżeli chcesz poczuć się swobodnie nie tylko jeśli chodzi o mechanizmy języka, ale również pod względem znajomości standardowej biblioteki Javy - to kurs w sam raz dla Ciebie. Materiały będą przydatne dla studentów, którzy znają już podstawową składnię Javy; programistów Javy chcących poszerzyć lub uporządkować swoją wiedzę; programistów innych języków, którzy chcą poznać inny stack technologiczny.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%