Kurs Programowanie w Java

Kurs Programowanie w Java

od Podstaw

Wprowadzenie

Kurs, który masz przed sobą, będzie doskonałym wprowadzeniem w świat programowania. Autor opowie Ci o wszystkich najważniejszych konstrukcjach języka, takich jak zmienne, typy danych, instrukcje warunkowe, pętle, tablice, obiekty czy metody. Poznasz dobre praktyki kodowania w języku Java, dowiesz się jakich narzędzi najlepiej używać przy procesie pisania aplikacji, oraz krok po kroku i od podstaw na praktycznych przykładach nauczysz się tworzyć pierwsze, funkcjonalne programy. Dzięki temu wiedza zdobyta w kursie nie będzie tylko suchą teorią, ale pozwoli Ci szybko przystąpić do realizacji własnych projektów z wykorzystaniem języka Java!


 • Praktyczny projekt - tworzenie własnej gry
 • Omówienie typów danych oraz podstawowych elementów języka
 • Zmienne, operatory logiczne, tablice
 • Programowanie obiektowe - metody, klasy, obiekty
 • Zapytania warunkowe, pętle for, while oraz do while
 • Obsługa wyjątków oraz metodyka Test-driven development
 • Polimorfizm, enkapsulacja, dziedziczenie, a także kolekcje
 • I wiele, wiele więcej!

Hello World!

Kurs Programowanie w Java od Podstaw

Naukę zaczniemy od instalacji kompilatora oraz środowiska programistycznego IntelliJ IDEA. Stworzymy pierwszy program, poznamy składnię języka i proces tworzenia aplikacji. Stopniowo zaczniemy wprowadzać kolejne elementy, zaczynając od podstawowych elementów, takich jak zmienne czy operatory logiczne, które pozwolą nam operować na danych. Dowiemy się też jakie typy danych możemy wyróżnić, oraz jakie zastosowanie ma każdy z nich.

Kurs Programowanie w Java od Podstaw

Dalej poznamy konstrukcje pozwalające na sterowanie wewnątrz aplikacji, czyli między innymi instrukcje warunkowe if, else, oraz pętle takie jak for, do, oraz do while. Korzystając ze zdobytej wiedzy będziemy w stanie stworzyć prosty program, który wyświetli nam planszę do gry w statki. Wprowadzimy również tablice, które pozwolą nam na zapamiętywanie danych oraz przechowywanie tak wygenerowanych plansz.

Idąc dalej... Programujemy obiektowo!

Kurs Programowanie w Java od Podstaw

W kolejnym module wprowadzimy zagadnienia związane z programowaniem obiektowym, zaczniemy tutaj od podstawowych konstrukcji, czyli metod, klas i obiektów, aby w następnych lekcjach poruszyć bardziej zaawansowane tematy, takie jak enkapsulacja, polimorfizm oraz dziedziczenie i klasy abstrakcujne. Każdy z tych elementów będziemy wprowadzać osobno oraz łączyć w naszym projekcie gry w Statki, po to, aby pokazać praktyczne zastosowania tych elementów.

Testowanie w praktyce

Kurs Programowanie w Java od Podstaw

Powiemy sobie też o metodyce Test-driven development, którą w trakcie kursu będziemy stosować w praktyce. Jest to nowe spojrzenie na programowanie, oraz umiejętność, która jest bardzo poszukiwana na rynku pracy - ponieważ testowanie jest bardzo ważnym elementem pracy programisty. W ciągu kolejnych lekcji będziemy pisali logikę gry właśnie korzystając z testów. Przykład ze Statkami zakończymy tworząc aplikacje, która pozwoli nam na rozegranie pełnej partii, aż do momentu, w którym zatopimy wszystkie statki. Na zakończenie powiemy również o kolekcjach, a konkretniej o trzech podstawowych typach - mapach, listach, oraz zbiorach.

Podsumowując, kurs omawia między innymi takie zagadnienia jak:

 • Praktyczny projekt - tworzenie własnej gry
 • Omówienie typów danych oraz podstawowych elementów języka
 • Zmienne, operatory logiczne, tablice
 • Programowanie obiektowe - metody, klasy, obiekty
 • Zapytania warunkowe
 • Pętle for, while oraz do while
 • Obsługa wyjątków
 • Polimorfizm, enkapsulacja, dziedziczenie
 • Test-driven development
 • Kolekcje - mapy, listy oraz zbiory
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowany został z myślą o wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę programowania od zera bądź też chcą zapoznać się z popularnym językiem, jakim jest Java. Będzie doskonałym źródłem wiedzy dla osób początkujących, które nie miały jeszcze styczności z tworzeniem własnych programów. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza, ponieważ omawiane zagadnienia są tłumaczone od podstaw.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i napisać własne programy.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%