Kurs InVision i Craft

Kurs InVision i Craft

UX i Systemy Projektowania

Witaj w Kursie

Platforma InVision jest obecnie najbardziej popularnym narzędziem w branży UI/UX, wykorzystywanym przez topowe firmy i agencje. Jej znajomość jest w zasadzie obowiązkowa dla każdego projektanta interfejsów. InVision wykorzystasz już od wstępnej fazy UX oraz prototypowania, a także pracy w zespole projektowym. Kurs, który masz przed sobą łączy potencjał platformy InVision z genialnym pluginem do Sketcha i Photoshopa - Craft. Ale to nie wszystko - Kurs stanowi swoiste kompendium dobrych praktyk i całego procesu projektowania, a także tworzenia tak zwanego Systemu Projektowania (Design System) na praktycznym przykładzie strony WWW.


  • Przegląd platformy InVision
  • Wszystkie fazy projektu UX/UI
  • Praca z dodatkiem Craft
  • Tworzenie animacji i Interakcji
  • Współpraca w zespole i z klientem
  • Przygotowanie zasobów i Handoff

Niniejszy kurs został przygotowany z myślą o praktycznym wyciąganiu wniosków na podstawie danych tak, aby móc podejmować odpowiednie decyzje biznesowe. Dowiesz się, dlaczego obecnie warto skupić się na myśleniu “data driven”, niż ślepo ufać swojej intuicji. Ten kurs będzie do tego doskonałym wsparciem.

Przegląd Platformy InVision

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Na początku kursu przyjrzymy się najciekawszym narzędziom, które znajdziesz w ramach platformy. Zaczniemy też tworzyć projekt z wykorzystaniem Sketch, oraz zainstalujemy plugin Craft, z którego będziemy korzystać w trakcie całej pracy z kursem. Alternatywnie, możesz użyć tego pluginu w Photoshopie, lub pracować z samą platformą online. Podczas wstępnego setupu pokażę Ci także, jak pracować z Abstract, który zapewni wersjonowanie Twojego pliku projektowego.

Proces Projektowania w Teorii i Praktyce

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Kurs jest przygotowany tak, aby przeprowadzić Cię przez wszystkie fazy projektowania. Na początku każdej z nich znajdziesz lekcję teoretyczną, w której dowiesz się, na czym polega dana faza, kto bierze w niej udział, na jakie pytania powinniśmy uzyskać w niej odpowiedzi, a także jakie powinny być jej rezultaty. To uporządkowany schemat, który sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i w większych projektach.

Faza Koncepcyjna i Freehand

Na tym etapie dowiesz się, jak zebrać informacje niezbędne do pracy nad projektem, pomówimy o tworzeniu tak zwanych moodboardów oraz gromadzenia inspiracji w zakresie takich elementów projektu jak kolorystyka czy typografia. Pokażę Ci jak tworzyć tak zwane user flows a także Wireframey, do czego wykorzystamy platformę InVision. W szczególności, zobaczysz jak działa fantastyczna funkcja Freehand, która pozwala na współpracę wielu osób przy komentowaniu oraz przekazywaniu sugestii do prototypu.

Prototypowanie

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Kolejno przejdziemy przez fazę prototypowania, w której odkryjesz narzędzia do tworzenia przejść i animacji w InVision. Stworzymy interaktywny prototyp lo-fidelity, który będzie nadawał się do przekazania do testów. Przy okazji poznasz wszystkie narzędzia animacji i dowiesz się jak przygotować projekt, który łatwo można przekazać do oceny klientowi lub przedyskutować w zespole.

Faza Projektowania

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Na tym etapie zajmiemy się uszczegóławianiem projektu w Sketch’u. Przy okazji odkryję przed Tobą świetne możliwości pluginu Craft, z którego pomocą będziemy aktualizować prototyp, ale także korzystać z innych jego możliwości, takich jak praca z dynamicznymi danymi, jak również wykorzystanie zasobów ze stocków czy tzw. dummy data. Stworzymy kompletny Style Guide do naszej strony WWW a także zdetalowaną grafikę poszczególnych ekranów. Zadbamy także o to, aby w procesie projektowania przygotować wszystkie stany, potrzebne do developmentu.

Style Guide i Design System

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Od prostego Style Guide przejdziemy do odkrywania możliwości Design System Manager’a, który jest nowością w ramach platformy InVision i oferuje wspólną pracę całego zespołu nad jedynym “źródłem prawdy” w zakresie komponentów oraz identyfikacji wizualnej dla projektu. Wszystkie przyciski, fonty, kolory, będziemy opisywać w ramach DSM, dzięki czemu będzie możliwe korzystanie z nich w dowolnym, kolejnym projekcie. Będziesz także mieć pewność, że na przestrzeni różnych projektów korzystasz z identycznych komponentów, które będą automatycznie aktualizowane jeśli ktoś dokona w nich zmian. Co więcej, DSM tworzy dynamiczną, webową wersję specyfikacji Twojego systemu projektowania.

Finalny Prototyp i Handoff

W końcu, ze wszystkimi elementami uporządkowanymi, przygotujemy finalny prototyp wysokiej złożoności, który będzie zawierał animacje oraz przejścia zaprojektowanych przez nas elementów. Tak przygotowany projekt możesz łatwo udostępnić klientowi lub w zespole, ale opcja, która teraz będzie nas najbardziej interesowała, to Handoff, czyli przekazanie plików projektowych do Developmentu. Zobaczysz, że z InVision jest to niezwykle proste!

Tyle narzędzi w świecie UX… co wybrać?

Kurs Nowoczesny Biznes w Sieci

Rzeczywiście, świat projektowania rozwija się w niesamowitym tempie. Coraz więcej aplikacji zabiega o naszą uwagę i oferuje ciekawe rozwiązania. Na którą się zdecydować? Okazuje się, że pytanie należy zadać w nieco inny sposób: Kiedy użyć danej aplikacji? Każda z nich zawiera bowiem unikalną cechę, która sprawia, że nadaje się lepiej w konkretnym zastosowaniu. Jako UI designer masz przed sobą trudne zadanie, ponieważ powinieneś pozostać na bieżąco z większością popularnych narzędzi. Oczywiście, naszym zadaniem w kursach jest Ci to ułatwić!

Dla kogo jest ten kurs?

KKurs przeznaczony jest dla każdego UX/UI designera. InVision jest branżowym standardem, więc w zasadzie wiedza z zakresu jego narzędzi jest obowiązkowa w CV każdego szanującego się designera. Kurs przeznaczony jest dla początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych projektantów, którzy chcą pracować zgodnie z nowymi standardami i w aktualnych technologiach.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%