Publikacje Cyfrowe w InDesign

Publikacje Cyfrowe w InDesign

Techniki Pracy z ePub

Wprowadzenie

Światowe statystyki wskazują że ilość cyfrowych publikacji jest już ponad trzykrotnie większa niż tradycyjnych. Zdecydowana większość wydawnictw decyduje się na wdrożenie e-publikacji. Trend jest jasny, a z naszym kursem dowiesz się jak przygotować interaktywne, fantastyczne publikacje na urządzenia takie jak tablety. „Techniki pracy z ePUB” to kompleksowy materiał szkoleniowy, w którym na przestrzeni ponad 70 lekcji, na praktycznych przykładach dowiesz się jak projektować treści pełne animacji i interakcji na urządzenia mobilne. Nauczysz sie tworzyć książki elektroniczne w formacie ePUB oraz dowiesz się jak wykorzystać do tego nowe funkcjonalności InDesigna CC.


 • Praktyczne projekty magazynów w wersji Reflowable oraz Fixed
 • Bonusy jak interaktywne PDF oraz publikowanie w iBooks
 • Nowości w InDesign CC dla pracy z ePUB
 • Tworzenie stylów akapitowych na potrzeby ePUB
 • Aplikacje wspomagające pracę oraz eksport obiektów
 • Interakcje i animacje w InDesign - ToC, Przyciski
 • Projektowanie nawigacji na stronach dokumentu
 • Sprawdzanie i walidacja plików ePUB
 • Korekty w kodzie HTML i stylach CSS

Przygotowanie interfejsu w InDesign

Pierwsze rozdziały kursu poświęcone są przygotowaniom do pracy z formatem EPUB. Zainstalujesz potrzebne aplikacje do pracy z e-bookami oraz odpowiednio ustawisz interfejs aplikacji Adobe InDesign. Prowadzący przedstawi Ci najważniejsze okna i panele, które będą niezbędne podczas składania publikacji elektronicznej. Wreszcie będziesz mógł stworzyć pierwszy dokument, którego ustawienia i parametry będą przystosowane do formatu EPUB.

Style akapitowe i praca z grafiką

Składając tekst użyjesz stylów akapitowych, aby nie tylko ułatwić sobie pracę, ale również po to, by formatowanie tekstu zostało poprawnie wyeksportowane. Dowiesz się zatem jak tworzyć odpowiednie style akapitowe, aby tekst wyglądał estetycznie i dobrze wyświetlał się na urządzeniach mobilnych. Dowiesz się jak umieszczać grafikę w publikacjach EPUB Reflowable oraz jak dostoso- wać opcje eksportu obiektów graficznych. Dzięki temu ilustracje i obrazki jakie zakotwiczysz do teksty będą miały odpowiednią rozdzielczość i zachowaną pozycję na stronach publikacji.

Zobacz lekcję "Grafika z podpisem"

Interaktywny spis treści

Aby można było mówić o pełnowartościowej książce EPUB, nie może nam zabraknąć interaktyw- nego spisu treści. W kursie poznasz techniki projektowania stylu spisu treści, który będzie mógł przenosić użytkownika do wybranych rozdziałów. Odpowiednio sformatowany spis będziesz mógł umieścić na stronach swojej książki. Automatycznie znajdzie się on też w menu aplikacji do przeglądania plików EPUB. Dzięki temu, z każdego miejsca użytkownik będzie miał możliwość wybrania rozdziału, do którego chciałby się przenieść.

Zobacz lekcję "Przycisk powrotu do pierwszej strony"

Animacje i interakcje w EPUB Fixed Layout

Teraz, dzięki nowościom w InDesign CC, możemy dodawać do naszych publikacji interakcje i animacje oraz multimedia takie jak pliki video. Poznasz panel animacji i synchronizacji, dzięki czemu stworzysz efektowne przejścia i wjazdy elementów na stronach swojej książki. Prowadzący przedstawi Ci techniki tworzenia przycisków wywołujących animację oraz wyświetlających dodatkowe panele i informacje. Dowiesz się czym są multistany obiektów i jak stworzyć interak- tywny slajd oraz przyciski nawigacji.

Zobacz lekcję "Synchronizacja"

Sprawdzanie i dopracowanie finalnego projektu

W ostatniej części kursu dowiesz się jak poprawnie wyeksportować swoje materiały do formatów EPUB Reflowable i EPUB Fixed Layout. Zostaną szczegółowo omówione opcje i ustawienia eksportu publikacji. Dowiesz się jak „od środka” zbadać plik EPUB, sprawdzić jego poprawność i edytować kod i style CSS. Dzięki odpowiednim aplikacjom, będziesz mógł dokonać walidacji pliku i upewnić się czy dobrze prezentuje się na urządzeniu mobilnym, przenosząc i wyświetlając materiały na tablecie. Na koniec gotową publikację będziesz mógł opublikować w sklepach Apple iBooks.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Omówienie nowości w InDesign
 • Praca z formatem ePub
 • Tworzenie stylów akapitowych na potrzeby e-booków
 • Interaktywny spis treści
 • Optymalizacja grafiki dla ePub
 • Animacje w InDesign
 • Tworzenie interaktywnych przycisków
 • Importowanie multimediów do projektu
 • Panele eksportu do formatu ePub
 • Ciekawy bonus
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które znają już przynajmniej podstawy pracy z aplikacją Adobe InDesign CC i potrafią składać materiały drukowane. Pozwoli to rozszerzyć ich wiedzę o nowe, praktyczne techniki, dzięki którym projekty do druku będzie można również przenieść na ekrany urządzeń mobilnych. Wszystkie lekcje prowadzone są na praktycznych przykładach, dzięki temu będzie można szybko wdrożyć poznane techniki do codziennej pracy.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna, a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki, a same dodatki, które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%