Kurs Adobe InDesign

Kurs Adobe InDesign

Techniki Zaawansowane

Powitanie

InDesign to branżowy standard w zakresie składu tekstu i przygotowania wielostronicowych publikacji do druku. Kurs na przestrzeni 60 lekcji pokazuje od A do Z kompletny projekt przygotowania ciekawego magazynu do druku. Poza niezliczoną ilością wskazówek dotyczących samej pracy z InDesign, znajdziesz w nim także masę trudno dostępnej wiedzy na temat procesu przygotowania do druku i współpracy z drukarnią.


 • Omówienie praktycznego projektu czasopisma od A do Z
 • Praca ze stylami w InDesign
 • Zasady łamania tekstu
 • Zaawansowane techniki pracy z tekstem
 • Wykorzystanie możliwości InDesign do tworzenia grafik i ilustracji.
 • Praktyczne i zaawansowane wskazówki
 • Tworzenie profesjonalnej okładki magazynu
 • Poprawne przygotowanie materiałów do druku
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Praca z praktycznym projektem

Znajomość interfejsu i narzędzi programu to oczywiście nie wszystko. Dlatego w kursie będziesz pracował z praktycznym projektem czasopisma, abyś mógł dowiedzieć się jak w praktyce wykorzystać bardziej zaawansowane i złożone funkcje aplikacji Adobe inDesign.

Praca z okładką

InDesign - Techniki Zaawansowane

W pierwszych rozdziałach kursu, wspólnie z autorem stworzysz profesjonalną okładkę miesięcznika. Uzyskasz wiele praktycznych wskazówek i porad dotyczących projektowania Coverów, tworząc jednocześnie ładnie skrojoną typografię. Nauczysz się generować kod QR i dowiesz się też, jak stworzyć atrakcyjną grafikę okładki przy współpracy z Adobe Photoshop. W późniejszym etapie kursu autor pokarze Ci technikę reorganizacji layoutu okładki w przypadku, gdyby ilość stron determinowała nas do stworzenia tak zwanego grzbietu okładki.

Zobacz lekcję tworzenia schematu okładki z grzbietem

Style w InDesign i łamanie tekstu

InDesign - Techniki Zaawansowane

Tworzenie stylów w InDesignie bardzo przyspiesza naszą pracę. Dzięki stylom możemy między innymi raz zaprojektować wygląd tekstu, a następnie jednym kliknięciem zaimplementować taki wygląd do kolejnych akapitów naszej publikacji. Również dzięki stylom będziemy mogli zlikwidować częsty błąd składu tekstu, jakim są samotne spójniki znajdujące się na końcu wierszy, czyli tak zwane “bękarty”. Dowiesz również czym są style znakowe, zagnieżdżone oraz style obiektu. Dzięki stylom zdefiniujemy wygląd spisu treści oraz list numerowanych.

Zobacz lekcję tworzenia stylów list numerowanych

Praca z Efektami i tworzenie grafik w InDesign

InDesign - Techniki Zaawansowane

Jak wiemy, Adobe InDesign służy do składu publikacji oraz łamania tekstu. Ale wbudowane narzędzia i efekty dają nam ogromne możliwości, które możemy również wykorzystać do tworzenia grafik oraz ilustracji. W kursie dowiesz się jak odpowiednio wykorzystać efekty w InDesignie, abyśmy mogli otrzymać rezultaty porównywalne do tych, które otrzymujemy podczas pracy z Illustratorem czy Photoshopem. Wraz z autorem wykonasz kilka świetnych grafik na potrzeby naszego magazynu.

Masa praktycznych wskazówek

InDesign - Techniki Zaawansowane

Autor kursu przygotował dla Ciebie kilka praktycznych i zaawansowanych rozwiązań z jakich sam korzysta na co dzień. Między innymi dowiesz się czym są obiekty zakotwiczone i jak z nich korzystać oraz jak modyfikować kształt obiektów, czy dopasować tekst do krzywizny ścieżki wektorowej. Zostaną poruszone takie zagadnienia jak kopiowanie fragmentów ścieżek, czy przenoszenie obiektów wraz z warstwami między dokumentami.

Sprawdzanie projektu i przygotowanie do druku.

InDesign - Techniki Zaawansowane

Na pewno nieraz zastanawiałeś się jak przygotować swój projekt na potrzeby druku i co zrobić, aby upewnić się, że z projektem jest wszystko OK. Aż 14 lekcji naszego kursu jest poświęcone procesowi sprawdzania i generowania poprawnych plików dla drukarni. Zostały poruszone zagadnienia wykrywania błędów w projekcie, które są często popełniane. Poznasz techniki korygowania tych błędów i zoptymalizowania projektu przed wygenerowaniem prawidłowych PDFów. Zrozumiesz takie zagadnienia jak: limit nafarbienia, zalewkowanie, RIPowanie, naświetlanie oraz impozycja. Dowiesz się jak z poziomu aplikacji Adobe InDesign wykonać prawidłową impozycję oraz jak przeprowadzić inspekcję wstępną według własnego profilu sprawdzania. Poznasz zasadę działania aplikacji Adobe Acrobat Distiller do przetwarzania plików PostScript na pliki PDF oraz stworzysz tak zwaną paczkę drukarską ze wszystkimi materiałami potrzebnymi drukarni.

Zobacz lekcję o aplikacji Acrobat Distiller

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Omówienie praktycznego projektu czasopisma od A do Z
 • Praca ze stylami w InDesign
 • Zasady łamania tekstu
 • Zaawansowane techniki pracy z tekstem
 • Wykorzystanie możliwości InDesign do tworzenia grafik i ilustracji.
 • Praktyczne i zaawansowane wskazówki
 • Tworzenie profesjonalnej okładki magazynu
 • Poprawne przygotowanie materiałów do druku
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Adobe InDesign - Techniki Zaawansowane jest przeznaczony dla osób, które znają już podstawy programu InDesign oraz dla osób, które opanowały już tę rewelacyjną aplikację w stopniu średnio zaawansowanym. Osoby te uzupełnią swój warsztat o kompletną dawkę wiedzy na temat wykorzystania zaawansowanych narzędzi i złożonych operacji podczas tworzenia profesjonalnych publikacji. Kurs zawiera wiele praktycznych wskazówek dla osób, które chciałyby rozszerzyć swoją wiedzę o nowe zagadnienia i techniki DTP. Mimo to kurs prowadzony jest jednak w taki sposób, aby osoby początkujące mogły również poradzić sobie z tworzonym projektem.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Photoshop i 3D.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%