Kurs Adobe InDesign PROMO

Kurs Adobe InDesign PROMO

od Podstaw

Wprowadzenie

Poznaj wspaniałe możliwości programu Adobe InDesign i zacznij przygotowywać profesjonalne materiały na potrzeby druku - magazyny, foldery, ulotki. Na wszystkich etapach poznawania programu będzie towarzyszył Ci ekspert od wielu lat pracujący w branży DTP.


 • Omówienie praktycznego projektu broszury
 • Praca z typografią w InDesign
 • Formatowanie obiektów i praca na warstwach
 • Techniki wydajnej pracy z kolorem
 • Transformacje i przekształcenia obiektów
 • Praktyczne wskazówki optymalizacji grafiki do druku
 • Praca z tabelami w InDesign
 • Formatowanie podstawowego stylu akapitowego
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Poznanie i przygotowanie interfejsu

W pierwszych rozdziałach kursu, autor przeprowadzi Cię po oknach i panelach aplikacji InDesign. Poznasz techniki dostosowania preferencji i układu narzędzi do własnych potrzeb. Dowiesz się jak nawigować po obszarach roboczych i poruszać się między stronami dokumentu. Wreszcie stwo- rzysz swój pierwszy nowy dokument i będziesz mógł rozpocząć pracę z tekstem i grafiką.

Formatowanie tekstu i praca z typografią

Dowiedz się czym jest ramka tekstowa i jak korzystać z jej funkcjonalności. Układaj tekst w taki sposób, aby twoja publikacja zyskała niepowtarzalny charakter. Dobra typografia to 80% dobrego projektu. W kursie poznasz metody przelewania tekstu między stronami w ramkach, nauczysz się tworzyć kolumny i łamy oraz dowiesz się jak korzystać z kapitalików czy biblioteki TypeKit. Poznasz profesjonalne techniki korzystania z tabulatorów, inicjałów i linii akapitowych.

Zobacz lekcję "Rozciąganie akapitu na kolumny"

Praca z grafiką i formatowanie obiektów

Adobe InDesign służy do składu publikacji oraz łamania tekstu. Ale dobra publikacja nie może obejść się bez dobrej i wyszukanej grafiki. Dlatego podczas pracy z kursem poznasz techniki umieszczania zewnętrznych grafik w swoim projekcie. Dowiesz się jak efektywnie korzystać z panelu „Links” oraz jak aktualizować zmiany w podłączonych plikach graficznych. Autor pokaże Ci techniki współpracy InDesigna z Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Dzięki temu Twoja praca będzie wygodna i wydajna, a grafika, którą stworzysz będzie prezentowała wysoki poziom.

Zobacz lekcję "Umieszczanie obiektów"

Tworzenie wyszukanych gradientów i próbek kolorów

Poznaj techniki przyspieszania pracy z panelem„Swatches”. Kiedy tworzysz nowe obiekty graficzne nie musisz za każdym razem ustawiać dla nich nowego koloru. Wystarczy że wcześnie zdefiniujesz kilka kolorów i jednym kliknięciem przypiszesz je do odpowiednich obiektów. Ponadto nauczysz się tworzyć gradienty i grupy kolorów. Dowiesz się też czym są kolory nienazwane oraz jak praco- wać z obrysem i wypełnieniem obiektu wektorowego.

Sprawdzanie i dopracowanie finalnego projektu

Dzięki temu, że kurs przeprowadzony jest na praktycznych przykładach, będziesz wiedział jak wdrożyć poznane techniki do swojej codziennej pracy. Na podstawie kompletnego projektu broszury trójdzielnej dowiesz się jak zoptymalizować pracę pod kątem druku oraz jak przygotować i ułożyć strony publikacji. Na podstawie nowego dokumentu będziesz mógł stworzyć szablon, aby wykorzystać go do innych projektów i szybko rozpocząć z nimi pracę. Poznasz metody układania obiektów za pomocą inteligentnych linii pomocniczych i prowadnic - dzięki temu wykonasz projekt z zachowaniem wysokich walorów estetycznych. Kiedy wszystko będzie już gotowe, przeprowadzisz sprawdzanie pisowni, aby wyeliminować wszelkie przypadkowe literówki. Dzięki temu, kiedy oddasz swój projekt do druku będziesz pewny, że jest w pełni wartościowy. Prowadzą- cy pokaże Ci również jak radzić sobie z brakującymi fontami i przygotowywać poprawne pliki PDF.

Zobacz lekcję "Brakujące fonty"

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Omówienie praktycznego projektu broszury
 • Praca z typografią w InDesign
 • Formatowanie obiektów i praca na warstwach
 • Techniki wydajnej pracy z kolorem
 • Transformacje i przekształcenia obiektów
 • Praktyczne wskazówki optymalizacji grafiki do druku
 • Praca z tabelami w InDesign
 • Formatowanie podstawowego stylu akapitowego
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Adobe InDesign - Podstawy jest przeznaczony dla osób, które chcą rozpocząć naukę ze składem publikacji i DTP w InDesign. Szeroki zakres podstawowych zagadnień jakie omawiane są w tym kursie, pozwoli na wykorzystanie poznanych technik w codziennej pracy. Kurs zawiera wiele praktycznych wskazówek i technik przedstawionych w taki sposób, aby osoby początkujące mogły poradzić sobie z tworzonym projektem.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna, a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki, a same dodatki, które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%