Kurs Adobe InDesign

Kurs Adobe InDesign

od Podstaw

Wprowadzenie

W tym kursie poznasz potencjał i możliwości kryjące się w programie Adobe InDesign w najnowszej wersji CC 2019. W trakcie trwania kursu nauczysz się przygotowywać profesjonalne materiały na potrzeby druku - magazyny, foldery czy ulotki. Na wszystkich etapach poznawania programu będzie towarzyszył Ci ekspert, który już od wielu lat pracuje w branży DTP.


 • Omówienie praktycznego projektu broszury
 • Praca z typografią w InDesign
 • Formatowanie obiektów i praca na warstwach
 • Techniki wydajnej pracy z kolorem
 • Transformacje i przekształcenia obiektów
 • Praktyczne wskazówki optymalizacji grafiki do druku
 • Praca z tabelami w InDesign
 • Formatowanie podstawowego stylu akapitowego
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Poznanie i przygotowanie interfejsu

Kurs InDesign od Podstaw

W pierwszych rozdziałach kursu autor przeprowadzi Cię po krok po kroku po oknach i panelach aplikacji InDesign. Poznasz techniki dostosowania preferencji i układu narzędzi do własnych potrzeb, a także dowiesz się jak nawigować po obszarach roboczych i poruszać się między stronami dokumentu. Następnie stworzysz swój pierwszy nowy dokument i będziesz mógł rozpocząć pracę z tekstem i grafiką.

Formatowanie tekstu i praca z typografia

Kurs InDesign od Podstaw

W kolejnych lekcjach kursu dowiesz się czym jest ramka tekstowa i jak korzystać z jej funkcjonalności. Nauczysz się układać tekst w taki sposób, aby twoja publikacja zyskała niepowtarzalny charakter. Ponieważ dobra typografia to 80% dobrego projektu, w kursie poznasz metody przelewania tekstu między stronami w ramkach, nauczysz się tworzyć kolumny i łamy oraz dowiesz się jak korzystać z kapitalików czy biblioteki TypeKit. Na koniec tej sekcji poznasz profesjonalne techniki korzystania z inicjałów i linii akapitowych.

Praca z grafiką i formatowanie obiektów

Kurs InDesign od Podstaw

Adobe InDesign służy do składu publikacji oraz łamania tekstu, ale dobra publikacja nie może obejść się bez dobrej i wyszukanej grafiki. Dlatego właśnie podczas pracy z kursem poznasz techniki umieszczania zewnętrznych grafik w swoim projekcie. Dowiesz się jak efektywnie korzystać z panelu „Links” oraz jak aktualizować zmiany w podłączonych plikach graficznych. W następnej kolejności autor pokaże Ci techniki współpracy InDesign z Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Dzięki temu Twoja praca będzie wygodna i wydajna, a grafika, którą stworzysz, będzie prezentowała wysoki poziom.

Tworzenie wyszukanych gradientów i próbek kolorów

Kurs InDesign od Podstaw

W kolejnych lekcjach kursu poznasz techniki przyspieszania pracy z panelem„Swatches”. Kiedy będziesz tworzyć nowe obiekty graficzne, nie będziesz musiał za każdym razem ustawiać dla nich nowego koloru. Wystarczy, że wcześniej zdefiniujesz kilka kolorów i jednym kliknięciem przypiszesz je do odpowiednich obiektów. Ponadto nauczysz się tworzyć gradienty i grupy kolorów. Dowiesz się też czym są kolory nienazwane oraz jak pracować z obrysem i wypełnieniem obiektu wektorowego.

Sprawdzanie i dopracowanie finalnego projektu

Kurs InDesign od Podstaw

Dzięki temu, że kurs przeprowadzony jest na praktycznych przykładach, będziesz wiedział jak wdrożyć poznane techniki do swojej codziennej pracy. Na podstawie kompletnego projektu broszury trójdzielnej dowiesz się jak zoptymalizować pracę pod kątem druku oraz jak przygotować i ułożyć strony publikacji. Na podstawie nowego dokumentu będziesz mógł stworzyć szablon, tak, aby wykorzystać go do innych projektów i szybko rozpocząć z nimi pracę. Poznasz metody układania obiektów za pomocą inteligentnych linii pomocniczych i prowadnic - a dzięki temu wykonasz projekt z zachowaniem wysokich walorów estetycznych. Kiedy wszystko będzie już gotowe przeprowadzisz sprawdzanie pisowni, aby wyeliminować wszelkie przypadkowe literówki. Dzięki temu, kiedy oddasz swój projekt do druku, będziesz pewny, że jest w pełni wartościowy. Prowadzący pokaże Ci również jak radzić sobie z brakującymi fontami i jak przygotowywać poprawne pliki PDF.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs InDesign od Podstaw

Kurs Adobe InDesign - Podstawy jest przeznaczony dla osób, które chcą rozpocząć naukę ze składem publikacji i DTP w InDesign. Szeroki zakres podstawowych zagadnień, jakie omawiane są w tym kursie, pozwoli na wykorzystanie poznanych technik w codziennej pracy. Kurs zawiera wiele praktycznych wskazówek i technik przedstawionych w taki sposób, aby osoby początkujące mogły poradzić sobie z tworzonym projektem.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%