Kurs Adobe InDesign

Kurs Adobe InDesign

Projektowanie i Skład Książki

Wprowadzenie

Witaj w kursie Adobe InDesign - Skład i Projektowanie Książki. Jest to zbiór najlepszych warsztatów dotyczących pracy z aplikacją InDesign, wydanych w ramach cyklu Eduweb Live. Dzięki starannie dobranym warsztatom poznasz techniki zaawansowanej pracy z narzędziami InDesigna, służącymi do składu oraz formatowania książek. Dzięki zagadnieniom zawartym w materiałach dowiesz się jak poprawnie składać publikacje w formie książki, jak czyścić tekst i pracować z typografią, a także na co zwracać uwagę podczas składu i jak poprawnie definiować style. Ponadto - stworzysz okładkę, wygenerujesz wersję cyfrową książki i poznasz stałe elementy, na które warto zwracać uwagę. Kurs ten zawiera również dodatkową, obszerną lekcję, która nie znalazła się dotychczas w naszej Bazie Wiedzy!


 • Czyszczenie tekstu
 • Formatowanie nagłówka i rozdziału
 • Tworzenie poprawnych stylów akapitowych
 • Typografa i skład książki
 • Projektowanie spisu treści i indexu
 • Praca z trybem Book
 • Ilustracje w książce
 • Generowanie książki cyfrowej
 • Projektowanie okładki
 • Projektowanie „czwórki tytułowej”

W pierwszej części przedstawimy Ci techniki pracy oraz zaprezentujemy różne, przydatne sztuczki związane ze składem i łamaniem tekstu w przypadku takich publikacji, jak książka. Poznasz sposoby na „czyszczenie” tekstu i zobaczysz jak likwidować puste akapity, a takż formatować odpowiednie style w Adobe InDesign. Ponadto - prowadzący pokaże Ci, jak efektywnie korzystać z funkcji „znajdź/zastąp” oraz jak radzić sobie z błędnym formatowaniem akapitu, unikając występowania „szewców” i „bękartów”.

Spis treści i index

Projektowanie i Skład w InDesign

Druga cześć kursu poświęcona jest tworzeniu elementów takich jak wielopoziomowy spis treści i indeks na ostatnich stronach publikacji. Poznasz wskazówki dotyczące optymalizacji szybkości Pracy, a także dowiesz się, jak korzystać z panelu "Index" w taki sposób, by stworzyć estetyczny spis zagadnień zawartych w książce. Ponadto, na zakończenie tej części kursu dodamy strony wzorcowe, ustawimy balans nierównej chorągiewki tekstu… A także wiele więcej.

Praca z trybem Księgi (BOOK) i okładka

Projektowanie i Skład w InDesign

W kolejnej, obszernej lekcji prowadzący zaprezentuje techniki pracy z trybem "Księgi" - Book. Za jego pomocą nauczysz się składania osobnych rozdziałów w całość, dokonasz synchronizacji i sprawdzenia plików, a także eksportu do pliku produkcyjnego. Stworzymy wspólnie nowy spis treści, w którym uwzględnimy wszystkie rozdziały dokumentów wchodzących w skład pliku Księgi. Na koniec - poznasz techniki pracy z niestandareową okładką książki w InDesign.

Praca z grafiką książki

Projektowanie i Skład w InDesign

Czwarty warsztat nauczy Cię pracy z grafiką oraz stylami obiektów zakotwiczonych. Dużo uwagi poświcimy panelowi Object Styles, tak, byś opanował dodawanie oraz edycję atrybutów w inny sposób niż dotychczas. Stworzymy zaawansowane style w oparciu o oblewanie obiekty tekstem czy efekty graficzne, a także postaramy się rozmieścić grafikę w taki sposób, by nie zaburzyć składu tekstu tworzonej książki.

Cyfrowa książka ePUB

Projektowanie i Skład w InDesign

W kolejnej części skupimy się na projktowaniu książki elektronicznej. Tym razem przygotowany w poprzednich lekcjach materiał przebudujemy na cyfrową ksiażkę w formacie ePUB Reflowable. Pozwoli Ci to poznać podstawowe zasady pracy z publikacjami tego typu, a także nauczysz się korzystać z takich narzędzi jak panel Articles w InDesign. Przedstawimy Ci również dodatkowe opcje stylów akapitowych, które pomogą Ci poprawnie wyeksportować książkę ePUB.

Czwórka tytułowa i stałe elementy książek

Projektowanie i Skład w InDesign

W ostatniej, szóstej lekcji poznamy stałe elementy książek i zaprojektujemy karty tytułowe - tak zwaną czwórkę stron zawierających wszystkie formalne i prawne informacje o wydaniu. Dowiesz się co powinno znaleźć się na pierwszych kartach książki, jak należy złozyć takie elementy od strony typografczno-estetycznej i jakich narzędzi programu InDesign do tego użyć. Ponadto poznasz takie zagadnienia, jak między innymi strona przedtytułowa, przytytułowa czy frontyspis.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla tych osób, które opanowały podstawy aplikacji Adobe InDesign i chcą rozszerzyć swoje umiejętności o pracę ze składem książek. Lekcje zawarte w kursie pozwolą nauczyć się bardziej zaawansowanej pracy z tą praktyczną aplikacją, a liczne ćwiczenia na przykładach pomogą w utrwaleniu i zrozumieniu wszystkich przedstawianych zagadnień.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje oraz grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%