Kurs Adobe Illustrator

Kurs Adobe Illustrator

od Podstaw

Wprowadzenie

Poznaj od podstaw bezsprzecznie najlepszą i najbardziej wszechstronną aplikację do pracy z grafiką wektorową, jaką jest Adobe Illustrator! Zyskaj umiejętności tworzenia fantastycznych ilustracji, wizytówek, logotypów, plakatów i wiele więcej! Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zacząć przygodę z Illustratorem i grafiką wektorową i krok po kroku wprowadza w coraz bardziej zaawansowane, ciekawe funkcje i narzędzia. Zawiera też mnóstwo przydatnych informacji od doświadczonego praktyka - grafika, Grzegorza Sławickiego.


 • Wprowadzenie do grafiki wektorowej
 • Interfejs i najważniejsze narzędzia Adobe Illustrator
 • Rysowanie i transformacje
 • Typografia i praca z tekstem
 • Praktyczne przykłady i ćwiczenia
 • Efekty i narzędzia 3D w Illustratorze
 • Ciekawe nowości
 • i wiele więcej!

WAŻNE! Kurs, który przeglądasz został zastąpiony nowszą wersją, która omawia najnowsze funkcje i zmiany w kolejnych wersjach Illustratora. Zdecydowanie polecamy nowy Kurs Illustrator CC od Podstaw

Obsługa przestrzeni roboczej programu

Zanim przystąpisz do tworzenia grafiki, zapoznasz się z interfejsem programu i jego przestrzenią roboczą. To bardzo ważny punkt szkolenia, ponieważ ułatwi i usprawni Twoją pracę, sprawi że będzie tworzył bardziej zaawansowane prace w dużo krótszym czasie. Nauczysz się również dostosować interfejs do własnych potrzeb, tak aby wszystko było dokładnie tam gdzie tego chcesz a sam program stanie się dla Ciebie dużo bardziej przyjazny.

Praca z obiektami

Grafikę wektorową nazywa się również grafiką obiektową, ponieważ każdy element jest traktowany jako osobny obiekt. Potencjał wektorów jest ogromny, ponieważ między innymi możesz skalować je bez utraty jakości, co daje ogromną przewagę w porównaniu z aplikacjami do edycji grafiki rastrowej jak na przykład Photoshop. Podczas kursu dokładniej zrozumiesz ideę wektorów i nauczysz się operacji, które możesz wykonać na obiektach np. grupowanie, zmiana kolejności, blokowanie, ukrywanie, łączenie obiektów, operacje logiczne, rozmieszczanie. Poruszymy tu również zagadnienie warstw oraz ich optymalne zastosowania.

Kolory

Ponadto, w kolejnej części kursu porozmawiamy o kolorach. Dowiesz się jak korzystać  z próbnika, paneli kolorów, gotowych próbek kolorów oraz jak definiować własne kolory. Nauczysz się tworzyć gradienty i dowiesz się jakie są ich rodzaje oraz jak je stosować.

Efekty, pędzle oraz zniekształcenia

Illustrator posiada ogromną ilość różnego rodzaju efektów specjalnych oraz narzędzi do zniekształcania co sprawia że masz ogromny arsenał możliwości do zastosowania. Na pewno trzeba tu wspomnieć o funkcjach 3D które pozwalają osiągnąć efekty przestrzenne. Również pędzle w Illustratorze to bardzo rozbudowana grupa narzędzi która daje wręcz nieograniczone możliwości. W kursie zapoznasz się dokładnie z technikami pracy a nawet stworzysz swoje własne obiekty 3D.

Praca z tekstem

Tworząc projekty reklamowe lub projektując logo nieodzowną ich częścią jest typografia. W kursie przekazujemy wiele informacji na temat pracy z tekstem oraz jego formatowaniem, nauczysz się również umieszczać tekst na ścieżce oraz zamieniać go w kontury. Zaprezentujemy praktyczne ćwiczenie, które pozwoli Ci utrwalić wiedzę i intuicyjnie korzystać z jedych z najważniejszych narzędzi ilustratora.

Praktyczny projekt

Na zakończenie kursu wykonasz zaawansowany projekt od podstaw tworząc kompozycję z lampą. Zajmiemy się wykorzystaniem funkcji 3D oraz gradientów w Illustratorze, będzie to swego rodzaju test Twoich umiejętności oraz zachęta aby tworzyć swoje niepowtarzalne prace, a także aby ogromną ilość teorii w kursie poprzeć stosowną praktyką.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Wprowadzenie do grafiki wektorowej
 • Interfejs i najważniejsze narzędzia Adobe Illustrator
 • Rysowanie i transformacje
 • Typografia i praca z tekstem
 • Praktyczne przykłady i ćwiczenia
 • Efekty i narzędzia 3D w Illustratorze
 • Ciekawe nowości
 • i wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby która chce nauczyć się od podstaw tworzenia grafiki wektorowej.  Nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją zabawę z grafiką czy też już coś potrafisz, materiał zawarty w kursie na pewno sprawi że będziesz efektywnie wykorzystywał to potężne narzędzie jakim jest Illustrator i poruszał się w nim swobodnie.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Illustrator.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci pracę.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%