Kurs Illustrator Masterclass

Kurs Illustrator Masterclass

Sztuka Ilustracji

Wprowadzenie

“Illustrator Masterclass” to sześć godzin nasyconego treścią materiału wideo. Michał Wedlechowicz pokaże Ci zaawansowane techniki i metody pracy stosowane przez zawodowych ilustratorów oraz grafików. Podczas trwania kursu, będziesz miał również możliwość sprawdzenia w praktyce zdobytych umiejętności, tworząc wspólnie z autorem zróżnicowane wektorowe ilustracje. Podnieś do potęgi swoją wiedzę o Adobe Illustrator!


 • Trzy kompletne projekty zaawansowanych ilustracji
 • Wskazówki dotyczące organizacji i optymalizacji pracy z Illustratorem
 • Omówienie wielu zaawansowanych narzędzi oraz efektów
 • Tworzenie przestrzennych napisów oraz teksturowanie obiektów 3D
 • Kreatywne wykorzystanie gradientów i rastrowania
 • Metody pozwalające dodatkowo uszlachetnić typografię projektu
 • Alternatywne techniki dostępne dla posiadaczy tabletów
 • I wiele, wiele więcej!

Praktyczne przykłady

Kurs Illustrator Masterclass od eduweb.pl

Skupimy się na wspólnym przygotowaniu trzech unikatowych ilustracji wektorowych, które przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby tego kursu, z myślą o zastosowaniu całego wachlarza zaawansowanych narzędzi Adobe Illustrator. Podczas realizacji każdego z tych projektów, poznasz dziesiątki funkcji, które pozwolą Ci osiągnąć zamierzony efekt mniejszym nakładem sił i środków oraz uzyskać profesjonalne efekty. Będziemy pracować z ilustracjami krok po kroku, od szkicu aż do uzyskania finalnej, wektorowej kompozycji.

Zobacz lekcję z kursu - Pędzel Kaligraficzny

Zniekształcenia i narzędzia Illustratora

Kurs Illustrator Masterclass od eduweb.pl

Pierwsza ilustracja, jaką przygotujemy w kursie, będzie mniej skomplikowanym projektem, który pokaże Ci profesjonalny workflow w Adobe Illustrator oraz sztuczki zwiększające efektywność. Jest to przegląd najważniejszych narzędzi oraz technik, włącznie z narzędziami do zniekształcania, które wykorzystamy przy tym projekcie.

Zdecydowana większość zaawansowanych narzędzi Illustratora posiada wiele różnych zastosowań. Postaraliśmy się zatem, abyś oglądając praktyczne działanie jednego, usłyszał także o innych efektach jakie możesz dzięki nim osiągnąć.

Praca z detalami

Kurs Illustrator Masterclass od eduweb.pl

Niejednokrotnie w pracy nad kolejnym projektem, będziesz musiał przenieść na ekran, lub wręcz stworzyć od podstaw jakąś skomplikowaną bryłę czy sylwetkę. Kurs „Illustrator Masterclass” zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących przygotowania złożonych obiektów w oparciu o odręcznie narysowany szkic.

Przy okazji tworzenia drugiego projektu, zaprezentujemy Ci mnóstwo narzędzi oraz trików, które sprawią, że Twoje prace zyskają dodatkową głębię i zachwycą widzów poziomem dopracowania. Poznasz szereg niezwykle przydatnych technik, takich jak optymalne wykorzystanie tabletu graficznego, praca z narzędziem Symbol Sprayer Tool, zasady działania aktywnego malowania czy zasady pracy z Live Paint Bucket Tool.

Wiarygodne i realistyczne efekty

Kurs Illustrator Masterclass od eduweb.pl

Adobe Illustrator umożliwia nie tylko osiąganie wrażenia przestrzeni, ale też pozwala na pracę z wykorzystaniem rzeczywistych technik 3D- w trzecim przykładzie omówimy i pokażemy Ci najciekawsze z nich. Razem z autorem, stworzysz między innymi wklęsły napis, bryłę obrotową, dowiesz się także jak oteksturować obiekty przestrzenne, czy wykorzystać siatkę perspektywy dla osiągnięcia jeszcze bardziej spektakularnych wyników.

Zobacz lekcję z kursu - Teksturowanie obiektu 3D

O finalnym efekcie wielogodzinnej pracy decydują niejednokrotnie starannie dopracowane detale i drobne smaczki. Michał Wedlechowicz pokaże Ci sposoby w jakie szybko i niezawodnie będziesz mógł osiągnąć zachwycająco szczegółowy efekt między innymi za pomocą gry światłocieniem, czy niezawodnym rastrowaniem półtonów.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Trzy kompletne projekty zaawansowanych ilustracji
 • Wskazówki dotyczące organizacji i optymalizacji pracy z Illustratorem
 • Omówienie wielu zaawansowanych narzędzi oraz efektów
 • Tworzenie przestrzennych napisów oraz teksturowanie obiektów 3D
 • Kreatywne wykorzystanie gradientów i rastrowania
 • Metody pozwalające dodatkowo uszlachetnić typografię projektu
 • Dodatkowe możliwości i alternatywne techniki dostępne dla posiadaczy tabletów
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał który dziś Ci prezentujemy, stanowi idealną propozycję dla wszystkich specjalistów pragnących dodatkowo wzbogacić swój warsztat i wycisnąć z Adobe Illustrator 110% możliwości. Kurs „Illustrator Masterclass” powstał z myślą o osobach, które pracują już z programem Adobe Illustrator, bądź znają przynajmniej jego podstawy. Jeżeli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tą aplikacją, sugerujemy wcześniejsze zapoznanie się z następującymi kursami: "Adobe Illustrator Techniki Pracy", "Adobe Illustrator Techniki Wektoryzacji" oraz "Adobe Illustrator Techniki Zaawansowane".

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i rozpocząć pracę z programem Adobe Illustrator.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%