Kurs Adobe Illustrator

Kurs Adobe Illustrator

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Adobe Illustrator CC to rozbudowane narzędzie, którego znajomość pozwoli Ci wykonywać estetyczne, rozbudowane i profesjonalne ilustracje wektorowe. Jeżeli znasz podstawy pracy w tym programie, kurs przedstawi Ci szereg często wykorzystywanych w codziennej pracy ilustratorów trików, które usprawnią Twoją pracę.


 • Ilustracje flat zgodne z nowoczesnymi trendami
 • Zaawansowane opcje narzędzi do rysowania
 • Techniki rysowania odręcznego
 • Budowanie siatki izometrycznej
 • Tworzenie ilustracji w rzucie izometrycznym
 • Techniki maskowania oraz teksturowania
 • Praca z gradientem i siatką mesh
 • Zaawansowane pędzle w Illustratorze
 • Tworzenie rozbudowanej ilustracji
 • I wiele, wiele więcej!

Tworzenie dokumentu i pierwsze elementy

W pierwszych lekcjach kursu zostaniesz oprowadzony po opcjach budowania nowego dokumentu i tworzenia elementów postaci. Będzie to w dużej mierze rysowanie odręczne, ale nawet jeśli nie posiadasz zdolności manualnych - narzędzia takie jak „wypaczenie” pozwolą Ci uzyskać kreatywny efekt. Stworzysz postać rowerzysty w ciekawej aranżacji, dodając proste, ale efektowne cieniowanie.

Tworzenie tła ilustracji

Kurs Adobe Illustrator Techniki Zaawansowane

W kolejnych rozdziałach poznasz narzędzia, które pomogą Ci zbudować tło w postaci minimalistycznej scenerii. Dopasujesz kolorystykę oraz dodasz efekty do obiektów wektorowych. W tym rozdziale również nie zabraknie ciekawych technik rysowania odręcznego. Wyciśniemy jak najwięcej z tak prostych narzędzi jak „ołówek”, budując lekkie, estetyczne motywy.

Ilustracja w rzucie izometrycznym

Kolejny rozdział zaczniemy od zbudowania siatki, która pomoże nam tworzyć ilustracje w rzucie izometrycznym. Stworzymy meble, elementy dekoracyjne oraz postacie. Będziemy bawić się gradientami i cieniowaniem. Stworzymy kreatywne efekty za pomocą siatki “Gradient Mesh”. Dodamy też efekt bitmapowy do niektórych elementów tła. Wszystko po to, aby nasza ilustracja wyglądała jak najlepiej.

Tworzenie własnych pędzli

Kurs Adobe Illustrator Techniki Zaawansowane

W kolejnych rozdziałach, przy pomocy Photoshopa i Illustratora, zbudujemy popularny pędzel „Scattered Brush”. Pozwoli to na poznanie technik budowania pędzli rozpraszających w dwóch wariantach: bardzo nieregularnym, w postaci szumu, oraz bardziej wektorowym. Dzięki temu uzyskamy świetne efekty kreatywne, które nadadzą głębi naszym ilustracjom.

Teksturowanie

Kurs Adobe Illustrator Techniki Zaawansowane

Po zbudowaniu pędzli przejdziemy do technik teksturowania w Adobe Illustrator. Korzystając z naszych pędzli nauczymy się maskować tektury przy pomocy panelu „Przezroczystość”. Będziemy mogli maskować również przy pomocy tradycyjnej maski przycinania - techniki są dowolne. Nauczysz się korzystać z symboli, które w pomogą Ci zbudować grupę obiektów wektorowych potrzebnych do stworzenia pędzli. Prowadzący wyjaśni Ci do czego służą suwaki przy opcjach generowania pędzli i co zrobić, aby wydobyć światłocienie przy pomocy pędzli wektorowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które znają już podstawy pracy z aplikacją Adobe Illustrator CC. Poznane w tym kursie techniki pozwolą udoskonalić warsztat i wprowadzić do codziennej praktyki nowe triki usprawniające pracę, czyniąc ją jeszcze bardziej kreatywną i przyjemną. Lekcje prowadzone są w taki sposób, aby osoby, które dopiero zaczęły swoją przygodę z Illustratorem również mogły w zrozumiały i przystępny sposób wynieść z niego przydatne techniki i wprowadzić je do codziennej pracy.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%