Kurs HTML i CSS

Kurs HTML i CSS

od Podstaw

Wprowadzenie

Chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę WWW i poznać podstawy Web Designu? Nie mogłeś lepiej trafić. Projektowanie stron Internetowych zaczyna się właśnie tutaj - od nauki HTML i CSS, które leżą u podstaw każdej witryny. Opanowanie tych zagadnień z Kursu pozwoli Ci od początku nauczyć się poprawnych praktyk, stosowanych przez profesjonalistów, oraz tworzyć nowoczesne strony zgodne ze standardami HTML5 i CSS3!


 • Skladnia i podstawy HTML5 i CSS3
 • Praktyczny projekt strony WWW
 • Zgodnosc z najnowszymi standardami
 • Pozycjonowanie i model pudelkowy
 • Najciekawsze wlasciwosci CSS
 • Poprawna semantyka dokumentów
 • Wskazówki od eksperta - praktyka
 • Kompletne pliki zródlowe i wiele wiecej!

Co znajdziesz w Kursie?

Kurs składa się z części teoretycznej, dzięki której opanujesz kluczowe zagadnienia z zakresu tworzenia stron internetowych z pomocą HTML i CSS. Pierwsza część to konkretna esencja wiedzy z najważniejszych aspektów tworzenia markupu, składni, znaczników oraz nowej semantyki w HTML5. Mając tą wiedzę, dowiesz się czym jest CSS, poznasz jego najważniejsze koncepcje oraz nauczysz się stylować swoje strony WWW. Druga część kursu to praktyczne wykorzystanie omówionych wcześniej pojęć oraz tworzenie od podstaw Twojej pierwszej strony Internetowej.

Ewolucja HTML i CSS

Kurs KTML5 i CSS3 od Podstaw

Specyfikacje HTML i CSS sącały czas rozwijane i dynamicznie się zmieniają. Zmienia się także wsparcie dla różnych standardów w przeglądarkach. Kurs został przygotowany w ten sposób, abyś potrafił nadążać za zmianami oraz tworzyć strony, które dobrze działają we wszystkich współczesnych przeglądarkach. Zamiast tworzyć rozległe omówienie specyfikacji koncentrujemy się raczej na praktycznych przykładach oraz rozwiązaniach, które wykorzystywane są najczęściej na stronach WWW. Przy okazji, staramy się przekazać jak najwięcej praktycznych wskazówek, które płyną z wieloletniego doświadczenia w tworzeniu stron WWW.

Semantyka i znaczniki HTML

Kurs KTML5 i CSS3 od Podstaw

Pierwsza część kursu pozwoli Ci poznać najważniejsze zasady dotyczące tworzenia poprawnych semantycznie dokumentów HTML. Poznasz znaczniki, których warto używać a także dowiesz się jakie są podstawowe typy treści na stronie WWW i jak semantyka może pomóc w późniejszym stylowaniu strony. Ułatwisz interpretację odpowiednich elementów przez przeglądarkę i roboty indeksujące wyszukiwarek tym samym poprawiając SEO. Dowiesz się jak konstruować poprawne hiperłącza, ścieżki i jak pracować z obrazkami w HTML.

Składnia i właściwości CSS

Kurs KTML5 i CSS3 od Podstaw

Kolejna część to seria przykładów, które odkryją przed Tobą potencjał CSS. Poznasz większość właściwości CSS które regularnie wykorzystywane są przy projektowaniu i stylowaniu stron WWW. Nauczysz się podkładać grafiki, pracować ze stylami tekstu, tworzyć układ strony w modelu pudełkowym oraz pozycjonować elementy layoutu.

Media Queries i Narzędzia

Kurs KTML5 i CSS3 od Podstaw

W kursie znajdziesz także wskazówki dotyczące dostosowania Twojej witryny do różnych rozdzielczości i urządzeń z pomocą najbardziej efektywnej metody, jaką jest CSS3 Media Queries. Pokażę Ci także jak testować strony w przeglądarce tak aby podejrzeć je na różnych rozdzielczościach. Poznasz także szereg różnych narzędzi jak edytory, generatory oraz narzędzia developerskie w przeglądarce, które znacznie ułatwią i przyspieszą pisanie kodu.

Praktyczny projekt Strony WWW

Kurs KTML5 i CSS3 od Podstaw

W kolejnej części Kursu wykorzystamy zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce, tworząc pierwszy, prosty projekt strony WWW. Został on przygotowany tak, aby zawierał jak najwięcej elementów z którymi spotkasz się w kolejnych projektach. Dowiesz się jak przygotować i wyeksportować grafikę na potrzeby strony, będziemy pracować z kolorami, typografią i web fontami, dodamy treści oraz zadbamy o to aby wszystkie elementy layoutu poprawnie wyświetlały się na stronie. Na koniec powiem Ci o tym, jakich technik użyć aby dostosować stronę do różnych rozdzielczości.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą zacząć tworzyć swoje pierwsze strony WWW, kładąc nacisk na praktyczne zastosowania języka HTML i CSS. Możesz mi wierzyć, że nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z web designem, po przerobieniu tego kursu będziesz potrafił tworzyć zgodne z nowymi standardami, statyczne strony WWW. To także materiał dla tych z Was, którzy już wiedzą co nieco o projektowaniu stron, ale chcą uporządkować swoją wiedzę, zaktualizować ją o nowe standardy i aktualne praktyki.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć lub projektować swoje pierwsze strony internetowe!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%