Kurs Typograficzne Wyzwania

Kurs Typograficzne Wyzwania

Kreatywne Projekty Graficzne

Wprowadzenie

Witaj w kursie Typograficzne Wyzwania. Jest to zbiór najlepszych warsztatów kreatywnej typografii na eduweb.pl. Znajdziesz tutaj 8 obszernych nagrań, w których krok po kroku dowiesz się jak budować efektowne, typograficzne kompozycje w ulubionych aplikacjach graficznych. Każdy projekt, jaki przerobisz w tym kursie będzie rozpoczynać się od dobrania odpowiednich krojów pisma w oparciu o epoki historyczne czy przeznaczenie projektu, a poznane techniki pracy pozwolą Ci na stworzenie zjawiskowych grafik. Kurs zawiera również dodatkowy, bonusowy materiał - niedostępny wcześniej w ramach cyklu Eduweb Live!


 • Wybór odpowiednich fontów
 • Epoki historyczne w typografii
 • Fonty płatne i darmowe
 • Witryny z potrzebnymi zasobami
 • Dobór koloru do liter i tła
 • Tworzenie kreatywnego efektu cieni
 • Ramki, glify i ornamenty
 • Efekty i filtry w Photoshop
 • Praca ze stylami warstw
 • Podwójny obrys i wypełnienia obiektów
 • Modyfikacja wektorowych liter
 • Efekty w Illustrator
 • Praca z symbolami
 • Budowanie elementów abstrakcyjnych
 • Teksturowanie w Photoshop
 • Tekst 3D w Illustrator

Styl Vintage i Victorian

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

Pierwszy Warsztat zaczniemy od wyszukania odpowiednich fontów w oparciu o epoki historyczne, a następnie dobierzemy odpowiednie kolory i nałożymy subtelne efekty. Estetyczna typografia to jednak nie tylko litery, ale również elementy zdobiące tekst. Dlatego w tym warsztacie stworzymy krok po kroku kreatywne ornamenty, pasujące do charakteru i kształtu liter w stylu Victorian.

Art Deco i lata 80te

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

Kolejne dwa Warsztaty również zostaną poświęcone typografii w oparciu o epoki historyczne. Tym razem wspólnie z prowadzącym stworzycie typograficzne plakaty w stylu Art Deco. Dowiecie się czym wyróżniają się fonty nawiązujące do tego stylu, gdzie znaleźć odpowiednie kroje i jak zastosować je do praktycznego projektu. Następnie poznacie techniki pracy z Photoshop, które pomogą Wam stworzyć bogatą w efekty typografię rodem z lat osiemdziesiątych. Zaczniemy, jak zawsze, od dobrania odpowiednich fontów do kompozycji, a następnie pracując z narzędziami Photoshopa - dodamy kolejno odpowiednie efekty, aby kompozycja typograficzna nabrała klimatu nawiązującego do epoki.

Typografia średniowieczna

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

W kolejnej części wspólnie z prowadzącym stworzycie projekt oparty o kroje pisma nawiązujące do motywów wieków średnich. Jak zawsze zaczniemy od wyszukiwania odpowiednich fontów, omówimy ich charakterystykę, a następnie za pomocą narzędzi graficznych wykonamy prostą, średniowieczną grafikę. Ponadto prowadzący przedstawi kilka trików w Illustratorze, które sprawią, że praca będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie.

Motywy antyczne

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

W następnym materiale wrócimy do Photoshopa, aby przy pomocy różnych funkcjonalności wykonać motywy typograficzne związane ze starożytnością. Wpleciemy nieco efektów w taki sposób, aby nasza kompozycja nabrała nieco współczesności. Popracujemy ze stylami warstw, dodamy ciekawe filtry i wykorzystamy odpowiednio dobrane kroje pisma.

Nowoczesny plakat i motywy dziecięce

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

Szósty warsztat to zadanie polegające na dobraniu fontów do materiałów przeznaczonych dla najmłodszej grupy docelowej. Razem z prowadzącym krok po kroku stworzycie wesoły plakat oraz zaprojektujecie typografię do okładki książki dla dzieci. Będziemy korzystać z narzędzi Illustratora takich jak symbol sprayer tool. Na końcu użyjemy do pracy aplikacji Affinity Designer. Kiedy przejdziecie do kolejnego warsztatu, Waszym zadaniem będzie zbudowanie abstrakcyjnej, nowoczesnej ilustracji typograficznej, modyfikując wektorowo krój pisma. Przy użyciu narzędzi do pracy z węzłami wektorowymi, dowiecie się jak stworzyć efekt 3D danego kroju pisma tak, aby kompozycja wyglądała bardzo nowocześnie. Dodacie też abstrakcyjne elementy i efekty wektorowe do ilustracji.

Bonus - Trójwymiarowy napis

Kurs Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

Ostatnia, finałowa cześć kursu to obszerny materiał bonusowy, w którym przy pomocy Photoshopa nauczycie się sprytnie teksturować tekst z użyciem skórki pomarańczy. Dzięki tej i innym technikom uda się Wam bez problemu stworzyć bardzo fajną, soczystą i nowoczesną kompozycje. Tego typu typografia może mieć zastosowanie na przykład na projektach opakowań produktów, takich jak choćby soki czy lemoniady.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest zbiorem warsztatów przeznaczonym dla osób, które znają podstawy aplikacji Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Lekcje prowadzone są jednak w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane mogły znaleźć wiele przydatnych zagadnień, dzięki którym będą mogły rozwinąć swoje umiejętność dotyczące zasad typografii i dobierania fontów.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%