Kurs Rysunku

Kurs Rysunku

od Podstaw

Wprowadzenie

Chcesz tworzyc wspaniale postaci zamieszkujace fantastyczne swiaty? A moze chcialbys nauczyc sie rysunku, bo potrzebny jest Ci on w przyszlej lub obecnej pracy? Wspaniale sie sklada - nauke rysunku mozesz rozpoczac od tego kursu! Pokazemy Ci jak w prosty i szybki sposób uzywac narzedzi i technik rysunkowych. Poprowadzimy Cie przez sposoby radzenia sobie z najwazniejszymi zagadnieniami w tej sztuce. Opowiemy o swiatlocieniu, budowaniu bryl, a takze stworzymy kilka ciekawych rysunków z wyobrazni i z natury. Opowiemy Ci, w jaki sposób najlepiej zaczac nauke rysunku i jak ustrzec sie przed czestymi bledami poczatkujacych. Pamietaj o tym, ze rysowanie jest umiejetnoscia, której kazdy moze sie nauczyc! Nie obawiaj sie wiec jezeli uwazasz, ze nie masz talentu – wcale nie jest do tego potrzebny.


 • Rysowanie prostej martwej natury
 • Projektowanie Trolla wraz z toporem
 • Technikę ołówka i białej kredki
 • Technikę ProMarkerów
 • Technikę rysowania kredkami
 • Naukę obserwacji przestrzeni
 • Budowanie brył
 • Rysowanie portretu ze zdjęcia

Kurs składa się z krótkich ćwiczeń praktycznych popartych sporą dawka wiedzy teoretycznej. Ćwiczenia są przekrojowe i mają za zadanie zaprezentować Ci kilka najpowszechniejszych technik rysunkowych. Dzięki temu będziesz mógł wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada i w której czujesz się najswobodniej. Przejdziemy zarówno przez rysunek z obserwacji jak i z wyobraźni. Pokażemy Ci, w jaki sposób obudzić w sobie kreatywność i zmusić ją do konkretnych działań. Poznasz sposoby trzymania ołówka i używania wielu narzędzi.

Do czego przydaje się rysunek

Kurs Rysunku od Podstaw

Dzięki opanowaniu sztuki rysunku, będziesz mógł sprawniej i trafniej wyrażać swoje idee. Dodatkowo, jeśli chciałbyś pracować jako artysta koncepcyjny, ilustrator gier lub książek – ten kurs jest świetnym początkiem nauki.

Renesans rysunku na świecie i w Polsce

Kurs Rysunku od Podstaw

Niemal cały świat jaki nas otacza bombarduje nas różnymi formami. Ludzie „kupują oczyma”, a filmy i gry komputerowe wyglądają coraz lepiej. Grafiki na materiałach promocyjnych zapierają dech w piersiach. Wydawnictwa książkowe prześcigają się w jakości obrazków czy infografik. Zapewniam Cię jednak, że na początku procesu powstawania każdej z tych zachwycającej rzeczy była kartka papieru i ołówek. Każdy pomysł, idea, myśl, projekt - zaczyna się od prostego szkicu. Następnie jest on rozwijany na wiele różnych sposobów i modyfikowan, co w efekcie finalnym powoduje u odbiorców zachwyt czy gęsią skórkę. Pierwsze koncepty do filmów „Hobbit” i „Władca Pierścieni” również były robione ołówkiem na papierze - a zobacz do czego doprowadziły!

Aktualnie, sprawny rysownik jest łakomym kąskiem na rynku pracy. Przeżywamy ponowny rozkwit tej sztuki - powstaje wiele warsztatów czy szkół, które uczą w tym kierunku. Uczą jednak nowych technik w nowoczesny sposób, tak, żeby przygotować swoich adeptów do pracy przy grach czy filmach. Nauka rysunku jest właśnie początkiem tej wspaniałej drogi.

W poszukiwaniu własnego stylu

Kurs Rysunku od Podstaw

Obecnie jest wielu artystów, którzy tworzą wspaniałe ilustracje. Głównie malują je cyfrowo. Żeby opanować sztukę Digital Paintingu musisz najpierw nauczyć się rysować analogowo - użyciem mediów naturalnych. Kiedy będziesz stawiał następne kroki w zgłębianiu sztuki rysunku z pewnością zaczniesz kształtować swój niepowtarzalny styl, który będzie Twoim znakiem rozpoznawczym. W przyszłości klienci będą kupować właśnie ten Twój unikatowy świat i sposób jego przedstawiania. Pamiętaj, że każdy wielki artysta zaczynał naukę od rysowania prostych pudełek.

Różne sposoby osiągania celu

Kurs Rysunku od Podstaw

Rysunek jest uznawany przez wielu twórców za Ojca wszystkich Sztuk Plastycznych. Jest to ogromny zasób wiedzy i mnóstwo ćwiczeń. Kiedy jednak poznasz podstawowe zasady będziesz mógł dalej wspaniale się rozwijać. Każdy wyznaczony cel można w rysunku osiągnąć na różne sposoby, używając różnych narzędzi lub inaczej interpretując temat. Pamiętaj, że rysownik to osoba, która na swój własny sposób „opisuje” rzeczywistość, a od Ciebie i technik jakich użyjesz zależy w jaki sposób ten „opis” będzie odbierany przez innych.

Szybki początek, ale co dalej?

Kurs Rysunku od Podstaw

Ten kurs pozwoli Ci w szybki sposób zdobyć niezbędną wiedzę do tego aby móc narysować w zasadzie dowolną rzecz. Jeśli przeznaczysz odpowiednio dużo godzin na ćwiczenia ręki i warsztatu, dojdziesz prawdopodobnie do momentu, w którym Twoje prace będą Ci się podobały - a to już dużo! Na kolejne poziomy doświadczenia będziesz się jednak wspinał wolniej. Dotyczy to każdej dziedziny związanej z nauką. Aby znacznie skrócić dalszy czas nauki warto, byś zwrócił uwagę na inne kursy na eduweb.pl. Jest tam między innymi rozbudowany kurs z Concept Artu, w którym zaprezentowano proces projektowania postaci. Szybko zdobędziesz kolejną dawkę wiedzy i wejdziesz na wyższy poziom. Pamiętaj jednak, że bez względu na to ile kursów przerobisz, sukces w dziedzinie rysunku tak naprawdę trzeba wypracować. Jeżeli będziesz sumiennie ćwiczył rysowanie, to uda Ci się dojść do zadowalającego poziomu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą zacząć uczyć się rysunku. Jeśli jesteś osobą, która z tą sztuką nigdy nie miała styczności lub zapomniała już o podstawach – to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Poznasz podstawowe techniki, dowiesz się w jaki sposób oświetlenie wpływa na bryły, z których składa się cały świat. Pokażemy Ci jak rysować z natury i wyobraźni. Po przerobieniu całego kursu będziesz w pełni gotowy aby rozwijać się dalej. Będziesz już mógł tworzyć własne szkice. Kurs ten jest solidną bazą pod dalszą naukę, a kiedy go ukończysz będziesz mógł zapisać się na nasze kolejne szkolenia z tego tematu. Zaplanowaliśmy całą ścieżkę rozwoju, która być może doprowadzi Cię do tego, że zostaniesz profesjonalnym koncept artystą lub ilustratorem.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite prace.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%