Kurs Projektowanie Graficzne

Kurs Projektowanie Graficzne

Tworzenie Opakowań

Wprowadzenie

Poznaj specjalistyczną dziedzinę projektowania opakowań razem z ekspertem z ogromnym branżowym doświadczeniem. Masz przed sobą ponad 9-godzinny kurs, który wprowadzi Cię w tajniki tworzenia popularnych rodzajów opakowań. 6 praktycznych przykładów obejmuje opakowania projektów spożywczych, pudełka i wykrojniki, etykiety butelek czy puszek, przygotowane tak, aby Twoja praca spełniła oczekiwania zleceniodawcy i potencjalnego konsumenta. Poza tym w kursie poruszamy ważne kwestie przygotowania do druku, doboru barw, pracy z kodem kreskowym i obowiązkowymi elementami opakowań. Zaczerpnij tajemnej, branżowej wiedzy i już teraz twórz profesjonalne, jakościowe projekty!


 • Rodzaje opakowań

 • Techniki druku w przemyśle opakowaniowym
 • Praca z Briefem

 • Praca koncepcyjna

 • Szablony i siatki techniczne

 • Wykrojniki i uszlachetnianie
 • Kreatywne rozwiązania
 • 
I wiele więcej!

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Rodzaje opakowań i elementy obowiązkowe

Zaczniemy od kilku lekcji teoretycznych, gdzie poznasz popularne rodzaje opakowań oraz szereg technik druku wykorzystywanych w branży opakowaniowej. Powiem Ci także o elementach i informacjach, które według obowiązującego prawa muszą znaleźć się na opakowaniach, głównie artykułów spożywczych. Cały kurs nakierowany jest na przedstawienie od podstaw procesu projektowania, tak abyś mógł poznać wszystkie jego tajemnice.

Stwórz 6 praktycznych projektów Opakowań

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Kurs rozpoczniemy od pracy koncepcyjnej i założeń projektowych. Podobnie jak w kursie ”Projektowanie graficzne od podstaw”, będziemy pracować z Briefem kreatywnym. Stworzymy projekt opakowania w taki sposób, aby skutecznie sprzedawało, to co w nim się znajduje. W całym kursie stworzymy 6 różnych projektów w Adobe Illustrator i Adobe Photoshop, począwszy od nadruków na foliach, poprzez etykiety, a na puszkach aluminiowych skończywszy. Kurs jest przeznaczony dla osób, które nie tylko chcą podnieść poziom swoich umiejętności, ale wykorzystać cenną wiedzę praktyka z długoletnim doświadczeniem w realizacji projektów graficznych w branży FMCG. Praktyczna wiedza oraz poznanie trików i kreatywnych rozwiązań jest niezbędne w pracy grafika, którego projekty mają wyróżnić się na sklepowej półce. Za każdym razem zastanowimy się nad koncepcją wzoru, dzięki czemu spod Twoich rąk wyjdą opakowania, które będą również przyciągały potencjalnego konsumenta. Taka wiedza nie jest dostępna w popularnych tutorialach bądź materiałach w internecie.

Praca z wykrojnikiem i siatki techniczne

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Praca z opakowaniem to również dostosowanie projektu do wymogów technicznych maszyn pakujących i do specyfiku produktu. Dlatego w kursie znajdziesz lekcje, w których poznasz techniki składania i konfekcjonowania opakowań, dzięki czemu łatwiej będzie Ci interpretować szablony i siatki techniczne wzorów. Będziesz wiedział jak rozmieszczać użytki graficzne, gdzie zachować bezpieczne margines, a gdzie nie tworzyć żadnego nadruku. Poznasz zasady pracy z tak zwanym foto-stopem, którego poprawne umieszczenie ma ogromny wpływ na późniejszą produkcję gotowego opakowania.

Zobacz lekcję "Fotokomórka" >>

Typografia w opakowaniach oraz ilustracje

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Typografia w projektowaniu opakowań odgrywa kluczowe znaczenie. To właśnie dzięki kształtom i wyglądzie liter możemy odzwierciedlić cały wachlarz emocji, nakierowując je do odpowiedniej grupy docelowej. W projektach przeznaczonych dla młodszego targetu wykorzystamy nieco bardziej wesołe i lekkie litery, a z kolei dla produktu skierowanego do starszych konsumentów dobierzemy bardziej tradycyjne i poważne kroje. Dzięki temu, że w kursie będziesz pracował z różnymi projektami, poznasz odmienne techniki podejścia do typografii opakowań. Stworzymy również ciekawe ilustracje w projektach, w których nie będziemy używali fotografii.

Zobacz lekcję "Typografia vintage" >>

Uszlachetnianie druku i kolory

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Prowadzący pokaże Ci również technikę oznaczania elementów projektu do uszlachetniania w procesie druku. Wykorzystamy do tego tak zwane kolory spotowe oraz funkcję overprintu. W przypadku opakowań wykorzystywane są bardzo specyficzne technologie drukarskie. Dlatego przygotowanie do druku należy zostawić specjalnym odziałom DTP w drukarni. Na koniec pracy zastanowimy się w jakiej postaci przesłać projekty, aby operatorzy mogli bez problemu przygotować wzory do naświetlenia form drukowych. Poznasz także specyficzne techniki doboru barw do druku, a także sposoby, które pozwolą na znaczne oszczędności przez odpowiednie wybarwienie projektu, jeden z naszych projektów to efektowna kompozycja, która powstała z wykorzystaniem zaledwie dwóch kolorów!

Zobacz lekcję "Markowanie białej farby" >>

Praca z kodem paskowym

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Kod paskowy to obecnie jeden obowiązkowych elementów na opakowaniu. Żadna hurtownia, sklep, czy duży market nie przyjmie towaru bez kodu paskowego. W związku z tym prowadzący przedstawi Ci aplikacje do generowania Barcodów, ewentualne alternatywy oraz aspekty na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas generowania kodów. Przy pomocy aplikacji Barcode Producer stworzymy również kod QR, który umieścimy na opakowaniu. Ponadto podejdziemy do wyglądu kodu paskowego w niecodzienny sposób, aby wyglądał on bardzo kreatywnie i pomysłowo.

Specjalny BONUS do Kursu!

Kurs Projektowanie Graficzne Tworzenie Opakowan

Przy współpracy z Wojciechem Magierskim, którego znacie z kursów "Photoshop Masterclass", przygotowaliśmy do tego Kursu wyjątkowy tutorial bonusowy! Z projektu opakowania tworzonego w kursie przygotujemy realistyczną wizualizację 3D! Wspólnie zaprojektujemy butelkę z wykorzystaniem narzędzi 3D. W ten sposób będziesz mógł zaprezentować klientom genialne, realistyczne przykłady opakowań które projektujesz a także stworzyć taką, świetną prezentację która przyciągnie potencjalnych klientów! Wszyskie poznane techniki i tajniki pracy projektowej, przekazą wam doświadczeni praktycy, którzy znają branżę od podszewki. Zdobyta wiedza z pewnością okaże się niezbędna w codziennej pracy i pozwoli stworzyc oryginale projekty, wyróżniające się na sklepowych półkach.

Podsumowanie

Jest to kolejny kurs od Eduweb, w którym nie skupiamy się wyłącznie na pracy narzędziowej, aby zrozumieć działanie aplikacji do grafiki. Podczas pracy będziemy dbali o zachowanie zasad estetyki, odpowiedniego dobrania kolorów, typografii i kształtów, abyś mógł również nauczyć się projektować wyjątkowe, wysokiej klasy kompozycje.

Od autora:

Dla mnie osobiście jest to wyjątkowy materiał, ponieważ przez kilka lat pracowałem przy realizacji projektów graficznych opakowań dla branży FMCG. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi zebrać masę ciekawych technik i rozwiązań, które z przyjemnością zaprezentowałem w tym kursie.
- Michał Wedlechowicz

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które pracują już w aplikacjach graficznych, ale chcą zwiększyć zakres swoich umiejętności o kreatywne wykorzystanie narzędzi Adobe do stworzenia wysokiej klasy projektów opakowań. Omawiane w kursie techniki pracy są jednak przedstawione w taki sposób, aby osoby, które dopiero weszły w świat designu mogły opanować przedstawione zagadnienia.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%