Kurs Projektowanie Graficzne

Kurs Projektowanie Graficzne

od Podstaw

Wprowadzenie

Ten Kurs stanowi punkt wyjścia dla osób, które chcą wkroczyć w świat projektowania. Jest to wyjątkowy kurs - nie opiera się wyłącznie na pracy narzędziowej i nauce oprogramowania, a traktuje również o najważniejszych koncepcjach, które pozwolą tworzyć spójne i ciekawe kompozycje graficzne. Jeśli chcesz poznać dobre praktyki i wyrobić sobie zmysł projektowania - ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Poza początkującymi grafikami, świetnie nadaje się też dla osób, które na co dzień nie zajmują się grafiką ale chcą zdobyć fundament wiedzy z tego zakresu, na przykład osób, które prowadzą własne firmy, zlecają projekty, tworzą strony WWW, programistów którzy współtworzą interfejsy i innych. W kursie przedstawiamy też przegląd najważniejszych narzędzi, będących standardem rynkowym w projektowaniu, jak Photoshop, InDesign i Illustrator, odpowiednio adresując zagadnienia związane z interfejsami, drukiem oraz dowolną kreacją. Cały kurs tworzy spójną całość a w kolejnych lekcjach stworzymy od A do Z kompletny projekt identyfikacji publikacji!


 • Teoria kompozycji
 • Zasady poprawnego układu stron
 • Wpływ koloru na kompozycje
 • Skala, równowaga i napięcie w grafice
 • Łączenie skojarzeń, złoty podział
 • Zrozumienie potrzeb klienta i praca z briefem
 • Koncepcja i realizacja założeń projektu
 • Praca z Illustrator, Photoshop oraz InDesign

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

Kompozycja i Estetyka w Grafice

Pierwszy rozdział kursu składa się z lekcji teoretycznych, omawiających zasady estetycznej grafiki w teorii, tak, aby przygotować solidny fundament pod wyzwanie jakie stawia przed nami praktyczny projekt do zrealizowania. Dzięki lekcjom w tym rozdziale, poznasz zasady tworzenia udanych kompozycji w oparciu o pracę z harmonią, kształtem czy łączeniem skojarzeń. Na podstawie wielu przykładów i dobrych projektów prowadzący omówi cechy udanych projektów graficznych oraz przedstawi wskazówki jakimi należy kierować się, aby tworzyć wysokiej klasy materiały.

Zobacz lekcję "Łączenie skojarzeń" >>

Planowanie projektu

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

W kolejnym rozdziale kursu poznasz techniki, dzięki którym będziesz wiedział jak sprostać wyzwaniom przedstawionym w briefie. Projekt z jakim będziemy pracować to wymagające zadanie stworzenia okładki książki w taki sposób, aby nawiązywała to fabuły lekko zarysowanej w informacjach podanych przez klienta. Twoim zadaniem będzie szukanie bezpośrednich skojarzeń i próba połączenia ich za pomocą kształtów, zdjęć i symboliki w taki sposób, aby otrzymać trafną i skuteczną kompozycję, zgodną z oczekiwaniami zleceniodawcy lub własnymi potrzebami.

Zobacz lekcję "Wybór odpowiedniego rozwiązania" >>

Minimalizm w Illustrator

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

Po wyborze odpowiedniego rozwiązania przystąpimy do pracy narzędziowej w aplikacjach graficznych. Pierwszy wariant projektu jaki stworzymy będzie wektorową kompozycją w minimalistycznym stylu. Pracując z najczęściej wykorzystywanymi narzędziami i funkcjami aplikacji Adobe Illustrator, wspólnie z prowadzącym wykonasz profesjonalnie przygotowaną grafikę opartą o symbolikę i bezpośrednie skojarzenia nawiązujące do tematyki projektu. Program Illustrator omówimy pod kątem praktycznym, od podstaw, tak aby nawet osoba która nie miała z nim styczności poradziła sobie z zadaniem.

Praca z Photoshop i skład DTP w InDesign

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

Kolejny rozdziału kursu zawierają szereg lekcji, w których będziemy realizować drugi projekt za pomocą podstawowych narzędzi Photoshopa oraz InDesigna, które będą omawiane krok po kroku. Więc jeśli wcześniej nie pracowaliście z aplikacjami od Adobe, ten materiał jest najlepszym rozwiązaniem na start. Stworzymy zaawansowaną, bogatą kompozycję opartą na fotografiach, a całość zwieńczymy przyjemną typografią pracując w Adobe InDesign. Przy okazji autor udzieli Ci szeregu wskazówek niezbędnych do przygotowania poprawnego projektu do druku.

Odpowiedz na potrzeby Klienta

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

W Kursie znajdziesz cenne informacje dotyczące budowania relacji z klientem podczas pracy z projektami graficznymi. Nawet jeśli tworzysz projekt na swoje potrzeby, znajdziesz wiele wskazówek jak go rozpocząć, jak ważna jest w procesie praca koncepcyjna i jak wyciągać z niej odpowiednie wnioski. Pomówimy o poszczególnych etapach w projektowaniu począwszy od zdeterminowania potrzeb, przez burzę mózgów i prototypowanie rozwiązań, aż do gotowego projektu spełniającego pokładane w nim oczekiwania.

Praca z typami grafiki, formatami i przygotowanie plików

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

Kurs dostarczy Ci wiedzy o konwencjach wykorzystania popularnych formatów plików, ich wadach oraz zaletach. Pomówmy także o rodzajach grafiki - wektorach i rastrach, a także o ich zastosowaniach. Dowiesz się jakie są różnice w przygotowaniu grafiki na ekrany i do druku, jak poprawnie ją wyeksportować. Przekażemy Ci też niezbędną wiedzę na temat profili kolorów oraz ich doborze w projekcie, z wykorzystaniem ciekawych narzędzi.

Ważne konwencje w projektowaniu

Kurs Projektowanie Graficzne od Podstaw

Na przestrzeni kolejnych lekcji poznasz właściwe techniki i kanony projektowe, które są powszechnie stosowane przez najlepszych projektantów. Porozmawiamy o doborze stylistyki oraz typografii, minimalistycznych formach w projektowaniu, układzie i siatce, która determinuje położenie elementów, złotym podziale, symetrii i innych najważnieszych konwencjach. W trakcie pracy zadbamy też o ćwiczenia, które pomogą Ci utrwalić zdobyte informacje oraz rozwiązać praktyczne problemy projektowe.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs projektowania graficznego od podstaw jest skierowany dla osób, które chcą rozpocząć pracę z grafiką, oraz dla tych z Was, którzy chcieliby wzbogacić swój warsztat o wiadomości dotyczące zasad estetycznego projektowania wysokiej jakości kompozycji. Osoby, które nie zajmują się na co dzień projektowaniem grafiki, ale chcą na przykład stworzyć projekty na potrzeby własnej firmy i mieć przy tym pewność że będą to dobrze skrojone realizacje, również odnajdą się w tym kursie.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy z zakresu prawa.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%