Kurs Projektowanie Graficzne

Kurs Projektowanie Graficzne

Nadruk na Tekstyliach

Wprowadzenie

Witaj w kursie projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach! W tym kursie poznasz technologie wykorzystywane w druku na odzieży, oraz techniki pracy w popularnych aplikacjach graficznych, które pomogą Ci stworzyć kreatywne projekty, a następnie przygotować je do druku na materiałach. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie zrozumiesz na czym polega proces rozbarwienia wzorów do sitodruku, jak przygotować grafikę do aplikacji termotransferowej, oraz wiele, wiele więcej!


  • Technologie aplikacji grafik na tekstyliach
  • Wyszukiwanie inspiracji
  • Tworzenie projektu i przygotowanie do termotransferu
  • Tworzenie projektu do sitodruku w Illustrator
  • Rozbarwienia w Photoshop
  • Wyjściowe pliki PDF
  • Optymalizacja plików do druku DTG

Kurs, który masz przed sobą, to zbiór zagadnień związanych z drukiem w technologii Sito i DTG oraz termotransferu na odzieży za pomocą Sublimacji i folii Flex/Flock. Ponadto kurs zawiera szereg lekcji, w których prowadzący pokaże Ci, jak stworzyć kreatywne projekty przy pomocy ulubionych aplikacji graficznych a następnie przygotować je na potrzeby zakładu poligraficznego.

Rodzaje druku

Kurs Projektowanie Graficzne Nadruk na Tekstyliach

W pierwszych lekcjach kursu zostaniesz oprowadzony po popularnych technologiach wykorzystywanych przy aplikacji grafik na odzież. Poznasz wady i zalety każdej z nich oraz dowiesz się, która będzie odpowiednia dla poszczególnych typów materiałów.

Praktyczny projekt

Kurs Projektowanie Graficzne Nadruk na Tekstyliach

Kolejne rozdziały przeprowadzą Cię przez tworzenie różnych projektów graficznych zarówno w Photoshop jak i w Illustrator. Następnie, na końcu pracy z każdym projektem, zostaniesz przeprowadzony przez proces optymalizacji plików na potrzeby zakładu poligraficznego. Poznasz techniki przygotowania wzoru do aplikacji na odzieży uwzgledniając poznane wcześniej technologie. Najpierw stworzysz projekt, przygotowując go do termotrasferu foliami Flex i Flock. W kolejnych rozdziałach wykonasz dwa projekty w Illustrator i Photoshop optymalizując je na potrzeby sitodruku. Kolejne dwa rozdziały to projekty przystosowane do druku cyfrowego oraz sublimacji.

Kolory Pantone i separacja w Illustrator

Kurs Projektowanie Graficzne Nadruk na Tekstyliach

Wspólnie z prowadzącym wykonasz projekt z wykorzystaniem kolorów Pantone i grafiki wektorowej. Pracując z aplikacją Adobe Illustrator nauczysz sie optymalizować taką grafikę na potrzeby sitodruku, a odseparowując kolory na warstwach dowiesz się, jak dostosować projekt dla zakładu drukarskiego.

Zaawansowane rozbarwienia w Photoshop

Kurs Projektowanie Graficzne Nadruk na Tekstyliach

Korzystając z aplikacji Adobe Photoshop nauczysz się przygotowania do Sitodruku projektu bitmapowego. Prowadzący pokaże Ci, jak wyeksportować rozseparowany projekt do plików produkcyjnych i stworzyć symulacje siatki punktów rastra.

Sublimacja i druk cyfrowy

Kurs Projektowanie Graficzne Nadruk na Tekstyliach

Na koniec omówimy optymalizację plików dla druku cyfrowego DTG i sublimacji. Na podstawie schematu stroju sportowego wykonamy projekt logo drużyny piłkarskiej i przygotujemy do termotransferu metodą sublimacji. Dowiesz się jak pracować z grafiką w sytuacji gdy nadruk będzie naniesiony na czarny materiał i jak wygenerować osobny plik do nadruku białej apli.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób znajacych podstawy pracy Adobe Photoshop i Adobe Illustrator, które chcą rozszerzyć swoje umiejetności o trudno dostepną wiedzę na temat przygotowania projektów do druku na odzieży. Lekcje prowadzone są w taki sposób, aby również osoby początkujące znalazły coś dla siebie i mogły nauczyć sie pracy z narzędziami graficznymi.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godzin pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%