Kurs Kaligrafia i Lettering

Kurs Kaligrafia i Lettering

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Witaj w kursie letteringu! W tym materiale pokażemy Ci, jak na różne sposoby szkicować kompozycje liternicze i je digitalizować. Będziesz mógł zobaczyć, jak używać różnego rodzaju tradycyjnych narzędzi w projektowaniu liternictwa oraz w jaki sposób je dobierać. Dzięki projektom które pokazaliśmy w kursie zobaczysz, jak krok po kroku przejść proces projektowania kompozycji literniczej oraz jak różne efekty dają poszczególne sposoby projektowania liternictwa. Zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci tworzenie letteringu dostosowanego do potrzeb Twoich własnych projektów - brandingu, plakatów, opakowań i logotypów.


 • Podstawowe terminy typograficzne
 • Wybór narzędzi do letteringu
 • Praca z brushpenem, pędzlami i stalówką
 • Budowanie litery od podstaw
 • Szkicowanie letteringu
 • Wektoryzacja napisu
 • Praca z bitmapą
 • I wiele, wiele więcej!

Nauka krok po kroku

Kurs Lettering i Kaligrafia

Projektowanie letteringu to praca, która wymaga szeregu różnych sprawności. Aby ułatwić Ci opanowanie ich wszystkich, podzieliliśmy kurs na sześć mniejszych projektów. Każdy z nich w przystępny sposób przekazuje umiejętności związane z inną metodą tworzenia kompozycji literniczej. To wiedza uporządkowana w taki sposób, by jak najłatwiej było Ci ją zapamiętać.

Szereg sposobów projektowania

Kurs Lettering i Kaligrafia

Im więcej znasz sposobow projektowania letteringu, tym bardziej różnorodne projekty jesteś w stanie przygotować. Dlatego w kursie pokazujemy Ci aż sześć różnych metod pracy nad przygotowaniem kompozycji literniczej. Możesz nauczyć się wykorzystywania narzędzi: brushpena, pędzla i stalówki, budowania napisu za pomocą komponentów, korygowania za pomocą kalki... a to dopiero połowa! Poszczególnych sposobów możesz uczyć się w dowolnej kolejności, a im więcej z nich poznasz, tym sprawniejszy będzie Twój własny proces projektowania letteringu.

Proces od szkicu...

Kurs Lettering i Kaligrafia

Bardzo zależy nam, by pokazać Ci jak wygląda projektowanie letteringu już od najwcześniejszego etapu - pracy na papierze. Szkicowanie, kaligrafia i wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi pisarskich to prawdziwa skarbnica wiedzy o budowie i detalach liter. A do tego to najbardziej kreatywna część procesu projektowania! Dlatego każdy z projektów w kursie zaczynamy od sesji rysowania odręcznego - za każdym razem prezentując inny sposób konstruowania napisu.

...do skończonego projektu!

Kurs Lettering i Kaligrafia

Solidny szkic wymaga dobrego opracowania. Przeprowadzając Cię przez pełen proces projektowy, pokażemy Ci podstawy wektoryzowania letteringu w Adobe Illustrator, korygowanie kompozycji jako bitmapy w Adobe Photoshop, szybkie przechwytywanie napisu do postaci wektorowej z Adobe Capture oraz cyfrowe budowanie kompozycji literniczej z Wacom Cintiq.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowaliśmy z myślą o wszystkich, którzy zaczynają przygodę z projektowaniem graficznym lub chcieliby poszerzyć swój warsztat o projektowanie liternictwa. Przygotowaliśmy go w taki sposób, abyś mógł skorzystać z niego nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczeń związanych z liternictwem. To dawka inspiracji i przekazywanej krok po kroku praktycznej wiedzy o tworzeniu letteringu, która ułatwi Ci budowanie własnych niepowtarzalnych kompozycji literniczych. Kurs może być również podstawą do zdobywania dalszych, zaawansowanych umiejętności w projektowaniu liternictwa i typografii.

Kurs Lettering i Kaligrafia

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i poznać zasady profesjonalnej kaligrafi!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%