Kurs Concept Art

Kurs Concept Art

Digital Painting

Wprowadzenie

Chcesz poznac procesy i sposoby powstawania wspanialych cyfrowych obrazów? Masz juz doswiadczenie w rysowaniu, ale chcialbys wejsc na wyzszy, bardziej zaawansowany poziom? Swietnie sie sklada - nasz kurs jest wlasnie dla Ciebie. Na kilku przejrzystych przykladach zaprezentujemy Ci rózne techniki Digital Paintingu - jak miedzy innymi malowania z plamy, wypalania swiatel czy malowania po szkicu. Poznasz dzialanie podstawowych pedzli w Photoshopie i dowiesz sie do czego je wykorzystywac. Opowiemy troche o walorze, oswietleniu i teorii koloru. W kursie znajdziesz równiez wiele praktyki popartej wiedza teoretyczna.


 • Projektowanie postaci czarownika oraz wojownika
 • Malowanie w stylistyce realistycznej oraz Cartoon
 • Podstawowe pędzle do Photoshopa
 • Projektowanie kontekstu dla postaci
 • Sposoby radzenia sobie z walorem i kolorem
 • Szybkie szkicowanie wrażeniowe
 • Zaawansowane techniki Digital Paintingu
 • I wiele, wiele więcej!

Kurs Concept Art i Digital Painting

Kurs składa się z krótkich ćwiczeń praktycznych popartych sporą dawka wiedzy teoretycznej. Ćwiczenia są przekrojowe i mają za zadanie zaprezentować Ci kilka najpowszechniejszych technik malarskich. Będziesz mógł testować każdą z nich i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Przejdziemy krok po kroku przez projektowanie postaci, powiemy Ci, co jest ważne w tym procesie i w tym procesie oraz w jaki sposób zbudować ciekawą i wiarygodną historię projektowanej postaci. Opowiemy także o tym, jak zabrać się za tworzenie osobowości danej postaci. Pokażemy Ci, jak szybko przygotować pełen Concept Art postaci.

Kim jest artysta koncepcyjny?

Kurs Concept Art i Digital Painting

Dzięki opanowaniu sztuki concept artu możesz pracować przy grach komputerowych, filmach i animacjach. Artysta koncepcyjny wizualizuje pomysły swoje oraz innych osób biorących udział w procesie produkcji. Często obraz i wizualizacja mogą opowiedzieć o wiele więcej o idei, niż sam opis! Dlatego też obecnie w wielu firmach zatrudnia się artystów koncepcyjnych. Są to osoby, które w szybki sposób są w stanie zwizualizować dany pomysł - później zaś ich projekty trafiają do modelarzy 3D, którzy na podstawie concept artów tworzą assety. Obecnie również w Polsce artyści koncepcyjni są często poszukiwani na rynku pracy.

Projektowanie światów

Kurs Concept Art i Digital Painting

Powszechnie uważa się, że concept art to wizualizacja pomysłu. My jednak idziemy o krok dalej i twierdzimy, oraz chcemy Wam pokazać, że jest to sztuka wizualizacji światów. Artysta koncepcyjny tworzy wspaniałe środowiska, roślinność, potwory, niespotykane zwierzęta, a także postaci bohaterów. Wyobraź sobie, że pracujesz przy grze, której akcja dzieje się na wielkiej, nie odkrytej jeszcze wyspie. Od Ciebie zależeć będzie jak wyglądają mieszkańcy tejże wyspy, jaka jest na niej roślinność, jakie czyhają niebezpieczeństwa. Także Ty decydujesz o architekturze i krążących po okolicznej świątyni demonach. Prawda, że brzmi to jak wspaniała zabawa? W istocie taki właśnie jest Concept Art.

Tradycja i nowoczesność

Kurs Concept Art i Digital Painting

Digital Painting to nowoczesne medium. W jego skład wchodzi mnóstwo technik i narzędzi, które znacznie usprawniają i przyspieszają pracę. Podczas stosowaniu tych wszystkich zabiegów należy jednak pamiętać także o podstawach - teorii koloru, kompozycji, walorze, anatomii. Tak naprawdę cała nowoczesna sztuka obrazu wywodzi się z tego, co zrodzili dawni Mistrzowie, a w naszym kursie o tym pamiętamy. Nie bój się rozwijać swojej wiedzy o to co już było! Dobrze jest śledzić aktualne trendy i prace topowych artystów, ale nieocenione jest także poznanie fundamentów plastyki. Wielcy malarze Renesansu, malarstwo holenderskie i cała rzesza innych twórców na przestrzeni wieków odcisnęła piętno na dzisiejszym pojmowaniu obrazu. W naszym kursie chylimy im wielki ukłon.

Różnorodność w cenie

Kurs Concept Art i Digital Painting

Aktualnie każdy, kto tworzy koncepty czy ilustracje, miał niejednokrotnie potrzebę dostosowania się do danej stylistyki. Bywa i tak, że sprawny artysta w pracy maluje realistyczne science fiction, po czym, przyjściu do domu przygotowuje projekty postaci do cartoonowej gry na telefony. Nawet w przypadku jednej gry może występować kilka konwencji czy stylistyk – gdy, na przykład, w pierwszym akcie jest ciemno i mrocznie, a w kolejnym słonecznie, kolorowo i baśniowo. Dzisiejszy artysta koncepcyjny powinien potrafić malować i projektować w różny sposób, dlatego też na naszym kursie prezentujemy zarówno style realistyczne jak i miękkie, cartoonowe. Będziemy Cię uczulać na to abyś nie zamykał się w jednym sposobie tworzenia.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które już trochę - lub bardziej - potrafią rysować i malować, chcą podciągnąć swoje umiejętności z zakresu Digital Paintingu jak i Concept Artu. Podczas kursu pokazujemy sporo technik malarskich i opowiadamy o prawidłowym użyciu narzędzi. Jeœli wiêc marzysz o karierze artysty koncepcyjnego, ilustratora czy animatora – ten kurs jest doskonałym początkiem nauki.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite prace.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%