Kurs Obsługi Aparatu

Kurs Obsługi Aparatu

w Praktyce

Wprowadzenie

Fotografia w obecnych czasach otacza nas z każdej strony i coraz więcej osób zaczyna interesować się tą fascynującą dziedziną sztuki. Jeżeli Ty również pragniesz poznać tajniki fotografii profesjonalnej, masz ochotę nauczyć się obsługi aparatu fotograficznego i poznać wszystkie kryjące się w nim funkcje, lub zastanawiasz się, jaki sprzęt najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom – ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z lustrzankami, nie wiesz, jak rozumieć język profesjonalnych fotografów, chcesz dowiedzieć się, czym jest czas naświetlania, ISO czy przysłona – przedstawimy Ci wszystko w przystępny sposób. Jeżeli masz już pewne podstawy, z pewnością wzbogacisz i usystematyzujesz swoją wiedzę dzięki wielu poradom eksperta.


 • Przegląd aparatów i obiektywów
 • Nawigowanie po menu aparatu
 • ISO, przysłona i czas naświetlania zdjęcia
 • Konfiguracja AF i zaawansowane ustawienia
 • Sposoby wyzwalania migawki aparatu
 • Nogi i głowice statywowe
 • Porady jak dbać o sprzęt fotograficzny
 • Triki wykorzystywane przez profesjonalistów

Pierwsze kroki z lustrzanką

Kurs Obsługa Aparatu

Kurs rozpoczyna się od technicznego wprowadzenia, w którym dowiesz się, jaką lustrzankę wybrać oraz w jaki sposób samodzielnie skompletować cały zestaw potrzebny do fotografowania. Przedstawimy Ci zagadnienia z żargonu fotograficznego i płynnie przejdziemy do podstaw użytkowania sprzętu. Dowiesz się, jakie kroki musisz podjąć, nim pierwszy raz włączysz aparat i omówimy takie tematy jak formatowanie karty, nawigacja po menu oraz sprawy związane z akumulatorem. Poznasz działanie oraz funkcje pokręteł i przycisków Twojej nowej lustrzanki i nauczysz się zapisywać ustawienia.

Ekspozycja, pomiar światła i ostrości

Kurs Obsługa Aparatu

W dalszej części kursu poznasz takie zagadnienia jak czułość ISO i czas naświetlania, a także nauczysz się dobierać przysłony. Dowiesz się nie tylko, jak odpowiednio ustawić te parametry, ale także dlaczego mają takie znaczenie i jak najlepiej je wykorzystywać, by osiągnąć konkretne efekty. Poznasz również rodzaje pomiarów światła. Przejdziemy płynnie do zagadnień związanych z światłomierzem, korekcją ekspozycji oraz EV i automatycznym kontrastem. Pomożemy Ci ręcznie i automatycznie nastawić ostrość w zależności od tego, czy fotografujesz scenę dynamiczną czy statyczną.

Przydatne akcesoria

Kurs Obsługa Aparatu

Pomożemy Ci wybrać najpotrzebniejsze akcesoria do Twojej lustrzanki, tak, by Twoja praca podczas sesji zdjęciowych była wydajniejsza i wygodniejsza. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się na zakupem statywu, wężyka spustowego czy szukasz najlepszego sposobu na fotografię bezprzewodową – mamy dla Ciebie wiele przydatnych porad. Specjalnie dla zainteresowanych tematem statywów poświęciliśmy duży fragment tej części kursu na analizę głowic statywowych, nogi statywowe oraz zagadnienia związane z odpowiednim montażem.

Praktyczne porady

Kurs Obsługa Aparatu

Zdradzimy wiele istotnych wskazówek – od sposobów dbania o sprzęt, przez porady związane z serwisowaniem aparatu i czyszczeniem obiektywu. Rozwiejemy też wątpliwości związane z najpopularniejszymi problemami ze sprzętem. Na koniec poznasz odpowiedzi eksperta na częste pytania, takie jak to, czy wybrać format RAW czy JPF, jak wyłączyć zbędne funkcje, czy postawić na pełną czy niepełną klatkę oraz jak rozmiar matrycy wpływa na kąt widzenia.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią i lustrzankami, i pragną poznać obsługę aparatu od podstaw. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy masz już pewne doświadczenie w pracy ze zdjęciami – kurs rozwieje Twoje wątpliwości na temat zagadnień technicznych i odpowie na wiele pytań, rozwiewając też liczne mity na temat fotografii lustrzanką. Kurs prowadzimy na aparatach firm Nikon i Canon, czyli najpopularniejszych obecnie lustrzankach na rynku. Jeśli jednak posiadasz aparat innej firmy, nie przejmuj się - z pewnością również bez problemu skorzystasz z wiedzy przekazanej w kursie, możliwe jednak, że będziesz musiał przenieść część informacji na język producenta swojego urządzenia i posłużyć się instrukcją.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite zdjęcia.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%