Kurs Fotografia Wakacyjna

Kurs Fotografia Wakacyjna

Podróżowanie z Aparatem

Wprowadzenie

Wakacje to idealny moment na naukę fotografii i przywiezienie całego mnóstwa rewelacyjnych zdjęć. Nowe, ciekawe miejsca, odpoczynek od codziennych spraw i więcej czasu na fotografowanie - to wszystko składa się na świetne zdjęcia, które możecie zrobić wykorzystując urlop. Najczęściej jednak nie podróżujemy sami i musimy liczyć się z towarzyszami naszej podróży nie zamęczając ich tym, że co chwilę będziemy stawać z aparatem, lub testować na nich nowy aparat czy obiektyw. Wszystko musi odbywać się w harmonii - z jednej strony chcemy przywieźć dobre zdjęcia, ale z drugiej - nie chcemy rozgniewać pozostałych członków wyjazdu. I właśnie w tym kursie szukamy tego złotego środka!


 • Pakowanie na wyjazd - praktyczna checklista
 • Wybór odpowiednich aparatu i obiektywów
 • Akcesoria - filtry polaryzacyjne, blendy i inne
 • Planowanie kadrów miejskich i krajobrazowych
 • Wyszukiwanie ciekawych tematów
 • Najlepsze wykorzystanie światła
 • Szybka i skuteczna obróbka zdjęć
 • Techniki pracy z Adobe Lightroom

Fotografia wakacyjna w Chorwacji

Kurs Fotografia Wakacyjna

Na miejsce naszego kursu wybraliśmy Zadar, czyli spore miasto w środkowej Chorwacji. To bardzo popularny kierunek wśród Polaków, stąd też taki wybór. W kursie omówimy zarówno fotografię uliczną, miejską, jak i krajobrazową, a nawet portretową. Dowiesz się jak robić ciekawe, niepowtarzalne i po prostu estetyczne zdjęcia. Warunki atmosferyczne, pora dnia albo niewiele sprzętu nie będzie problemem. Nauczysz się fotografować architekturę, zachody słońca czy zatłoczone lokacje - czyli po prostu to wszystko, co chcemy uchwycić na pamiątkowych zdjęciach.

Wakacje z aparatem od A do Z

Kurs Fotografia Wakacyjna

W tym kusie poznasz sprawdzone sposoby Kuby Kaźmierczyka na przywiezienie ciekawych zdjęć z wakacji. Zaczniemy od pakowania i planowania. W końcu nie ma nic bardziej denerwującego niż - na przykład - przekonanie się na miejscu, że zapomniało się o szybkozłączce do statywu czy pasku do aparatu. Wyjazd trzeba również zaplanować pod kątem miejsc, które odwiedzimy z aparatem. Dowiesz się jak sprawdzić ciekawe miejsca, a także w jaki sposób dokładnie zaplanować i wykorzystać najlepsze światło w danym miejscu. Dzięki temu nie będziesz musiał wyczekiwać na odpowiedni moment, a po prostu przyjść o konkretnej porze, żeby zrobić to jedno, idealne zdjęcie.

Zróżnicowany materiał - ciekawe zdjęcia

Kurs Fotografia Wakacyjna

W fotografii wakacyjnej bardzo ważne jest zróżnicowanie materiału zdjęciowego. Dlatego też podczas wakacji dobrze jest wykorzystać kilka obiektywów, a także drona, o ile nie zabraniają tego lokalne przepisy. Na wyjeździe sprzęt nie powinien nas w żaden sposób ograniczać, ale z drugiej strony nie możemy być jego niewolnikami, dlatego trzeba zabrać wszystko, co potrzebne - i również nic więcej. Podczas nagrywania tego kursu Kuba po prostu wczuł się w rolę turysty z aparatem, który chce przywieźć dobry i zróżnicowany materiał zdjęciowy - zarówno ten artystyczny, jak i raczej bardziej pamiątkowy.

Wyjazd z bliskimi, a nie tylko z aparatem

Kurs Fotografia Wakacyjna

Spory fragment kursu poświęcony jest też zdjęciom ludzi - zarówno tych, których spotykamy na miejscu, jak na przykład w halach targowych, jak i tych, z którymi podróżujemy. Ile razy słyszałeś tekst „nie rób mi zdjęć, kiepsko teraz wyglądam“? Z tym również sobie poradziliśmy - mało tego, wydając niespełna 100 złotych kupiliśmy nową stylizację na wyprzedażach, które zawsze są w pełni sezonu urlopowego. Do tego pokażemy jak zrobić dobre zdjęcie na plaży, co dla wielu osób jest nie lada wyzwaniem.

Porady i wskazówki

Kurs Fotografia Wakacyjna

W kursie poruszone zostało wiele zagadnień, z jakimi borykamy się podczas wakacji. Przykładowo - czasem bez sensu jest fotografować na siłę, jak na przykład w samo południe, kiedy słońce jest najmniej przyjazne - cienie są krótkie i bardzo ostre. Wtedy lepiej spędzić czas na odpoczynku lub zwiedzaniu muzeów. Dowiesz się też dlaczego bez sensu jest codziennie wstawać o świcie, żeby uchwycić puste lokacje. Opowiemy o tym, jak z respektem dla lokalnych zwyczajów fotografować ludzi, oraz co zrobić, żeby osoby, z którymi jesteśmy na wakacjach nie miały wrażenia, że wyjechaliśmy z aparatem, a nie z nimi.

Bonus do kursu - postprodukcja i obróbka zdjęć

Kurs Fotografia Wakacyjna

W ramach dodatkowych lekcji, które przygotowaliśmy dla Ciebie, poznasz w praktyce najlepsze i najbardziej przydatne techniki postprodukcji i obróbki zdjęć z wakacji. Dowiesz się jak zaimportować wykonane fotografie do Lightrooma, jak dokonać odpowiedniej selekcji zdjęć oraz, co ważne, zsynchronizować ustawienia między zdjęciami. Nie będziesz musiał tracić czasu na żmudne poprawianie każdego zdjęcia pojedynczo - zajmiemy się masową obróbką wielu fotografii. Przekonasz się jak wyciągnąć maksimum z wymagających kadrów, takich jak zdjęcia słońca. Przekonasz się jak w naturalny sposób obrobić zdjęcie portretowe, tak, żebyś zarówno Ty, i jak i model lub modelka byli zadowoleni z efektu końcowego. Omówimy również postprodukcję zdjęć miejskich, dzięki którym uzyskasz świetne, imponujące rezultaty - a to wszystko po to, by Twoje fotografie wakacyjne były lepsze niż kiedykolwiek!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Fotografia Wakacyjna

Ten kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą wykonać wysokiej jakości, ciekawe zdjęcia na swoich wakacjach lub urlopie. Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza na temat fotografii. Jednak żeby wycisnąć maksimum z tego kursu, dobrze byłoby przerobić wcześniej podstawy fotografii, a kurs fotografii portretowej w plenerze na pewno podniesie poziom zdjęć wakacyjnych. Mając solidną wiedzę teoretyczną, rozszerzanie jej o kolejne tips&tricks z tego kursu będzie czystą przyjemnością.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%