Kurs Fotografii Podróżniczej

Kurs Fotografii Podróżniczej

w Praktyce

Wprowadzenie

Ten kurs to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani podróżami oraz fotografią. Poruszymy kwestie praktyczne, tworząc przystępne kompendium wskazówek, takich jak wybór akcesoriów, przygotowanie do wyjazdu, wyszukiwanie interesujących tematów. Zajmiemy się również aspektami teoretycznymi i kulturowymi oraz trudnościami wiążącymi się z fotografowaniem odmiennych kultur, nieznajomych osób lub dzikich zwierząt. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie oraz po powrocie, a także jak sprawić, by wykonane zdjęcia przyciągały wzrok i były czymś więcej, niż zwyczajną dokumentacją podróży.


 • Przygotowania przed wyjazdem
 • Dobór sprzętu i akcesoriów
 • Filtry, lampy, statywy, torby
 • Porady fotografii w terenie
 • Co nas czeka po powrocie
 • Fotografia podwodna
 • Selekcja i geotagowanie
 • Sprzedaż zdjęć podróżniczych

Fotografia podróżnicza jest specyficzną dziedziną, która łączy w sobie między innymi fotografię portretową, krajobrazową jak i przyrodniczą. Z tego powodu tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z samym podróżowaniem i robieniem zdjęć podczas wyjazdu. W zwięzły sposób przekażemy Ci wiedzę o filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. Ta duża dawka praktycznych umiejętności może być wykorzystana między innymi przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych – to informacje, które znacząco poszerzą Twoje kompetencje w zakresie wykonywania fotografii!

Przed wyjazdem

Kurs Fotografia Podróżnicza

W części poświęconej przygotowaniom do wyjazdu dowiesz się jak znaleźć najlepsze miejsca i najlepszą porę dnia do fotografowania. Przekonasz się również w jaki sposób ustalić trasę podróży oraz co warto zabrać ze sobą. Nauczysz się wykorzystywać przydatne strony internetowe, które pomogą Ci w podróży, oraz dobierzesz w optymalny sposób sprzęt do fotografii podróżniczej. Omówimy również różnice między kompaktami, bezlusterkowcami a lustrzankami i opowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru aparatu dla siebie.

Fotografujemy

Kurs Fotografia Podróżnicza

W dalszym fragmencie kursu dowiesz się, jakie sztuczki stosuje fotograf w podróży oraz jak uniknąć najczęstszych błędów. Omówimy tematy związane z ostrością, plikami raw i histogramem. Dowiesz się, dlaczego warto poszerzać swój warsztat i jak wykorzystywać wybrane przedtem akcesoria. Omówimy różnice między filtrami na praktycznych przykładach, ukazujących ich zastosowaniu, a także przyjrzymy się różnym obiektywom. Na koniec czeka na Ciebie nieco teorii, dotyczącej filozofii i podejścia do fotografii w podróży.

Po powrocie

Kurs Fotografia Podróżnicza

Omówimy wykorzystanie cyfrowej ciemni, bez wchodzenia w szczegóły dotyczące wywoływania pliku, zamiast tego przybliżając Ci najważniejsze zagadnienia dotyczące opisywania fotografii. Dowiesz się do czego służy EXIF IPTC, jak zarządzać kolorem i w jaki sposób rozpoznać, czy kolory widoczne na zdjęciu są zasługą pracy w Photoshopie. Będziesz umiał dobrać najlepszy dla siebie monitor oraz dobrze go skalibrować oraz nauczysz się profilować. Na koniec przedstawimy Ci temat tagowania twarzy, tworzenia cyfrowej bazy fotografii i zabezpieczania swoich zdjęć a także tworzenia backupu danych. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż swoich fotografii – przekonasz się, w jaki sposób zarobić na swojej pasji.

Wiedza poparta latami praktyki

Kurs Fotografia Podróżnicza

Masz niepowtarzalną okazję poszerzyć swoje kompetencje i odkryć na nowo fascynujący świat fotografii podróżniczej z ekspertem z tej dziedziny - Marcinem Dobasem. Fotograf już od wielu lat zabiera czytelników National Geographic w podróż po najdalszych zakątkach świata, i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. W przygotowanym przez niego materiale nie znajdziecie suchej teorii niepopartej doświadczeniem - każda z jego wskazówek oparta jest na bazie licznych wspomnień, anegdot i przeżyć, z których fotograf czerpał swoją wiedzę.

Więcej niż fotografia

Kurs Fotografia Podróżnicza

Często, gdy podróżujemy, możemy tak skupić się na uchwyceniu idealnego kadru, że zapomnimy o wielu innych czynnikach decydujących o tym, czy z wyprawy przywieziemy prawdziwy, imponujący reportaż, czy tylko kolejny zbiór przypadkowych fotografii. Z tego powodu cały dział naszego kursu Marcin Dobas zdecydował się poświęcić na zagadnienia, które zazwyczaj nie są szeroko omawiane - takie jak to, w jaki sposób radzić sobie z tłumem w popularnych miejscach, jak poznawać obyczaje odmiennych kultur, jak być zawsze gotowym na doskonałe ujęcie ale też... Jak najlepiej zagadywać do nieznajomych osób, które tworzą niepowtarzalny klimat odwiedzanego przez nas miejsca.

Kurs Fotografia Podróżnicza

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które fotografują podczas wyjazdów. Wiele przydatnych informacji znajdą dla siebie również fotografowie, który do tej pory nie wgłębiali się w tajniki fotografii podróżniczej. Po kursie będziesz potrafił przygotować się do wyjazdu, wykorzystać możliwości wybranego sprzętu i w profesjonalny sposób przygotować i zabezpieczyć wykonane zdjęcia. Materiał dedykowany jest głównie dla tych osób, które mają już podstawy wiedzy na temat fotografii – jeżeli chcesz zbudować fundamenty pod dalsze rozwijanie swojej pasji, zachęcamy do zapoznania się z kursem na temat podstaw fotografii.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite zdjęcia.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%