Kurs Fotografii

Kurs Fotografii

od Podstaw

Wprowadzenie

Jesteś zafascynowany fotografią, ale nie wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z profesjonalnym wykonywaniem zdjęć? Wahasz się, jaki sprzęt będzie odpowiedni na początek i nie wiesz, jak sprawnie odnaleźć się w technicznym żargonie? Dzięki temu kursowi poznasz wprowadzenie do tajników tej fascynującej dziedziny sztuki. Poznasz historię fotografii, a następnie pokażemy Ci, jakie są najważniejsze cechy dobrego fotografa. Przybliżymy Ci techniczne szczegóły na temat aparatów, matryc i obiektywów, a także pokażemy najważniejsze akcesoria. Dowiesz się, jak dobrze wykorzystywać przesłonę, czas naświetlania oraz ISO. Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z praktycznymi ćwiczeniami poznasz solidne podstawy i będziesz mógł samodzielnie rozwijać swoją pasję.


 • Historia fotografii
 • Rodzaje aparatów
 • Rodzaje obiektywów
 • Przysłona, migawka, czułość ISO
 • Tryby w aparacie
 • Światło - to ono tworzy fotografię
 • Kompozycja - udane kadry
 • Sposoby na udany portret

Nauczymy Cię również wykorzystywać odpowiednie tryby, abyś nigdy nie sięgnął już do pełnego automatu. Wierz nam, to Cię wciągnie! Kiedy opanujesz już podstawy, jeszcze bardziej zgłębimy temat. Dowiesz się o zaletach plików RAW, poznasz histogram, a także przestrzenie barwne. Brzmi groźnie? Nie martw się, Kuba Kaźmierczyk prowadzący kurs opowiada o wszystkim w bardzo przystępny sposób. Nie ma jednak dobrego zdjęcia bez odpowiedniego światła. Zabierzemy Cię w plener, pokażemy czym jest złota godzina, a także podczas sesji z modelką, pokażemy jak modyfikować światło przy pomocy niewielkiej blendy. Nie zapomnimy także o kompozycji - w końcu udany kadr ma potężną siłę. Po lekturze tego kursu bez problemu dobierzesz sprzęt, opanujesz go, a poznając kolejne aspekty dobrych zdjęć, na pewno je zrobisz.

Warto znać historię!

Kurs Fotografia od Podstaw

W Kursie Podstaw fotografii zaczniemy od przybliżenia historii fotografii. Wiesz, że pierwsze zdjęcie powstało we Francji w 1826 roku? Kiedyś, technika była zupełnie inna, a materiałem światłoczułym był asfalt syryjski, który po przemyciu olejkiem lawendowym, pozwalał na otrzymanie obrazu. Brzmi niesamowicie, ale tak właśnie wszystko się zaczęło.

Fotograf, kim jest?

Zastanawiałeś się kiedyś, że dobre zdjęcia to nie tylko naciśnięcie spustu migawki, ale także odpowiednie cechy samego fotografa? Fotografia to nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim umiejętność obserwacji, ale także pasja czy profesjonalizm. Z resztą nie wyobrażamy sobie robienia zdjęć bez pasji do tego.

Sprzęt - co na rynku?

Kurs Fotografia od Podstaw

Jeszcze kilka lat temu, synonimem jakości były lustrzanki cyfrowe. Dziś, rynek wygląda nieco inaczej, a fotografowie coraz częściej sięgają po zaawansowane kompakty i aparaty bezlusterkowe. W lekcjach na temat sprzętu, pokażemy Ci różne rodzaje aparatów, ich wady i zalety, a także doradzimy, jakim typem sprzętu powinieneś się zainteresować. Do tego skupimy się na obiektywach - w końcu to one tworzą obraz na matrycy Twojego aparatu. Pokażemy Ci zoomy, obiektywy stałoogniskowe, a także wytłumaczymy oznaczenia na nich. Nie zabraknie również lekcji o niezbędnych akcesoriach - filtrach, kartach pamięci czy torbach.

Ekspozycja - co tak naprawdę składa się na zdjęcie?

Kurs Fotografia od Podstaw

Wiesz, że na poprawną jasność zdjęcia składają się trzy parametry? To wartość przysłony, czułość ISO i czas otwarcia migawki. To jednak nie takie proste, bo zmiana każdego z parametrów musi wiązać się ze zmianą pozostałych, aby zachować tę samą jasność. Opowiednie dobranie parametrów ekspozycji to ciągła kalkulacja - wybierasz małą głębię ostrości czy rozmyty ruch? A może Twoje zdjęcia wychodzą zaszumione i kiepskiej jakości. Zdarzyło Ci się poruszyć zdjęcie, albo jest ono po prostu nieostre? W zestawie lekcji o ekspozycji dowiesz się co dokładnie składa się na odpowiednią jasność zdjęcia, a także poznasz właściwości poszczególnych parametrów. Nauczysz się robić zdjęcia bez szumów, z długim czasem naświetlania, np. zdjęcia nocnego miasta czy portrety z małą głębią ostrości. A to wszystko, ukryte jest pod wspomnianymi, trzema parametrami! Do tego wyjaśnimy działanie bardziej zaawansowanych trybów PASM w Twoim aparacie - program zielony odejdzie w zapomnienie!

Wchodzimy w fotografię jeszcze głębiej

Kurs Fotografia od Podstaw

Kolejne lekcje jeszcze mocniej rozbudują Twoją wiedzę na temat fotografii. Jeśli Twoje zdjęcia wychodziły zbyt żółte lub nieprzyjemnie niebieskie, powiemy Ci jak odpowiednio ustawiać balans bieli. Rozszyfrujemy dla Ciebie histogram, jak również pokażemy Ci zalety zapisu plików RAW, z których możesz wyciągnąć całe mnóstwo informacji, których nie zobaczysz na ekranie swojego aparatu. Dowiesz się także o metodach pomiaru światła, a także o znaczeniu megapikseli. Wiesz, że do wydrukowania zdjęć w formacie A4 w najwyższej jakości potrzebujesz zaledwie 8 Megapikseli? Nie wiesz czym jest sRGB albo Adobe RGB w Twoim aparacie, albo miałeś problem z kolorami na zdjęciach, które umieszczasz w internecie? Opowiemy Ci o przestrzeniach barwnych, które niejednemu lubią płatać figle.

Światło i kompozycja

Kurs Fotografia od Podstaw

Bez dobrego światła i odpowiedniego kadru nie będzie dobrego zdjęcia. Kiedy opanujesz już wszystkie techniczne i sprzętowe aspekty, musisz skupić się na tym, co ma przestawiać Twoje zdjęcie. Zabierzemy Cię w plener, gdzie zrobimy sesję z sympatyczną modelką. Pokażemy Ci dobre światło do zdjęć, a także jego modyfikację tanią blendą. To wszystko z wykorzystaniem wcześniej nabytej wiedzy technicznej. Zabierzemy CIę także na wieczorne zdjęcia, gdzie zobaczysz jak zmienia się światło tuż przed i po zachodzie słońca. Nie pominiemy także samego kadrowania - w końcu dobre zdjęcie, to dobry motyw i kompozycja. Przyjrzymy się trójpodziałowi, prowadzeniu wzroku, a także powiemy czego unikać i na co zwrócić uwagę podczas robienia zdjęć. Taki zestaw rad z pewnością zmieni Twoje dotychczasowe patrzenie, a Twoje zdjęcia będą po prostu lepsze!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią, jak również tych, którzy potrzebują mądrego usystematyzowania wiedzy. Poruszane zagadnienia obejmują przede wszystkim podstawy fotografii, dzięki czemu, każdy początkujący zbuduje solidne fundamenty do robienia dobrych zdjęć.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować niesamowite zdjęcia.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%