Kurs Excel

Kurs Excel

Programowanie w VBA

Wstęp

Odkryj zaawansowane możliwości jednej z najbardziej popularnych aplikacji z pakietu Office, jaką jest Excel. Przekonaj się, jak łatwo tworzyć projekty dzięki pomocy języka VBA. Rozszerzaj możliwości Excela a szybko wzrośnie wydajność Twojej pracy. Wszystkiego dowiesz się od praktyka, Certyfikowanego Trenera i MVP Microsoft - Wojciecha Poniatowskiego.


 • Kompleksowe wprowadzenie do MS Excel
 • Najważniejsze informacje o interfejsie i narzędziach
 • Korzystanie z funkcji oraz formuł
 • Wizualizacje danych - praca z wykresami i tabelami
 • Skróty i optymalizację pracy w Excelu
 • Wprowadzenie do zaawansowanych narzędzi i Makra

Programowanie VBA od podstaw

W kursie poznasz szereg zagadnień związanych z programowaniem w języku VBA od podstaw. W pierwszym rozdziale kursu będziemy pracować z niezwykle użytecznymi Makrami, następnie zajmiemy się programowaniem i podstawami języka VBA. Dowiesz się jak pracować z edytorem, poznasz elementarne konstrukcje języka takie jak zmienne, funkcje, procedury, moduły i klasy czy parametry. Na szeregu praktycznych przykładów nauczysz się wykorzystywać te koncepcje w codziennej pracy z Excelem. Dowiesz się też jak debugować swoje skrypty a także jak pracować z formularzami w Excel.

Praca z Makrami

W pierwszej części kursu poznasz możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie Makr w Excelu. Są to sekwencje pewnych czynności, które nauczymy się nagrywać, a następnie odtwarzać po to, aby szybko wykonać wiele operacji, służących na przykład sformatowaniu danych. To niezwykle przydatny element Excela a Ty w pełni odkryjesz jego potencjał.

Podstawy programowania w Excelu

Kolejna część kursu to zbiór najważniejszych informacji o programowaniu w języku Visual Basic for Applications (VBA). Poznasz środowisko pracy w VBA oraz edytor, który pozwoli Ci pisać skrypty. Od podstaw nauczysz się także elementarnych struktur VBA takich jak Moduły, Klasy, Procedury czy Funkcje. Napiszemy także swój pierwszy skrypt w języku VBA.

Zobacz przykładową lekcję - Ustawianie Breakpointów >>

Zmienne, Stałe, Klasy i inne kluczowe pojęcia

Następne części kursu poświęciliśmy na omówienie najważniejszych struktur języka VBA, do których należą między innymi Zmienne, Stałe oraz Klasy. Dowiesz się także czym jest zasięg zmiennych, poznasz Operatory i Tablice, a także dokładnie omówimy instrukcje warunkowe odpowiadające za warstwę logiki Twoich skryptów. Poznasz rozmaite pętle, począwszy od najprostszej pętli for aż do warunku Select Case.

Debuggowanie aplikacji oraz Formularze

Dużą uwagę w kursie przykładamy także do weryfikowania poprawności napisanego w VBA kodu. Dowiesz się między innymi jak debugować skrypty napisane dla Excel'a - ustawiać breakpoint'y, podglądać i śledzić wartości czy obsługiwać powstałe w skryptach błędy. W ten sposób łatwo wyeliminujesz problemy, które pojawiają się w pracy każdego, nie tylko początkującego programisty.

Następny rozdział kursu stanowi omówienie możliwości formularzy w Excelu. Poznasz zasady tworzenia formularzy i dodawania do nich kontrolek takich jak przyciski czy pola input. Dokładnie zbadamy właściwości kontrolek a także wyświetlimy formularz w dokumencie oraz nauczymy się obsługiwać zdarzenia kontrolek.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompleksowe wprowadzenie do MS Excel
 • Najważniejsze informacje o interfejsie i narzędziach
 • Korzystanie z funkcji oraz formuł
 • Wizualizacje danych - praca z wykresami i tabelami
 • Skróty i optymalizację pracy w Excelu
 • Wprowadzenie do zaawansowanych narzędzi i Makra
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które dobrze znają podstawy Excela. Pozwoli on wejść na wyższy poziom pracy z tą aplikacją dzięki czemu ułatwisz i przyspieszysz swoją pracę.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Excelu.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%