Kurs Adobe Dimension

Kurs Adobe Dimension

od Podstaw

Wprowadzenie

Witaj w kursie Adobe Dimension. W tym materiale poznasz od podstaw techniki pracy z nową aplikacją od Adobe. Tym razem jest to narzędzie do budowania kompozycji graficznych w środowisku 3D. Wykorzystując możliwości tej aplikacji nauczysz się tworzyć bardzo efektowne grafiki z prostym w obsłudze programem jakim jest Adobe Dimension.


 • Interfejs aplikacji i narzędzia
 • Praca ze środowiskiem 3D
 • Budowanie sceny
 • Gotowe assety
 • Praca z oświetleniem
 • Pobieranie obiektów 3D
 • Ustawienia materiałów
 • Opcje tekstur
 • Wsparcie Photoshopa
 • Renderowanie kompozycji

W pierwszej części kursu poznasz interfejs aplikacji. Zostaną omówione okna onterfejsu, ich przeznaczenie, oraz narzędzia w toolbarze. Dowiesz się jak szybko stworzyć nowy dokument z poziomu ekranu powitalnego i zmienić kolor interfejsu.

Podstawy pracy

Kurs Adobe Dimension od Podstaw

W kolejnej cześci prowadzący zapozna Cię z podstawami pracy. Nauczysz się pracy z kamerą. Dowiesz się jak ustawić kamerę i jak stworzyć zakładkę, która zapamięta ustawienia Twojej kamery. Stworzysz pierwszą scenę, a na niej umieścisz pierwsze obiekty trójwymiarowe. Nauczysz sie nawigować po scenie i przekształcać obiekty 3d przy pomocy narzędzi oraz okien aplikacji.

Tekstury i materiały

Kurs Adobe Dimension od Podstaw

W kursie będziemy dużo pracować z materiałami takimi jak plastik, metal czy ciecz. Do ustawionych na scenie obietów dodasz materiały z biblioteki Adobe Dimension, a następnie nauczysz sie je modyfikować przy pomocy palenu właściwości. Następnie pracując z oświetleniem sceny dowiesz sie jak światło może wpływać na wygląd materiału jego kolor czy strukturę. Podczas pracy z panelem właściwości będziemy mogli modyfikować materiał obiektu w dowolny sposób, tak aby spełniał nasze oczekiwania.

Praktyczny projekt

Kurs Adobe Dimension od Podstaw

Podczas pracy z praktycznym projektem będziemy pozyskiwać obiekty 3D z zewnętrznych, płatnych i darmowych źródeł. Na powierzchni obiektu umieścimy tak zwaną naklejkę czyli wcześniej przygotowaną w Photoshopie grafikę. Pracując z oświetleniem sceny i właściwościami materiału postaramy się uzyskać bardzo fajną kompozycję graficzną reklamującą napój energetyzujący.

Stwórz Genialne Portfolio

Dzięki Dimension, prace które tworzysz nabiorą zupełnie innego wymiaru przy prezentacji przed klientem. Jednak to nie wszystko! Kurs Adobe Dimension pozwoli Ci także tworzyć prace do własnego portfolio, które będą prezentowały się wyjątkowo dobrze na tle innych projektów. Pokażemy Ci jak pracować z efektownymi mockupami, aby z niespotykaną dotąd jakością przedstawić swoje prace.

Własny obiekt 3D

Kurs Adobe Dimension od Podstaw

W kolejnym rozdziale nauczymy się projektować proste obiekty w Adobe Photoshop, aby następnie przenieść je do Adobe Dimension, gdzie dopracujemy zaimportowaną grafikę kieliszka. Dodamy własne zdjęcie w tle kompozycji, dopasujemy perpsektywę sceny do zdjęcia, dodamy światło otoczenia bazujące na obrazie w tle. Wszystko po to, aby wygenerować kolejną ciekawa kompozycję.

Współpraca z Adobe Photoshop

Kurs Adobe Dimension od Podstaw

Po wyrenderowaniu grafiki aplikacja Adobe Dimension pozwala przenieść naszą grafikę odrazu do Photoshopa, gdzie mamy dostęp do warstw. To z kolei umożliwia nam swobodną postprodukcje wyrenderowanej grafiki tak, abyśmy mogli dodać własną głębię ostrości, warstwy dopasowania, podbić kontrast czy dodać inne efekty, które pozwolą jeszcze bardziej podkręcić wizualnie nasza kompozycję.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z narzędziami do tworzenia kompozycji 2D i 3D. Nowoczesny interfejs pozwala z łatwością tworzyć fotorealistyczną grafikę, a dzięki lekcjom zawartym w tym kursie osoby początkujące bez problemu przyswoją wiedzię z zakresu obsługi Adobe Dimension od podstaw. Kurs przeznaczony jest również dla osób które już pracują z grafiką, ale chciałyby poznać nowe narzędzie dostępne na rynku, które w bardzo szybkim tempie zyskuje coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%