Kurs Color Grading

Kurs Color Grading

Korekcja Koloru w DaVinci Resolve

Wprowadzenie

Chcesz poznać tajniki obróbki materiałów filmowych i nauczyć się, jak poprawić wygląd Twoich projektów? Nie mogłeś lepiej trafić. Korekcja barwna to finalny i bardzo ciekawy etap pracy nad filmem, który ma diametralny wpływ na jego odbiór. Poznając zagadnienia z tej dziedziny sprawisz, że Twoje filmy będą wyglądały świetnie i profesjonalnie - niezależnie od tego, czy przygotowujesz relację z wesela, czy kolejną hollywoodzką superprodukcję.


 • Obsługa programu DaVinci Resolve
 • Kompletny projekt od A do Z
 • Tworzenie własnych looków od podstaw
 • Praca z LUT-ami i podstawy retuszu
 • Maski, kluczowanie, trackowanie
 • Praktyczne wskazówki od eksperta
 • Najbardziej popularne looki na praktycznych przykładach
 • Kompletne pliki źródłowe i wiele więcej!

Kurs opiera się na praktycznych przykładach. Na bazie udostępnionych materiałów nauczysz się tworzyć najczęściej stosowane "looki" oraz dowiesz się jak tworzyć własne od podstaw. Dowiesz się wszystkiego, co niezbędne jest do opanowania obsługi programu DaVinci Resolve. Kurs zaplanowany jest w taki sposób, by w miarę tworzenia kolejnych looków stopniowo poznawać niezbędne Ci narzędzia. Dzięki temu w praktyczny sposób dowiesz się, jak przeprowadzić projekt od importu mediów, aż do wypuszczenia gotowego pliku.

Podstawy interfejsu

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

Interfejs DaVinci Resolve może początkowo wydawać się przytłaczający. W praktyce jednak ułożony jest w bardzo logiczny sposób, który prowadzi użytkownika poprzez kolejne etapy pracy nad projektem. W tej części dowiesz się w jaki sposób poruszać się po programie, jak wykonywać najbardziej podstawowe korekcje oraz jak pracować z nodami. Następnie przeprowadzimy Cię w spójny sposób przez tworzenie popularnych looków, takich jak bleach bypass, teal & orange czy looki oparte na balansie kolorów. Dowiesz się też w jaki sposób używać masek oraz jak w praktyczny sposób posługiwać się wykresem. Pod koniec tematu poświęconemu obsłudze programu opowiemy Ci o tym, w jaki sposób retuszować skórę, jak tworzyć efekt glow, a także jak stosować rozmycia i używać plików LUT. Odkryjesz też jak w korekcji barwnej zmienić dzień w noc albo zmierzch.

Tworzenie Looków

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

W tej części na początku poznasz podstawy tworzenia looków czarno-białych. Prowadzący przekaże Ci praktyczne informacje dotyczące wpływu kontrastu na psychologiczny odbiór sceny, co będziesz mógł wykorzystać w swoich filmach w różnoraki sposób. Dowiesz się również jak można wydobywać kolorowe elementy z czarno-białego obrazu (efekt "Sin City") oraz jak stylizować swój materiał na stary film. W kursie znajdziesz również wskazówki na temat tego, jak wyrównać ujęcia nakręcone w różnych warunkach. Takie aspekty jak inna pora dnia, inna lokacja, inna kamera czy inna scena często są dużą przeszkodą dla osób zajmujących się obróbką filmu, ale po zapoznaniu się z tym materiałem - nie będzie to dla Ciebie żaden problem. Dowiesz się także jak tworzyć look kompletnie od podstaw. Przekonasz się jak łączyć ujęcia w grupy oraz jak w szybki sposób nanosić poprawki od klienta. Prowadzący pokaże Ci w jaki sposób pracować z referencjami.

Praktyczne porady

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

W tej części poznasz szereg praktycznych porad, które pozwolą Ci poprawić widoczność oczu aktora i skupić na nich uwagę widza. Poznasz też narzędzia do stabilizacji materiału i kilka sposobów na tworzenie korekcji barwnej w bardzo krótkim czasie. Wskazówki zawarte w tej części kursu oparte są na wieloletnim doświadczeniu w pracy z filmami oraz pozwolą Ci uniknąć najpopularniejszych problemów związanych z zagadnieniem korekcji.

Współpraca z innymi programami

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

Istotnym elementem jest przeniesienie projektu z, oraz do DaVinci. Opowiemy Ci jak robić to w prawidłowy sposób oraz jak stworzyć workflow, który pozwala koloryście pracować niezależnie od zmian montażowych, zamiast czekać na sfinalizowanie montażu. Ten fragment kursu to sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu oraz usprawnienie przebiegu całego projektu.

Finalizowanie projektu

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

Na sam koniec przygotowanego materiału pozostawiliśmy zagadnienie związane z finalizowaniem projektu. Dowiesz się, jak odpowiednio przygotowany i poprawiony materiał wyeksportować do najbardziej popularnych i praktycznych formatów. Dowiesz się, jak radzić sobie z częstym problemem, jakim są różnice w wyświetlaniu koloru na różnych monitorach. To wszystko po to, by przygotowany przez Ciebie film wyglądał w pełni profesjonalnie.

Kurs Color Grading w DaVinci Resolve

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą zacząć tworzyć swoje pierwsze korekcje barwne, kładąc nacisk na praktyczne zastosowania narzędzi programu DaVinci Resolve. Nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z korekcją barwną, po przerobieniu tego kursu będziesz potrafił tworzyć nie tylko najbardziej popularne looki, ale także stworzyć swój unikatowy look od podstaw. Kurs przyda się również wszystkim, którzy pracują z materiałami wideo - niezależnie od tego, czy na co dzień są fotografami, czy aspirującymi filmowcami. Do ukończenia kursu wystarczy podstawowa wiedza o obróbce graficznej oraz darmowa wersja programu DaVinci Resolve, a wiedza, którą zdobędziesz, przekłada się bezpośrednio na wszystkie inne programy do korekcji barwnej.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%