Kurs Strony WWW z CSS3

Kurs Strony WWW z CSS3

Nowe Standardy

Wprowadzenie

Nowe standardy oferują twórcom stron WWW niesamowite możliwości. Animacje, efekty, przejścia, elastyczne rozmieszczenie treści - to wszystko możesz osiągnąć z CSS3 już teraz! Dodatkowo, strony w CSS3 ładują się szybciej. Jeśli chcesz tworzyć nowoczesne serwisy internetowe - ten kurs jest właśnie dla Ciebie!


 • Kompletny projekt strony WWW naszpikowanej efektami CSS3
 • Tworzenie efektów wyłącznie z pomocą kodu CSS
 • Generowanie grafiki oraz gradientów
 • Transformacje obiektów oraz animacje z Transitions
 • Zastosowania typograficzne i praca z tekstem
 • Elastyczne strony WWW dla wielu urządzeń z CSS3

Praca na praktycznych przykładach

Pracując z kursem, zdobytą wiedzę będziemy wykorzystywać na praktycznym przykładzie kompletnej strony WWW. Najpierw, na prostych przykładach poznasz mechanizmy działania i funkcje CSS3, następnie wykorzystamy te wiedzę na praktycznym przykładzie. Poniżej możesz sprawdzić, jak wygląda strona, z którą będziemy pracować w kursie*

Kurs CSS3 w Praktyce

*Ponieważ część wykorzystanych technik CSS3 jest eksperymentalna, prosimy o przeglądanie strony z pomocą najnowszej wersji Firefox lub Chrome.

Co jeszcze znajdziesz w kursie CSS3?

Pierwsza część kursu zawiera informacje o mniej spektakularnych, ale niezwykle użytecznych narzędziach CSS3, takich jak nowe Selektory czy praca z tekstem. W większości są to właściwości, które już teraz możesz wykorzystać przy tworzeniu nowoczesnych stron WWW i będą pomocne w zoptymalizowaniu elementów graficznych i przyspieszeniu czasu ładowania Twoich witryn. W drugiej części zajmiemy się fantastycznymi nowościami jak Transformacje (oraz 3D), Animacja, Flexible Box Model czy Media Queries.

Animacja w CSS3

Kurs CSS3 w Praktyce

W kursie poznasz techniki pracy z animacją generowaną wyłącznie z pomocą CSS3. Dowiesz się jak tworzyć proste przejścia i animacje obiektów z pomocą Transitions, jak również nauczysz się korzystać z modelu animacji dającego największą kontrolę - z zastosowaniem klatek kluczowych. Następnie zdobytą wiedzę przełożymy na ciekawe animacje na naszej kursowej stronie WWW. Ponieważ część nowych funkcji CSS3 nie jest wspierana we wszystkich przeglądarkach, dowiesz się jakie sztuczki i narzędzia można wykorzystać, aby nawet na starszych przeglądarkach Twoje strony dobrze się prezentowały.

Zobacz lekcję kursu - Animacja Kuli Ziemskiej >>

Transformacje i Przejścia

Kurs CSS3 w Praktyce

Jedną z najciekawszych możliwości CSS3 jest tworzenie transformacji takich jak rotowanie obiektów, przekrzywianie czy skalowanie. W połączeniu z animacją daje to ogromne możliwości a dodatkową zaletą jest krótki czas ładowania. W kursie przyjrzymy się także eksperymentalnym translacjom 3D, które w przyszłości wyznaczą nowy kierunek w efektach wizualnych w sieci.

Tworzenie grafiki i Efekty

Kurs CSS3 w Praktyce

W CSS3 możesz generować grafikę strukturalnie - z pomocą kodu, począwszy od prostych gradientów aż po złożone kształty i wzorki. Zalety takiego rozwiązania to między innymi skalowalność oraz zdecydowanie mniejszy rozmiar, ale również elastyczność w stosunku do wykorzystania obrazków i mniejsza ilość zapytań do serwera. W kursie przyjrzymy się także pomocnym generatorom grafiki a nawet pokażę Ci, jak wyeksportować CSS3 z Photoshopa. Dowiesz się również jak tworzyć efekty takie jak zaokrąglone narożniki, cień dla tekstu i wiele więcej!

Strony WWW na wszystkie urządzenia

Kurs CSS3 w Praktyce

Już teraz możesz tworzyć elastyczne witryny, które skalują się na różne urządzenia i rozdzielczości. Dzięki temu Twoja witryna będzie poprawnie się wyświetlać na telefonach czy tabletach. W naszym projekcie wykorzystamy Responsive Design w nietypowy sposób i połączymy go z zupełnie nowym modelem pudełkowym, który jest w stanie reagować także na zmianę orientacji urządzenia przenośnego. Kolejnym krokiem będzie praktyczna praca z witryną kursową, która, jako że jest jednym dokumentem html, zawiera wiele wyzwań przy dostosowywaniu jej do różnych ekranów.

Zobacz lekcję kursu - Wyrównanie kontenerów w Flex Box Model >>

Typografia i Web Fonty

Kurs CSS3 w Praktyce

Obszerny rozdział w Kursie poświęciliśmy na omówienie kreatywnych zastosowań typografii na stronach WWW. Dowiesz się, jak wykorzystać własne fonty na stronie tak, aby każdy użytkownik mógł je zobaczyć. Wykorzystamy do tego celu kilka rozwiązań jak @font-face czy Google Web Fonts. Poza tym omówimy efekty na tekście jak również sposoby na pracę z układem wielokolumnowym. Następnie wszystkie poznane techniki wykorzystamy na naszej kursowej witrynie.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompletny projekt strony WWW naszpikowanej efektami CSS3
 • Status CSS3 i implementacja w przeglądarkach
 • Nowe Selektory oraz inne przydatne właściwości
 • Tworzenie efektów wyłącznie z pomocą kodu CSS
 • Generowanie grafiki oraz gradientów
 • Transformacje obiektów oraz animacje z Transitions
 • Model animacji z klatkami kluczowymi
 • Masa przydatnych narzędzi i generatorów
 • Zastosowania typograficzne i praca z tekstem
 • Elastyczne strony WWW dla wielu urządzeń z CSS3
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs CSS3 w Praktyce przeznaczony jest dla osób, które mają już opanowane podstawy CSS oraz HTML. Osobom początkującym polecamy zapoznanie się w pierwszej kolejności z kursem HTML i CSS - Podstawy. W kursie skoncentrowaliśmy się na nowych, fantastycznych możliwościach CSS pomijając omówienie podstawowych mechanizmów działania tego języka. Dodatkowe materiały, których przerobienie będzie atutem przy nauce z kursem CSS3 to Kurs HTML i CSS w Praktyce oraz Kurs HTML5. Po przerobieniu kursu polecamy natomiast zapoznać się z materiałem dotyczącym pracy z Media Queries i innymi technikami Responsive Web Design w Kursie Elastyczne Strony WWW.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w HTML i CSS.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%