Kurs Corel DRAW

Kurs Corel DRAW

Techniki Pracy

Obwiednia w Corel Draw

Poznaj techniki pracy z jedną z najbardziej popularnych aplikacji graficznych. Narzędzia programu Corel Draw poznasz na praktycznych przykładach pracy z logo, wizytówką oraz kompletnym projektem opakowania. Udzielimy Ci także wielu przydatnych wskazówek, które płyną z wieloletniego doświadczenia przy pracy z projektami do druku.


 • Kompletny projekt opakowania wykonany w Corel Draw
 • Omówienie interfejsu i najwazniejszych narzedzi
 • Projekt logo oraz wizytówki krok po kroku
 • Praktyczne wskazówki dotyczace pracy z projektami na potrzeby druku
 • Wskazówki praktyka z wieloletnim doswiadczeniem w DTP
 • Porady dotyczace wspólpracy z drukarnia

Praca na praktycznych przykładach

Poznawanie narzędzi i interfejsu aplikacji Corel Draw jest najbardziej efektywne podczas pracy z praktycznym projektem. Na potrzeby naszego kursu stworzyliśmy opakowanie fikcyjnego produktu, które wykorzystuje maksimum możliwości aplikacji tak, abyś podczas nauki widział od razu ciekawe efekty Twojej pracy. Opakowanie zaprojektujemy dokładnie tak, jak to robimy przy komercyjnych zleceniach, zaczynając od wymiarowania wykrojnika, przez projektowanie kolejnych elementów aż do przygotowania plików do druku.

Kurs Corel Draw

Zobacz wizualizację naszego finalnego produktu.

Co jeszcze znajdziesz w kursie Corel Draw?

Poza tym, że będziemy od podstaw projektować opakowanie produktu, rozpoczniemy od zaprojektowania identyfikacji wizualnej naszej fikcyjnej marki. Od podstaw stworzymy także logo, korzystając wyłącznie z wektorowych kształtów w Corelu, jak również wizytówkę. Dowiesz się także, jak pracować z innymi projektami jak ulotki a także, co najważniejsze poznasz szczegółowo wszystkie najważniejsze narzędzia i interfejs programu Corel Draw, jak również poznasz optymalne praktyki związane z przygotowaniem plików do druku i współpracą z zakładem poligraficznym.

Interfejs i narzędzia programu Corel

Kurs Corel Draw

Naukę rozpoczniemy od opanowania podstaw interfejsu oraz niezbędnych narzędzi. Następnie, już podczas pracy z praktycznymi projektami poznasz inne, ciekawe techniki pracy. Poza najważnieszymi narzędziami, takimi jak kształty, które omówimy bardzo szczegółowo, w kursie znajdziesz też informacje o rzadziej wykorzystywanych, ale niezwykle pomocnych funkcjach. Przykładowo, będziemy pracować z tabelami, kolorami Pantone czy też kodami kreskowymi dla naszego opakowania.

Zobacz lekcję kursu - Tworzenie kodu kreskowego >>

Logo oraz wizytówka w Corel Draw

Kurs Corel Draw

Pracę z projektem rozpoczniemy od standardowego CI, czyli identyfikacji naszej firmy Owocowa Farma. Przygotujemy logo oraz wizytówkę, wykorzystując wyłącznie narzędzia i kształty w Corel Draw. Przy okazji, poznasz wiele technik dotyczących wymiarowania dokumentów, tworzenia wizytówek, ulotek oraz ich przygotowania na potrzeby druku. Gotową identyfikację wdrożymy do naszego projektu opakowania.

Kompletny projekt opakowania

Kurs Corel Draw

Wszystkie elementy naszego opakowania zaprojektujemy dokładnie, krok po kroku w programie Corel Draw. Wykorzystamy wektorowe kształty i uniwersalne narzędzia, rozpoczynając od stworzenia wykrojnika i zwymiarowania pudełka, następnie, pracując ze szkicem, narysujemy wszystkie elementy naszego opakowania wykorzystując przy okazji ciekawe narzędzia programu. Opanujemy przy tym do perfekcji krzywe Beziera, kolory, wyszukane gradienty, model pracy z bitmapami, jak również bardziej zaawansowane funkcje.

Zobacz lekcję kursu - Obwiednia w Corel Draw >>

Przygotowanie plików do druku

Kurs Corel Draw

Niezwykle ważne przy pracy z projektami do druku jest zrozumienie podstawowych zagadnień jak przestrzeń kolorów, wektory, rozdzielczość, jak również innych, bardziej złożonych zagadnień. Podczas pracy z kursem przekażemy Ci szereg użytecznych porad, dzięki którym dowiesz się jak współpracować z drukarnią, do jakich formatów eksportować swoje prace, czy jak pracować z zaawansowanymi profilami kolorystycznymi. Porównamy także Corela z innymi aplikacjami jak Adobe Illustrator czy Adobe Photoshop i pokażemy, jak mogą współpracować ze sobą te narzędzia.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompletny projekt opakowania wykonany w Corel Draw
 • Omówienie interfejsu i najważniejszych narzędzi
 • Projekt logo oraz wizytówki krok po kroku
 • Praktyczne wskazówki dotyczące pracy z projektami na potrzeby druku
 • Wskazówki praktyka z wieloletnim doświadczeniem w DTP
 • Porady dotyczące współpracy z drukarnią
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Corel Draw jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zacząć swoją przygodę z pracą na potrzeby druku i tworzeniem grafiki z pomocą Corel Draw. Osoby początkujące otrzymują kompletny poradnik od podstaw, aż po tworzenie praktycznego, profesjonalnego projektu. Kurs będzie także źródłem wielu praktycznych wskazówek dla tych, którzy znają podstawy obsługi programu, ale chcą je uzupełnić i dowiedzieć się czegoś więcej od eksperta. A jeśli już pracujesz w aplikacjach jak Illustrator czy Photoshop lub InDesign i chcesz uzupełnić swój warsztat o Corela, który jest najbardziej popularną aplikacją wykorzystywaną przy projektach do druku - ten kurs również jest dobrą propozycją dla Ciebie.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Corel.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%