Kurs Blender

Kurs Blender

Podstawy

Intro

Blender jest programem do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji trójwymiarowych, od lat będący godną rozważenia, a przy tym zupełnie darmową alternatywą dla rozwijanego równolegle, komercyjnego 3D Max. Kurs który masz przed sobą, stanowi doskonały punkt wyjścia do pracy z tą aplikacją, zawiera także zbiór informacji uniwersalnych dla pracy w środowisku 3D. Dzięki Blenderowi i wskazówkom eksperta eduweb.pl, przeniesiesz swoje projekty trzeci wymiar!


 • Wprowadzenie do interfejsu i porady dotyczące jego personalizacji
 • Modelowanie obiektów w teorii i praktyce
 • Praktyczne przykłady pracy z krzywymi Beziera
 • Tworzenie prostych animacji
 • Omówienie oferowanych przez Blender symulacji zachowania materiałów
 • Ustawienia oświetlenia i opcje kamery
 • Przegląd dostępnych narzędzi rzeźbienia siatki
 • Wspólna praca nad złożonym modelem 3D

Konfiguracja i interfejs

Kurs Blender Podstawy od eduweb.pl

Podstawą pracy z każdym programem jest umiejętność sprawnego poruszania się w jego środowisku, dlatego kurs rozpoczniemy od omówienia podstawowych cech Blendera oraz jego charakterystycznych cech. Oprowadzimy Cię po menu programu, szczegółowo omawiając jego wybrane elementy i pokażemy, jak skonfigurować interfejs pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb. Funkcjonowanie w realiach grafiki trójwymiarowej może początkowo przysparzać sporych trudności, dlatego zajmiemy się również oswojeniem Cię z fundamentalnymi zasadami oraz pojęciami uniwersum 3D.

Modelowanie obiektów 3D

Kurs Blender Podstawy od eduweb.pl

Zdecydowaną większość czasu spędzonego z Blenderem poświęcisz właśnie na tworzenie oraz kształtowanie modeli trójwymiarowych. Przygotowując kurs który masz przed sobą, położyliśmy zdecydowany nacisk na ten właśnie element pracy z programem. W praktyce zademonstrujemy Ci, jak wykorzystując szereg technik oraz narzędzi, osiągnąć możliwie najlepszy efekt najmniejszym nakładem sił i środków.

Zwieńczenie kursu stanowić będzie wspólna praca nad złożonym modelem 3D. Wykorzystując zdobytą wiedzę oraz wsparcie autora, który równolegle wykonywać będzie to samo zadanie, stworzysz od podstaw idealną, trójwymiarową kopię obiektu i gwarantujemy- będziesz z siebie dumny.

Teksturowanie

Kurs Blender Podstawy od eduweb.pl

Chcąc stworzyć rzeczy wywołujące u widzów niegroźny, lecz widoczny paraliż mięśni żuchwy, musisz pogodzić się z tym, że nadanie modelowi właściwych kształtów stanowi jedynie pierwszy etap pracy. Jesteśmy zdania, że faktycznie nie szata zdobi człowieka, lecz kiedy w grę wchodzą wirtualne obiekty 3D, to właśnie dobór właściwego opakowania decyduje o ostatecznym efekcie.

Dzięki powyższemu kursowi dowiesz się, jak dobierać i nakładać tekstury, pokażemy Ci również sposoby manipulowania ich właściwościami dla uzyskania jeszcze lepszego efektu.

Animacja

Kurs Blender Podstawy od eduweb.pl

Bardziej złożone projekty mogą wymagać wprawienia obiektów w ruch, zmiany ich kształtu, koloru albo wręcz stworzenia całej sekwencji, gdy chcemy na przykład zanimować ruch trójwymiarowej sylwetki. Blender został wyposażony w silnik graficzny, dzięki któremu wszystko to jest możliwe- trzeba tylko wiedzieć, jak wykorzystać jego potencjał. W tym kursie omówimy i wyjaśnimy podstawy animacji, stanowiące doskonały punkt wyjścia do dalszych eksperymentów oraz pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Wprowadzenie do interfejsu i porady dotyczące jego personalizacji
 • Omówienie sposobów personalizacji przestrzeni roboczej
 • Modelowanie obiektów w teorii i praktyce
 • Teorię i praktyczne przykłady pracy z krzywymi Béziera
 • Omówienie oferowanych przez Blender symulacji materiałów
 • Ustawienia oświetlenia i opcje kamery
 • Przegląd dostępnych narzędzi rzeźbienia siatki
 • Informacje umożliwiające tworzenie prostych animacji

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs "Blender - Podstawy" stanowi idealną propozycję dla wszystkich tych, którzy w swojej pracy muszą wspomagać się grafiką trójwymiarową, lub po prostu myślą o postawieniu pierwszych kroków w tej niełatwej dziedzinie. Narzędzie którego dotyczy, można pobrać bezpłatnie i wykorzystywać zarówno do realizowania prywatnych pasji, jak i profesjonalnych, komercyjnych projektów. Autor omawia terminy uniwersalne, nieograniczające się jedynie do Blendera, więc nawet gdyby sam Blender nie przypadł Ci do gustu, zdobytą wiedzę możesz bez problemu przenieść na inny program.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i rozpocząć pracę z programem Blender.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%