Kurs AutoCAD

Kurs AutoCAD

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Poznaj zaawansowane techniki pracy we flagowej aplikacji dla architektów i projektantów, jaką jest AutoCAD. Certyfikowany Ekspert oraz wieloletni trener AutoCAD, jak również architekt z dużym doświadczeniem praktycznym, pokaże Ci jak wydobyć z AutoCAD jeszcze więcej i tworzyć w nim spełniające branżowe standardy, genialne projekty! Na konkretnych ćwiczeniach poznasz typowe schematy projektowania oraz zwiększysz wydajność swojej pracy.


 • Wprowadzenie
 • Co w Kursie?
 • Tworzenie i zarzadzanie stylami kreskowania
 • Autodesk ReCap – obróbka chmur punktów, konwersja do formatów czytelnych dla AutoCAD

Co znajdziesz w kursie?

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Tworząc kurs AutoCAD - Techniki Zaawansowane zadbaliśmy o to, by zaserwować Ci jak najbardziej uniwersalny zestaw informacji, które stanowić będą nieocenioną pomoc dla reprezentantów wszystkich branż korzystających z aplikacji Autodesk. Zebrane oraz przedstawione w sposób metodyczny i przemyślany, materiały koncentrują się na zaawansowanych narzędziach, których wykorzystanie pomoże Ci uprościć, a nawet zautomatyzować znaczną część wykonywanych operacji. Oprócz tego dużo uwagi poświęcimy prezentacji skutecznych technik pracy - dowiesz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów oraz nauczysz uzyskiwać optymalny efekt bez niepotrzebnego wysiłku.

Zobacz lekcję wprowadzającą do zagadnień omawianych w Kursie >>

Wśród narzędzi, technik oraz zagadnień omawianych podczas kolejnych lekcji znajdują się między innymi:

Zaawansowane zarządzenie Elementami

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Pierwsza grupa tematów związana jest z zaawansowanymi metodami zarządzania elementami, Poznasz w nich niestandardowe sposoby wyboru obiektów, najważniejsze ustawienia, polecenia Wybierz, Szybki Wybór, Fitlr. Na kilku następnych przykładach poznasz metody zarządzania plikami z dużą ilością warstw. Nauczysz się wykorzystywać zaawansowane narzędzia zarządzania I modyfikacji warstw, poznasz zastosowanie filtrów, filtrów grup I stanów warstw. Kolejne tematy związane będą z tworzeniem własnych stylów rodzajów linii i kreskowania. Nauczysz się w nich jak zbudowane są definicje stylów rodzajów linii, utworzysz kilka typów rodzajów linii oraz dwukolorowe kreskowanie.

Zewnętrzne Odnośniki i Zestawienia

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Później przejdziemy do bloku związanego z odnośnikami zewnętrznymi (xrefs). Nauczysz się rozdzielać zadania, tworzyć zespoły projektowe, zarządzać nimi, zarządzać warstwami i cechami warstw w odnośnikach. Poznasz także różne metody wykorzystywania odnośników.

Po odnośnikach przyjdzie czas na zestwawienia, nauczysz się wykorzystywać polecenie Wyodrębnij Dane do pozyskiwania informacji o dowolnych cechach bloków oraz dowolnych obiektów rysunkowych wprost do tabel zestawieniowych w programie lub plików arkuszy kalkulacyjnych.

Zobacz lekcję - Tworzenie i Zarządzanie Stylami Kreskowania >>

Rysunki parametryczne oraz Standaryzacja

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

W bloku parametryzacja poznasz metody tworzenia rysunków parametrycznych, nauczysz się zarządzać parametrami, tworzyć bloki parametryczne. W następnym bloku nauczysz się zarządzać standardami w AutoCAD, poznasz zasady standaryzacji rysunków, nauczysz się tworzyć pliki standardów oraz przeprowadzać standaryzację pojedyńczych rysunków oraz całych baz rysunkowych. Nauczysz się wykorzystywać Wsadowy Kontroler Standardów.

Obiekty OLE i narzędzia ExpressTools

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

W bloku poświęconym obiektom OLE poznasz metody tworzenia inteligentnych połączeń danych, nauczysz się osadzać pliki z innych aplikacji w AutoCAD I osadzać rysunki dwg w dowolnych aplikacjach zainstalowanych na tym samym komputerze obsługujących oczywiście obiekty OLE.

W następnym bloku nauczysz się wykorzystywać narzędzia ExpressTools, poznasz metody zarządzania atrybutami, tekstem w atrybutach, nauczysz się wykorzystywać narzędzia obróbki tekstu min. Arc Aligned, poznasz przydatne narzędzia modyfikacyjne, min Super Hatch, Stretch Multiple.

ReCap, Chmury Punktów oraz praca w większych skalach

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Coś dla siebie znajdą w kursie również miłośnicy opracowań w większych skalach, wykorzystamy wbudowany w program moduł do obsługi map satelitarnych, nauczysz się ustalać położenie, system współrzędnych I przechwytywać interesujący Cię fragment mapy. Znajdziesz również blok poświęcony nowej technologii – chmurom punktów, nauczysz się obsługiwać program ReCap, przygotować w nim plik chmury, wczytywać pliki do AutoCAD-a I na jego podstawie tworzyć inwentaryzację

Zobacz lekcję - ReCap i Chmury Punktów >>

Dodatki do AutoCAD oraz estetyka projektów

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

W następnym bloku nauczysz się rozbudowywać program o dodatkowe aplikacje I wykorzystywać te aplikacje w projektowaniu, dowiesz się do czego służy Autodesk Exchange Apps, nauczysz się pobierać I instalować rozszerzenia I pracować na nich. Dalej poznasz metody czyszczenia rysunków, nauczysz się usuwać niepotrzebną treść, spłaszczać, usuwać powielone obiekty, listy skal.

Praca z zaawansowanymi ustawieniami

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Następnie przejdziemy do tematów związanych z interfejsem i ustawieniami programu. Nauczysz się modyfikować pliki CUI, tworzyć własne przestrzenie robocze. Poznasz najważniejsze ścieżki dostępu I ustawień, nauczysz się zapisywać ustawienia I przenosić na inne stanowiska. W ostatnim ćwiczeniu poznasz Autodesk 360 – usługi w chmurze. Nauczysz się sterować synchronizacją, zarządzać plikami I poznasz dostępne dla AutoCAD-a dodatkowe usługi dostępne w serwisie Autodesk 360.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Zaawansowane narzędzia wyboru obiektów
 • Zarządzanie warstwami
 • Style rodzajów linii i kreskowania
 • Odnośniki zewnętrzne – praca zespołowa, bazy rysunkowe, odniesienia.
 • Zestawienia, Parametryzacja, Standardy CAD
 • Obiekty OLE, Express Tools, Mapy Satelitarne
 • Chmury punktów i Usługi Autodesk 360
 • Wczytywanie i uruchamianie aplikacji zewnętrznych
 • Metody czyszczenia rysunków
 • Zarządzanie interfejsem i ustawieniami programu

Dla kogo jest ten kurs?

AutoCAD – Techniki Zaawansowane stanowi dopełnienie Kompendium AutoCAD i rozwija wątki podjęte w kursach Podstawy oraz Techniki Pracy. Kurs wprowadza szereg nowych, zaawansowanych terminów. Adresujemy go przede wszystkim do widzów, którzy przerobili już wcześniej dwa wspomniane kursy, bądź mają już duże doświadczenie w samodzielnej pracy z AutoCAD. Przybliża problemy związane z pracą z dużą ilością elementów, warstw, plików, tworzeniem zestawień. Omawia również budowę programu, style obiektów.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w AutoCAD.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci poznawanie AutoCAD.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%