Kurs AutoCAD

Kurs AutoCAD

Techniki Pracy

Powitanie

Kurs stworzony z myślą o użytkownikach AutoCAD, pragnących wzbogacić zdobytą już wiedzę o nowe, zaawansowane narzędzia i rewelacyjne techniki, które pomogą Ci usprawnić i przyspieszyć pracę ze sztandarową aplikacją Autodesk. Wielogodzinny materiał obfituje w praktyczne przykłady i ćwiczenia, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę i wyrobisz dobre nawyki.


 • Skróty klawiaturowe
 • Bloki
 • Praca na lokalnych układach współrzędnych
 • Wczytywanie danych
 • Tabele
 • Sterowanie cechami wydruku
 • Menedżer Zestawu Arkuszy
 • Splajny, polilinie i regiony

Co znajdziesz w kursie?

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Tworząc kurs AutoCAD - Techniki Pracy zadbaliśmy o to, by zaserwować Ci jak najbardziej uniwersalny zestaw informacji, które stanowić będą nieocenioną pomoc dla reprezentantów wszystkich branż korzystających z aplikacji Autodesk. Zebrane oraz przedstawione w sposób metodyczny i przemyślany, materiały koncentrują się na zaawansowanych narzędziach, których wykorzystanie pomoże Ci uprościć, a nawet zautomatyzować znaczną część wykonywanych operacji. Oprócz tego dużo uwagi poświęcimy prezentacji skutecznych technik pracy - dowiesz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów oraz nauczysz uzyskiwać optymalny efekt bez niepotrzebnego wysiłku.

Wśród narzędzi, technik oraz zagadnień omawianych podczas kolejnych lekcji znajdują się między innymi:

Elementy Biblioteczne

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Wiele uwagi poświęcimy tworzeniu i wykorzystaniu elementów bibliotecznych, tzw. Bloków. Poznasz zasady ich tworzenia i zachowania w rysunku, nauczysz się również tworzyć kilka głównych rodzajów bloków.

Nauczysz się między innymi posługiwać Edytorem Bloków i za jego pomocą tworzyć bloki dynamiczne, czyli bloki, które w zależności od definicji posiadają różne funkcjonalności, np. mogą być rozciągane, elementy w tych blokach mogą być powielane, w jednym bloku można zakodować kilka, kilkanaście rodzajów reprezentacji wyświetlania.

Importowanie danych z pomiarów

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

W trakcie projektowania zdarza się że dostajesz dodatkowe dane takie jak wysokości, przekroje wyjściowe. Za pomocą technik które Ci zaprezentujemy, zautomatyzujesz import tych danych do dowolnych obiektów w AutoCAD-zie, oszczędzając zarówno czas jak i cierpliwość, które inaczej pochłonęłoby ręczne wprowadzanie wszystkich parametrów.

W kolejnych praktycznych ćwiczeniach dowiesz się jak podkładać m.in. mapy dostarczane w różnych formatach, jak nimi zarządzać i jak na nich pracować, a także w jaki sposób posługiwać się podkładami dostarczanymi przez inne branże. Nauczysz się również wykorzystywać bitmapy w projektowaniu oraz poznasz sposoby zarządzania Autodeskowym systemem uwag i korekty.

Przestrzeń papieru

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Przestrzenią papieru nazywamy, przestrzeń służącą do składu rysunku. Nauczysz się tworzyć szablony układów, arkuszy czyli automatyzować ich tworzenie. Poznasz metody zarządzania wieloma rzutniami na jednym arkuszu, wymiarowania poprzez przestrzeń papieru. Zapoznasz się z różnymi metodami sterowania cechami wydruku.

Automatyzacja wydruku

Pokażemy Ci najefektywniejsze metody automatyzacji samego procesu wydruku. Nauczysz się wykorzystywać Menedżer Arkuszy do powiązania ze sobą wielu przygotowanych wydruków i automatyzacji drukowania. Nauczysz się także automatyzować sam proces tworzenia arkuszy wydruku, zarządzania danymi w tabelkach. Nauczysz się również tworzyć szablony rysunkowe i kodować w nim ustawienia początkowe, warstwy, style.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawowe narzędzia i techniki pracy
 • Organizacja przestrzeni roboczej
 • Przestrzeń modelu
 • Polecenia rysunkowe i modyfikacyjne
 • Praca na warstwach
 • Opisywanie i wymiarowanie
 • Realizacja praktycznych projektów
 • ...i wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

“AutoCAD – Techniki Pracy” rozwija wątki podjęte w kursie podstawowym i wprowadza szereg nowych, zaawansowanych terminów. Adresujemy go przede wszystkim do widzów, którzy przerobili już wcześniej kurs podstawowy, bądź mają już doświadczenie w samodzielnej pracy z AutoCAD.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w AutoCAD.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci poznawanie AutoCAD.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%