Kurs AutoCAD

Kurs AutoCAD

Podstawy

Powitanie

Poznaj zalety i możliwości fantastycznej aplikacji Autodesk AutoCAD. Kurs który dla Ciebie przygotowaliśmy, zawiera wszystkie informacje niezbędne, by rozpocząć samodzielną pracę z programem. W ponad trzydziestu lekcjach zawarliśmy gigantyczną ilość praktycznych wskazówek i technik, które pozwolą Ci skutecznie wykorzystać zdobytą wiedzę i przystąpić do natychmiastowego realizowania własnych projektów.


 • Podstawowe narzędzia i techniki pracy
 • Organizacja przestrzeni roboczej
 • Przestrzeń modelu
 • Polecenia rysunkowe i modyfikacyjne
 • Praca na warstwach
 • Opisywanie i wymiarowanie
 • Realizacja praktycznych projektów
 • Najpopularniejsze profesjonalne zastosowania AutoCAD

Co znajdziesz w kursie?

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Tworząc kurs AutoCAD - Podstawy zadbaliśmy o to, by zaserwować Ci jak najpełniejsze spektrum informacji. W efekcie powstały 32 lekcje, dzięki którym poznasz wszystko, co początkujący użytkownik AutoCAD umieć powinien- począwszy od nawigacji po menu oraz najważniejszych terminów, a skończywszy na praktycznych ćwiczeniach prezentujących i utrwalających skuteczne techniki pracy z projektami.

Potraktuj ten kurs jako kompleksowe kompendium wiedzy o podstawach AutoCAD, do którego będziesz mógł w każdej chwili wrócić. Dodatkowo, kurs stanowi także doskonały punkt wyjścia do dalszego poznawania zaawansowanych funkcji aplikacji. Wśród zagadnień omawianych podczas kolejnych lekcji znajdują się między innymi:

Konstruowanie rysunków

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

W pierwszej części kursu zapoznasz się z interfejsem programu, poznasz podstawowe sposoby wprowadzania danych w środowisku, między innymi różne techniki wprowadzania odległości, nauczysz się posługiwać układem prostokątnym oraz biegunowym w AutoCADzie. Po zdobyciu tych elementarnych umiejętności, poznasz podstawowe polecenia rysunkowe i modyfikacyjne, a na podstawie niewielkich rysunków nauczysz się konstruować elementy.

Poznane techniki pozwolą Ci swobodnie posługiwać się min. konstrukcjami opartymi o styczności, prostopadłości. Nauczysz się pozycjonować elementy rysunkowe względem siebie, zaczniesz także wykorzystywać warstwy i ich cechy.

Rozwinięcie pojęć i technik

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Każde z pojęć jakimi będziemy się posługiwać podczas niniejszego kursu, zostanie przeze mnie rozwinięte i wyjaśnione. Na marginesie omawianych funkcji oraz wykonywanych ćwiczeń, przemycę także szereg praktycznych porad, które znacznie usprawnią pracę z AutoCAD.

Sama znajomość narzędzi oferowanych przez AutoCAD stanowi jedynie połowę sukcesu- musisz jeszcze wiedzieć jak najlepiej wykorzystać je przy realizacji swoich projektów i tego właśnie dowiesz się dzięki powyższemu kursowi.

Opisywanie i wymiarowanie

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Dowiesz się, jak opisywać oraz wymiarować przygotowywane projekty. Czynności te są niezmiernie istotne, ponieważ rysunki często są symboliczne, zaś dopiero warstwy opisowa oraz wymiarowa, oprócz samego zaprojektowania obiektu, dokładnie określają sens oraz zamysł projektowy.

Znaczną część kursu poświęcimy na prezentację oraz wyjaśnienie zasad posługiwania się stylami obiektów opisowych. Zdobędziesz informacje, jak posługiwać się opisami i wymiarowaniem tak, by były dopasowane do skali, czyli czytelne na wydruku.

Ustawienia wydruku i wydruk

Kurs AutoCAD od eduweb.pl

Pokażemy Ci, jak przygotować rysunek do druku. Dowiesz się wszystkiego o posługiwaniu przestrzenią papieru. Za pomocą układu przestrzeni modelu, nauczysz się między innymi ustawiać rysunki na kartce i zarządzać ich skalą.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawowe narzędzia i techniki pracy
 • Organizacja przestrzeni roboczej
 • Przestrzeń modelu
 • Polecenia rysunkowe i modyfikacyjne
 • Praca na warstwach
 • Opisywanie i wymiarowanie
 • Realizacja praktycznych projektów
 • ...i wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs “AutoCAD – Podstawy” powinien Cię zainteresować, jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z tą aplikacją Autodesk. Stanowi on przede wszystkim wprowadzenie w niezwykle złożony świat AutoCAD i omawia pojęcia oraz narzędzia, których znajomość umożliwi Ci samodzielną pracę z podstawowymi projektami. Wiedza jaką zdobędziesz, może także stanowić doskonały punkt wyjścia dla dalszego zgłębiania możliwości oferowanych przez aplikację.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w AutoCAD.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci poznawanie AutoCAD.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%