Kurs ASP.NET MVC

Kurs ASP.NET MVC

Aplikacje Internetowe

Powitanie

Chcesz rozpocząć pracę z ASP.NET MVC i zrozumieć zasady rządzące najpopularniejszą technologią do tworzenia aplikacji internetowych na platformie Microsoft .NET? Trafiłeś pod dobry adres! Wspólnie z ewangelistą Microsoft, Bartłomiejem Zassem, przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny, 12-godzinny kurs w którym opowiemy o wszystkim, co chcesz lub powinieneś wiedzieć na jej temat.


 • Podstawy wiedzy na temat dynamicznych aplikacji internetowych oraz ASP.NET
 • Kompleksowe kompendium wiedzy na temat podstaw ASP.NET MVC, w tym:
 • Konfigurację środowiska deweloperskiego
 • Routing i kontrolery
 • Pobieranie i walidowanie danych od użytkownika
 • Tworzenie widoków
 • Praca z bazą danych
 • Wdrażanie aplikacji

Co znajdziesz w kursie?

Podczas tworzenia kursu przyjęliśmy założenie, że masz już pewne doświadczenie w pisaniu aplikacji w języku C#, HTML i CSS, ale nie pisałeś wcześniej aplikacji internetowych. Rozpoczniemy więc od podstaw - pokażę Ci specyfikę aplikacji webowych, wytłumaczę Ci różnice pomiędzy poszczególnymi podejściami do pisania aplikacji, jakie oferuje ASP.NET (np. Web Forms, Web Pages) a następnie skupimy się na dogłębnym wytłumaczeniu zasad działania poszczególnych filarów ASP.NET MVC. Najbardziej docenianą przez programistów zaletą ASP.NET MVC jest możliwość dowolnego dopasowywania elementów platformy do swoich potrzeb. Dlatego obok tematów prostych pojawią się także fragmenty trudniejsze, ponieważ będę tłumaczył jak poszczególne komponenty działają "pod spodem" i w których miejscach możesz zmodyfikować ich domyślne działanie. Zależało mi na przekazaniu Ci wiedzy kompleksowej, wytłumaczeniu wielu szczegółów związanych z poszczególnymi filarami ASP.NET MVC, ponieważ to ułatwi Ci dalszy rozwój w kierunku programisty ASP.NET MVC.

Kurs zaprojektowany został w taki sposób, żebyś mógł w dowolnym momencie do niego wrócić i obejrzeć tylko wybrane moduły, które akurat będą Ci potrzebne w pracy. Jeśli znasz już podstawy - możesz ominąć lekcje o routingu i przejść od razu na przykład do lekcji o pisaniu własnych walidatorów. Jeśli dane zagadnienie okaże się dla Ciebie jeszcze zbyt skomplikowane, lub nie interesuje Cię ono zbyt szczegółowo - możesz przeskoczyć do kolejnej lekcji.

Potraktuj ten kurs jako kompleksowe kompendium wiedzy o ASP.NET MVC, do którego będziesz z czasem wracać.

Specyfika aplikacji internetowych

Jeśli nie pisałeś wcześniej dynamicznych aplikacji internetowych, na początek powinieneś zrozumieć specyfikę aplikacji webowych. Dlatego na początek zobaczysz czym różni się żądanie GET od POST, jak przekazywać parametry do serwera. Podejrzymy komunikację między serwerem a przeglądarką internetową a nawet sami skonstruujemy i wyślemy do serwera proste komunikaty. Kiedy już uzupełnimy podstawy, przejdziemy do pisania aplikacji w technologii ASP.NET.

Wprowadzenie do ASP.NET i konfiguracja środowiska

ASP.NET MVC nie jest jedynym frameworkiem do tworzenia aplikacji internetowych na platformie .NET. W rodzinie ASP.NET znajdziemy także ASP.NET Web Pages, ASP.NET Web Forms, usługi ASP.NET Web API czy SignalR. Wytłumaczę Ci jakie są różnice między tymi technologiami - która sprawdzi się najlepiej w danym scenariuszu. Następnie skupimy się już na ASP.NET MVC - zrobimy prostą aplikację, żebyś miał przedsmak tego jak wygląda pisanie takich rozwiązań. W kolejnych modułach dokładniej omówimy poszczególne elementy platformy. Przygotujemy także środowisko deweloperskie - będziemy korzystali z bezpłatnych narzędzi Visual Studio Express.

Routing

Wszystko w ASP.NET MVC zaczyna się od definiowania szablonów adresów URL i mapowania ich na odpowiednie kontrolery. Zobaczysz jak definiować routing w sposób klasyczny a także poprzez atrybuty. Pokażę Ci jak korzystać z wartości domyślnych i ograniczeń (Constraints). Pokażę Ci rozwiązania ułatwiające szukanie błędów w tablicach routingu. Wytłumaczę Ci bardzo dokładnie jak routing przekazuje parametry do innych komponentów ASP.NET MVC - w tym do kontrolerów.

Kontrolery

Kontrolery są podstawowym miejscem, w którym określimy jaki kod ma zostać wywołany po wysłaniu żądania przez przegladarkę. Pokażę Ci w jaki sposób przekazywane są parametry do metod kontrolera. Zobaczysz jakie dane mogą być zwracane - może będziesz chciał, żeby była to strona HTML, a może plik do pobrania? Wytłumaczę Ci również jak rozbudować framework o własne selektory i filtry.

Widoki, AJAX i narzędzia

W większości przypadków będziesz chciał po prostu wyświetlić użytkownikowi stronę HTML po odebraniu żądania od przeglądarki. W ASP.NET MVC oznacza to wygenerowanie tzw. widoku. Pokażę Ci jak korzystać z różnych składni pisania widoków i w szczegółach nauczę Cię korzystania z najpopularniejszej składni Razor. Zobaczysz jak tworzyć szablony stron, widoki cząstkowe, a także własne helpery - aby uprościć umieszczanie powtarzalnych elementów na stronach. Pokażę Ci jak korzystać z technik AJAXowych, jak optymalizować działanie takich stron poprzez ich kompresję. Zobaczysz narzędzia do budowania jak i testowania widoków.

Model i praca z bazą danych

Większość aplikacji webowych korzysta z baz danych. Pokażę Ci techniki komunikacji z bazami, dostępne w ASP.NET oraz dokładniej omówimy jedną z najpopularniejszych - Entity Framework. Zobaczysz, że praca z bazą danych nie musi być trudna. Zobaczysz także w jaki sposób weryfikować dane pobierane od użytkownika, zanim je jeszcze zapiszemy do bazy danych - pokażę Ci jak korzystać z gotowych jak i własnych walidatorów.

Kontrolowanie stanu aplikacji

Aplikacje webowe potrzebują często zapamiętać pewne dane. Może to być stan koszyka w sklepie internetowym. Innym razem będą to cache'owane dane z bazy danych, ze względów wydajnościowych. Zobaczysz różne techniki radzenia sobie z bezstanowością aplikacji internetowych - praca z sesją, z ciasteczkami, zmiennymi statycznymi. Zobaczysz różne rodzaje cachingu. Wyjaśnię Ci którą z metod zapisywania danych wybrać w określonych scenariuszach.Bezpieczeństwo aplikacji ASP.NET MVC

Aplikacje internetowe muszą być bezpieczne - dlatego pokażę Ci jak zabezpieczyć Twoją aplikację webową przed najpopularniejszymi typami ataków. Zobaczysz jak dodać mechanizm logowania do Twojej strony, jak uchronić się przed atakami Cross Site Scripting (XSS), Cross Site Request Forgery (CSRF) i innymi.

Wdrażanie aplikacji

Na koniec pokażę Ci jak wdrożyć aplikację na serwer, aby podzielić się nią z innymi. Zobaczysz jak wdrożyć ją na własny serwer, na płatny hosting a także bezpłatny wariant usługi hostingowej opartej o Azure Websites.Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawy wiedzy na temat dynamicznych aplikacji internetowych oraz ASP.NET
 • Kompleksowe kompendium wiedzy na temat podstaw ASP.NET MVC, w tym:
 • Konfigurację środowiska deweloperskiego
 • Routing i kontrolery
 • Pobieranie i walidowanie danych od użytkownika
 • Tworzenie widoków
 • Praca z bazą danych
 • Wdrażanie aplikacji
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs opracowaliśmy dla osób, które znają już język C# oraz HTML i chciałyby nauczyć się pisania dynamicznych aplikacji internetowych opartych o ASP.NET MVC. Jest on także dla osób, które miały już styczność z ASP.NET MVC,  ale chciałyby usystematyzować lub rozszerzyć swoją wiedzę - w takim wypadku można pominąć pierwsze moduły kursu. Idealnie również sprawdzi się dla osób, które wcześniej pisały aplikacje w ASP.NET Web Forms a teraz chciałyby poznać różnice w nowym podejściu jakie ofertuje ASP.NET MVC. Osobom początkującym zdecydowanie polecamy skorzystanie w pierwszej kolejności z kursów podstaw C# oraz HTMLna eduweb.pl.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w ASP.NET MVC.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci poznawanie ASP.NET MVC.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%