Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Korzystając z tego materiału poznasz od podstaw ekosystem programistyczny platformy Android i zaczniesz programować własne, nowoczesne aplikacje mobilne! Kurs, który masz przed sobą, to obszerne wprowadzenie przygotowane przez eksperta – praktyka, który wykorzystuje tą wiedzę w codziennej pracy. Na przestrzeni ponad 7 godzin materiału wideo poznasz najważniejsze koncepcje programowania aplikacji na platformę Android.


 • 3 praktyczne projekty aplikacji
 • Tworzenie aplikacji zgodnych z Material Design
 • Profesjonalne narzędzia i biblioteki
 • Tworzenie GUI oraz używanie stylów
 • Modele nawigacji z użyciem Activity i Fragment
 • Korzystanie z najważniejszych kontrolek
 • Tworzenie ekranów z myślą o tabletach
 • I wiele, wiele więcej!

Witaj w praktycznym kursie tworzenia aplikacji na system Android!

W Kursie, na przestrzeni ponad 6 godzin materiału wideo, poznasz najważniejsze koncepcje programowania aplikacji na platformę Android. Rozpoczniemy od instalacji środowiska oraz przeglądu najważniejszych narzędzi przydatnych w pracy developera platformy Android. Następnie od podstaw zaprogramujemy trzy praktyczne aplikacje, na przykładzie których poznasz najważniejsze kontrolki i schematy pracy w Android Studio, jak również programowania w Java na potrzeby Androida. Praktyczne przykłady przygotowaliśmy tak, aby poza omówieniem ważnych koncepcji platformy, takich jak cykl życia aplikacji, przekazać także szereg schematów wdrażania stylów oraz implementacji zasad Material Design do Twoich projektów.

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Kurs rozpoczniemy od poznania źródeł, z których warto korzystać podczas nauki oraz przygotujemy środowisko do tworzenia aplikacji składające się z Javy, Android Studio i SDK oraz emulatora. Dzięki temu będziemy mogli zacząć tworzyć i testować kolejne projekty.

Calculator

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Pierwszym projektem, który wprowadzi nas w podstawowe elementy składowe aplikacji, będzie kalkulator. Zaczniemy do zbudowania klawiatury i wyświetlacza oraz napiszemy obsługę prostych operacji matematycznych. Następnie dostosujemy wygląd aplikacji do założeń Material Design, korzystając z możliwości oferowanych przez style w Androidzie. Ostatnim krokiem będzie stworzenie bardziej rozbudowanego widoku w wersji poziomej (landscape). Przy okazji poznamy prawidłowy sposób obsługi obrotów ekranu, mechanizm zasobów oraz cykl życia Activity.

Color Palette

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Celem drugiego projektu jest pokazanie jak budować aplikacje korzystające z wielu ekranów (Activity) oraz jak przekazywać dane pomiędzy nimi. Stworzymy aplikację do zarządzania paletą kolorów, składającą się z ekranu z listą kolorów oraz ekranu dodawania i edycji kolorów. Przy okazji będziemy mieli szansę wykorzystać kontrolkę RecyclerView, która jest popularnym sposobem wyświetlania kolekcji obiektów. Dane będziemy zapisywać w magazynie SharedPreferences w formacie Json.

Solar System

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Ostatni projekt to prosta, ale kompletna, multimedialna encyklopedia układu słonecznego, która mogłaby wylądować w Google Play. Poznamy jak tworzyć złożoną nawigację w aplikacji z wykorzystaniem klas Fragment, ViewPager, NavigationView.

Zobaczymy jak implementować bardziej zaawansowane elementy Material Design, korzystając z biblioteki Design Support, która umożliwia ich użycie nawet na starszych wersjach Androida. Duża ilość treści pozwoli nam pokazać jak zrealizować ładowanie danych korzystając z mechanizmu Assets, jak parsować pliki Json oraz jak wyświetlać asynchronicznie dane z plików graficznych. W ramach bonusu nauczymy się tworzyć dedykowane ekrany dla tabletów oraz jak wykorzystywać fragmenty, aby współdzielić jak najwięcej kodu pomiędzy wersjami aplikacji.

Kurs Tworzenie Aplikacji Android

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z tworzeniem mobilnych aplikacji na platformę Android i mają już opanowane podstawy języka Java. Jeśli jeszcze nie potrafisz programować w Java, polecamy nasz kurs Java od Podstaw, dzięki któremu uzupełnisz braki.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy z zakresu prawa.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pisać funkcjonalne, praktyczne i nowoczesne aplikacje!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%