Kurs Programowanie Android

Kurs Programowanie Android

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Naucz się programować zaawansowane aplikacje na Androida z najnowszym API oraz wykorzystując Material Design.


 • Praktyczna aplikacja, krok po kroku
 • Biblioteki i narzędzia używane przez profesjonalistów
 • Budowanie interfejsów na podstawie projektu
 • Komunikacja z API REST
 • Zapisywanie danych w bazie SQLite
 • Zapobieganie wyciekom pamięci
 • Tworzenie aplikacji Material Design
 • I wiele, wiele więcej!

Masz już doświadczenia z programowaniem aplikacji Android i chcesz poznać zaawansowane, nowoczesne techniki tworzenia aplikacji? A może dopiero się uczysz, napisałeś już pierwszą aplikację i chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Ten kurs stanowi esencję praktycznej wiedzy oraz ogromną porcję aktualnych technik tworzenia aplikacji na Androida, zgodnych z Material Design! Na przestrzeni aż 12 godzin Kursu, szczegółowo, krok po kroku będziemy wdrażać funkcjonalności aplikacji tworzonej na potrzeby Google Play.

Kompletny projekt aplikacji

Kurs programowania Android

W trakcie kursu, krok po kroku stworzymy aplikację do odtwarzania podcastów, będąca uproszczoną wersją projektu z Kursu Material Design. Lekcje opracowaliśmy w taki sposób, że każda z nich jest ilustracją ważnych zagadnień, z którym na co dzień spotykają się developerzy aplikacji na Androida. W pierwszej części kursu zajmiemy się implementacją rejestracji i logowania. Jest to funkcjonalność, którą spotykasz w większości aplikacji. Zobaczysz jak wdrażać walidację danych, obsłużyć komunikację z serwerem i przechowywać dane zalogowanego użytkownika pomiędzy uruchomieniami aplikacji.

Część wizualna jest ważna

Kurs programowania Android

Następnie skupimy się na części wizualnej i możliwie wiernie przeniesiemy projekt interfejsu użytkownika z pliku psd do naszej aplikacji. Przy okazji poznasz wiele ważnych technik operowania na fontach, grafikach oraz rozmieszczenia elementów interfejsu aplikacji. Ponadto, wykorzystamy mechanizm stylów, który pozwoli nam uporządkować kod oraz szybciej ustawiać styl dla nowych elementów. Kolejno zajmiemy się nawigacją - zaimplementujemy nawigację głównego poziomu z użyciem wysuwanego menu i komponentu NavigationView. Skorzystamy z fragmentów oraz zaimplementujemy komunikację pomiędzy nimi z użyciem interfejsów oraz zdarzeń.

Ekrany listy subskrypcji

Kurs programowania Android

Kolejno dodamy ekrany listy subskrypcji oraz wyszukiwania nowych podcastów. Obsłużymy wyjątki i różne stany aplikacji. Na przykład, zastanowimy się jak poradzić sobie z sytuacją, gdy czekamy na dane, oraz gdy jeszcze danych nie ma. Ponadto, korzystając z bazy SQLite i biblioteki Ormlite, będziemy mogli wyświetlać listę subskrypcji nawet bez połączenia z internetem, czyli w tzw. trybie offline. Scenariusze, które przerobimy będą wspólne dla wielu kolejnych aplikacji, które będziesz tworzył - możesz więc z powodzeniem budować bibliotekę fragmentów kodu, które wykorzystasz w każdym kolejnym projekcie.

Obsługa wideo i audio

Kurs programowania Android

Na koniec skupimy się na wyświetlaniu listy odcinków podcastu oraz odtwarzaniu plików audio. Poznasz sposoby obsługi multimediów w aplikacji a dzięki zastosowaniu komponentu Service, odtwarzanie będzie mogło się odbywać w tle, nawet jeśli użytkownik będzie korzystał z innej aplikacji. Otrzymasz także pewne uniwersalne recepty na obsługę tego typu plików w aplikacjach, bez zagłębiania się w bardzo specyficzne przypadki naszej konkretnej aplikacji.

Testowanie aplikacji

Kurs programowania Android

W Kursie poznasz sposoby testowania aplikacji oraz dostosowania komponentów tak, aby interfejs mógł bez przeszkód skalować się i działać dobrze w różnych trybach oraz orientacjach ekranu. Pokażemy Ci najlepsze techniki pracy z emulatorem w Android Studio i przygotujemy naszą aplikację tak, aby wspierała możliwie jak najwięcej wersji systemu oraz telefonów. Dowiesz się także jak testować wydajność Twojej aplikacji i podejmować jak najlepsze decyzje w celu optymalizacji kodu.

Maksimum praktycznej wiedzy

Kurs programowania Android

Ponieważ ten kurs przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy Javy oraz ekosystem Androida, skoncentrowaliśmy się na przekazaniu maksymalnej ilości praktycznych wskazówek, które składają się na gotowy projekt aplikacji. Specjalnie na potrzeby Kursu stworzyliśmy aplikację, którą z powodzeniem moglibyśmy zamieścić w Google Play i rozwijać. Przede wszystkim chcieliśmy, abyś mógł wyciągnąć maksimum praktycznych wskazówek od autora Kursu - programisty z wieloletnim doświadczeniem, który na co dzień tworzy aplikacje dla systemu Android. Nasz Kurs to jedyne takie opracowanie, które dotyczy najbardziej aktualnych standardów, oraz tworzenia aplikacji Material Design dla nowych wersji Androdia.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten stanowi rozwinięcie dla Kursu Tworzenia Aplikacji Android. Skierowany jest dla osób, które mają już pewne doświadczenie w tworzeniu aplikacji na Androida, ale chciałyby poznać najlepsze praktyki, które sprawią, że ich aplikacje będą wyróżniać się jakością i wyglądem. Celem kursu jest pokazanie, na praktycznym przykładzie, bibliotek i technik stosowanych obecnie przy tworzeniu aplikacji dla systemu Android.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć profesjonalne aplikacje mobilne!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%