Kurs Affinity Masterclass

Kurs Affinity Masterclass

Magia Ilustracji

Wprowadzenie

Witaj w kursie Affinity Masterclass! Przed Tobą podróż do tworzenia zaawansowanych ilustracji i kompozycji w prostych i intuicyjnych aplikacjach Affinity Photo oraz Affinity Designer. Podczas trwania kursu wspólnie z prowadzącym stworzysz kilka wysokiej klasy kompozycji wektorowych i bitmapowych, wykorzystując łatwe do przyswojenia techniki. Aplikacje Affinity same w sobie są proste w obsłudze, a narzędzia przez nie oferowane pozwalają stworzyć wspaniałe grafiki.


 • Obiekty specjalne w praktyce

 • Kreatywne wykorzystanie obrysów

 • Maskowanie obiektów

 • Teksturowanie

 • Adjusty i efekty na wektorach i bitmapach
 • Kolaż ze zdjęć

 • Warstwy dopasowania
 • Ilustracja kreskówkowa

Pierwszy projekt

Kurs Affinity Masterclass

Pierwszy projekt, jaki wykonamy podczas trwania tego kursu, będzie polegał na zbudowaniu ilustracji wojowniczki w oparciu o pracę z obiektami specjalnymi (Special shapes). Przy ich pomocy bardzo szybko skonstruuujemy postać oraz jej atrybuty, takie jak wyposażenie, sprzęt czy ubiór. Całość poprowadzi nas do bardzo kreatywnej i jednocześnie w pewnym sensie wesołej kompozycji wektorowej.

Teksturowanie i adjusty

Kurs Affinity Masterclass

Kolejny projekt również będzie oparty o grafikę wektorową. Będziemy pracować z pentoolem czy z piórkiem tworząc własne kształty. Do zbudowania tej kompozycji nie jest potrzebny nam talent graficzny. Każdy będzie w stanie „wyklikać” taką ilustracje samodzielne przy pomocy narzędzi aplikacji Affnity designer. Dodając tekstury i odpowiednie światłocienie stworzymy niesamowity efekt, który na końcu wzmocnimy w aplikacji Affiity Photo, dodając odpowiednie adjusty.

Kolaż w Affinity Photo

Kurs Affinity Masterclass

Korzystając z kilku zdjęć zbudujemy postapokaliptyczną scenerię w aplikacji Affinity Photo. Czeka nas dużo pracy na warstwach z adjustami oraz praca ze światłem, która uwiarygodni cały montaż. Ponadto, będziemy pracować z panelem Tone Mapping, aby wykorzystać kontrast i uzyskać lekki efekt HDR.

Ilustracja kreskówkowa

Kurs Affinity Masterclass

Na koniec wrócimy na chwilę do Affinity Designera, w którym spróbujemy wspólnie stworzyć ilustrację kreskówkową. Nie będzie to łatwe, bo Designer na chwilę obecną nie posiada jeszcze najlepszych narzędzi do tego typu prac, ale prowadzący kurs pokaże Ci techniki, które będą pomocne w tworzeniu takich ilustracji. Popracujemy z obrysem, dopasujemy jego grubość w odpowiednich miejscach, a następnie dodasz światłocienie, który pozytywnie wpłyną na końcowy efekt.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które znają już podstawy aplikacji Affinity Photo oraz Affinity Designer. Lekcje zawarte w kursie prowadzone są jednak w taki sposób, aby również osoby mniej zaznajomione z tymi aplikacjami mogły bez trudu rozszerzyć swoje umiejętności o techniki stosowane przy projektowaniu bardzo zaawansowanych graficznie ilustracji.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%