Kurs Affinity Designer

Kurs Affinity Designer

Podstawy

Wprowadzenie

Witaj w kursie Affinity Designer! Jest to ponad 6-cio godzinny materiał, w którym poznasz techniki pracy z tą rewelacyjną aplikacją graficzną, która zdobywa coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Prowadzący przedstawi ci szereg funkcjonalności i narzędzi do tworzenia grafiki wektorowej, abyś mógł z łatwością wdrożyć je do swojej codziennej pracy. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie przekonasz się, że Affinity Designer posiada bardzo przyjazny i niesamowicie wygodny interfejs, a korzystanie z narzędzi i okien jest bardzo proste i przyjemne. W Finalnej części kursu wykorzystasz poznane techniki pracy do stworzenia wyjątkowej ilustracji łącząc grafikę wektorową i bitmapową.


  • Praca z interfejsem i preferencjami
  • Narzędzia do rysowania
  • Rysowanie obiektów specjalnych
  • Praca z transformacjami obiektów
  • Warstwy i maski wektorowe
  • Praca z gradientem i wypełnieniem
  • Dodawanie efektów rastrowych
  • Tworzenie rozbudowanej ilustracji

Czy wiesz, że z uwagi na niską cenę i bardzo przyjazny interfejs coraz więcej grafików przesiada się na aplikację Anity Designer? Właśnie dlatego postanowiliśmy przybliżyć Ci podstawy pracy z tym programem abyś mógł skutecznie realizować swoje projekty bez żadnych ograniczeń.

Nauka na praktycznych przykładach!

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

Kurs przygotowaliśmy w ten sposób, abyś mógł poznać najważniejsze narzędzia i techniki pracy w aplikacji Affinity Designer, jednocześnie prezentując szereg ciekawych, ptaktycznych przykładów. W ten sposób nowe funkcje będziesz poznawał tworząc jednocześnie świetne projekty w Affinity Designer.

Rysowanie obiektów wektorowych

Interfejs

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

W pierwszych lekcjach kursu zostaniesz oprowadzony po interfejsie aplikacji i wszystkich najważniejszych panelach. Dowiesz się czym jest panel Studio, oraz jak przypinać i odpinać poszczególne okna, aby dostosować obszar roboczy do własnych potrzeb. Przejdziesz przez poszczególne ustawienia preferencji, a następnie poznasz techniki tworzenia dokumentów, techniki pracy z prowadnicami, siatką dokumentu, czy przyciąganiem obiektów.

Rysowanie obiektów wektorowych

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

Kolejne rozdziały przeprowadzą Cię po narzędziach służących do rysowania ścieżek i obiektów wektorowych. Dowiesz się jak łączyć ścieżki, pracować z węzłami i jak zaokrąglać narożniki. Następnie nauczysz się rysować tak zwane obiekty specjalne, które dają niesamowite możliwości podczas ich edycji. Dzięki temu uzyskasz bardzo złożone kształty wektorowe, których transformacja jest bardzo prosta. Nauczysz się także grupować swoje obiekty i rozmieszczać je na warstwach.

Praca z gradientem i kolorem

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

Jeszcze nigdy dobieranie koloru nie było tak proste! Panel do pracy z kolorem oferuje nowy tryb dobierania barw o nazwie „Wheel”. Z pomocą tego rozwiązania bardzo szybko dobierzesz odpowiednią barwę oraz jej odcień i przypiszesz do obrysu i wypełnienia dowolnego obiektu wektorowego. Praca z gradientem czy przeźroczystością jest bardzo intuicyjna, a rozbudowane tryby gradientu oferują szerokie możliwości edycji wypełnienia obiektów. Ponadto nauczysz się pracować z próbkami, obrysem obiektów, a także dowiesz się jak stworzyć styl obiektu to wykorzystania w innym projekcie.

Persony

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

Aplikacja Affinity Designer wyróżnia się trzema trybami pracy. Są tak zwane Persony, z których pierwsza daje nam narzędzia do tworzenia i edycji graki wektorowej, druga to zestaw narzędzi do edycji bitmap, a trzecia persona wyświetla narzędzia pomagające eksportować nasze graki według naszych potrzeb. Dlatego w kursie przygotowaliśmy osobne rozdziały, które pomogą Ci przyswoić wiedzę z zakresu podstaw obsługi Person.

Efekty rastrowe i finalna ilustracja

Kurs Affinity Designer - techniki pracy

Affinity Designer to nie tylko wektory. Z pomocą odpowiedniego okna w panelu Studio nauczysz się dodawać do swoich obiektów wektorowych bitmapowe efekty takie, jak rozmycie, cień, blask czy głębia. Wszystkiego dowiesz się na praktycznych przykładach, a w ostatniej części kursu wykonasz wspólnie z prowadzącym złożoną ilustrację łącząc grakę wektorową z graką bitmapową. Dzięki temu uzyskasz wyjątkowe efekty, a poznane techniki z łatwością będziesz mógł wdrożyć do swojej codziennej pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z profesjonalną aplikacją do graki wektorowej jaką jest Affinity Designer, oraz dla tych, którzy znają już inne aplikacje graficzne, ale chcą dodatkowo nauczyć się pracy z nowym standardem na rynku. Lekcje zawarte w kursie pozwolą rozszerzyć Wasze umiejętności o podstawy pracy z tą rewelacyjna aplikacją, a ćwiczenia na praktycznych przykładach pomogą utrwalić i zrozumieć wszystkie zagadnienia.

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć ciekawe publikacje i grafiki!
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%